Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nikkei sluit nipt hoger, Zuid-Korea verhoogt rente

Nikkei sluit nipt hoger, Zuid-Korea verhoogt rente

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Tokio is donderdag nipt hoger gesloten. Beleggers namen geen grote risico's in afwachting van de belangrijke Jackson Hole-bijeenkomst van de centrale bankiers, die later op de dag begint. Alle ogen zijn gericht op de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell, die vrijdag een toespraak zal houden. Daarbij zal er met name op worden gelet of Powell iets zegt over wanneer de Federal Reserve zal gaan beginnen met de afbouw van de coronasteun. In Zuid-Korea werd de rente voor het eerst in bijna drie jaar verhoogd.

De Japanse hoofdindex, de Nikkei 225, eindigde 0,1 procent in de plus op 27.742,29 punten. Toshiba klom dik 1 procent. Volgens zakenkrant The Wall Street Journal is het Amerikaanse technologieconcern Western Digital in vergevorderde gesprekken met chipbedrijf Kioxia over een fusie. Het Japanse Kioxia is de voormalige chiptak van technologieconcern Toshiba, dat nog een belang heeft van ruim 40 procent in het bedrijf. De deal zou een waarde hebben van 20 miljard dollar (zo'n 17 miljard euro).

De Kospi in Seoul noteerde tussentijds 0,5 procent in de min. De Zuid-Koreaanse centrale bank verhoogde de rente met 25 basispunten tot 0,75 procent. Zuid-Korea is daarmee de eerste grote economie die sinds de uitbraak van de coronapandemie de rente weer heeft opgeschroefd om de oplopende inflatie in te dammen en oververhitting van de economie tegen te gaan. Daarnaast vormen de sterke stijging van de huizenprijzen en de oplopende schulden van huishoudens een bedreiging voor de financiële stabiliteit in het land.

Qantas

Ook de Chinese beurzen verloren terrein. De graadmeter in Shanghai daalde 0,6 procent en de Hang Seng-index in Hongkong zakte 1,4 procent. Het Chinese internetconcern Tencent verloor 0,6 procent en webwinkelbedrijf Alibaba daalde 1,8 procent. In Taiwan klom TSMC 1,5 procent. De grootste chipproducent ter wereld lijkt van plan zijn prijzen voor chips met 10 tot 20 procent te verhogen vanwege de aanhoudende sterke vraag naar chips.

De All Ordinaries in Sydney verloor 0,6 procent. Qantas steeg 3 procent tot het hoogste niveau sinds april. De Australische luchtvaartmaatschappij wist het verlies in het afgelopen boekjaar terug te dringen en hoopt vanaf december weer te kunnen vliegen naar landen met een hoge vaccinatiegraad.

Meer uit Financieel

SpaceX wint voor derde dag op rij op gemengd Wall Street

NEW YORK (ANP) - SpaceX steeg dinsdag voor de derde dag op rij op de aandelenbeurzen in New York. Het ruimtevaart-, AI- en satellietbedrijf van Elon Musk eindigde de handelsdag 4,8 procent hoger. Dat is een kleinere plus dan de afgelopen dagen. SpaceX werd vrijdag tijdens de grootste beursgang van een bedrijf ooit meer dan 19 procent meer waard en kreeg er maandag weer ruim 19 procent bij.

3 uur geleden
EU en VS bespreken toegangsregeling tot geavanceerde AI, meldt FT

ÉVIAN (ANP) - De Europese Unie en de Verenigde Staten hebben gesproken over het opzetten van een regeling voor "betrouwbare partners" voor geavanceerde AI-modellen. Dat melden ingewijden aan zakenkrant Financial Times.

4 uur geleden
WSJ: Iran mag van VS direct olie verkopen na ondertekening deal

WASHINGTON (ANP/RTR) - Iran mag van de Verenigde Staten direct beginnen met de verkoop van olie en brandstof na het ondertekenen van de vredesdeal. Dat hebben de landen afgesproken, melden ingewijden aan The Wall Street Journal.

5 uur geleden
Chipbedrijven dalen op lagere Amsterdamse beurs

AMSTERDAM (ANP) - De chipbedrijven hoorden dinsdag bij de verliezers op de Amsterdamse aandelenbeurs. Besi, ASMI en ASML zakten tot 4,9 procent. De AEX-index op het Damrak sloot lager, na een kleine verliesbeurt een dag eerder. Beleggers waren vooral in afwachting van details van de deal die de Verenigde Staten met Iran hebben gesloten.

7 uur geleden
FNV dreigt met staking bij Etos en Kruidvat voor betere cao

UTRECHT (ANP) - Medewerkers van drogisterijketens als Etos en Kruidvat dreigen te gaan staken, meldt vakbond FNV Handel. De vakbond is niet tevreden met het loonbod van de werkgevers voor een nieuwe cao en wil dat het plan van de bedrijven om de zondagstoeslag te halveren wordt geschrapt.

7 uur geleden
SpaceX in nek-aan-nekrace met andere waardevolle bedrijven

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De marktwaarde van SpaceX is kort gestegen boven die van techconcern Microsoft. Daarmee bevindt het ruimtevaartbedrijf van Elon Musk zich in een nek-aan-nekrace met andere waardevolle bedrijven, nadat het eerder op de dag boven de marktwaarde van Amazon steeg.

8 uur geleden
SpaceX haalt Amazon in en is op vier na meest waardevolle bedrijf

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX heeft Amazon ingehaald als het op vier na meest waardevolle beursgenoteerde bedrijf ter wereld. Een aandeel in het ruimtevaartbedrijf ging vlak na de opening van Wall Street ruim 10 procent omhoog, waardoor de marktwaarde van het bedrijf van Elon Musk steeg tot 2,8 biljoen dollar. Het Amerikaanse tech- en webwinkelconcern heeft een marktwaarde van bijna 2,7 biljoen dollar.

9 uur geleden