Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nikkei sluit nipt hoger, Zuid-Korea verhoogt rente

Nikkei sluit nipt hoger, Zuid-Korea verhoogt rente

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Tokio is donderdag nipt hoger gesloten. Beleggers namen geen grote risico's in afwachting van de belangrijke Jackson Hole-bijeenkomst van de centrale bankiers, die later op de dag begint. Alle ogen zijn gericht op de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell, die vrijdag een toespraak zal houden. Daarbij zal er met name op worden gelet of Powell iets zegt over wanneer de Federal Reserve zal gaan beginnen met de afbouw van de coronasteun. In Zuid-Korea werd de rente voor het eerst in bijna drie jaar verhoogd.

De Japanse hoofdindex, de Nikkei 225, eindigde 0,1 procent in de plus op 27.742,29 punten. Toshiba klom dik 1 procent. Volgens zakenkrant The Wall Street Journal is het Amerikaanse technologieconcern Western Digital in vergevorderde gesprekken met chipbedrijf Kioxia over een fusie. Het Japanse Kioxia is de voormalige chiptak van technologieconcern Toshiba, dat nog een belang heeft van ruim 40 procent in het bedrijf. De deal zou een waarde hebben van 20 miljard dollar (zo'n 17 miljard euro).

De Kospi in Seoul noteerde tussentijds 0,5 procent in de min. De Zuid-Koreaanse centrale bank verhoogde de rente met 25 basispunten tot 0,75 procent. Zuid-Korea is daarmee de eerste grote economie die sinds de uitbraak van de coronapandemie de rente weer heeft opgeschroefd om de oplopende inflatie in te dammen en oververhitting van de economie tegen te gaan. Daarnaast vormen de sterke stijging van de huizenprijzen en de oplopende schulden van huishoudens een bedreiging voor de financiële stabiliteit in het land.

Qantas

Ook de Chinese beurzen verloren terrein. De graadmeter in Shanghai daalde 0,6 procent en de Hang Seng-index in Hongkong zakte 1,4 procent. Het Chinese internetconcern Tencent verloor 0,6 procent en webwinkelbedrijf Alibaba daalde 1,8 procent. In Taiwan klom TSMC 1,5 procent. De grootste chipproducent ter wereld lijkt van plan zijn prijzen voor chips met 10 tot 20 procent te verhogen vanwege de aanhoudende sterke vraag naar chips.

De All Ordinaries in Sydney verloor 0,6 procent. Qantas steeg 3 procent tot het hoogste niveau sinds april. De Australische luchtvaartmaatschappij wist het verlies in het afgelopen boekjaar terug te dringen en hoopt vanaf december weer te kunnen vliegen naar landen met een hoge vaccinatiegraad.

Meer uit Financieel

Omstreden megaproject op Indiaas eiland mag toch doorgaan

KOLKATA (ANP/AFP) - Een omstreden Indiaas megaproject op een eiland in de Andamanse Zee mag toch doorgaan. Het milieuhof van India heeft toestemming gegeven voor het strategisch belangrijke infrastructuurproject op het eiland Great Nicobar, ondanks wijdverspreide zorgen over ecologische schade. Het National Green Tribunal verwierp een reeks bezwaren tegen het megaproject met de mededeling dat er "voldoende waarborgen" in acht waren genomen.

18 minuten geleden
Laadpalenmaker Alfen zakt op Damrak na verkoopadvies

AMSTERDAM (ANP) - Alfen behoorde dinsdag tot de grote verliezers op de Amsterdamse beurs. De producent van laadpalen en andere systemen voor het elektriciteitsnet werd door beleggingsadviseur Oddo BHF op de verkooplijst gezet en verloor bijna 5 procent. De algehele stemming op het Damrak was terughoudend in afwachting van de hervatting van de beurshandel op Wall Street. De beurzen in New York bleven maandag dicht vanwege President's Day.

20 minuten geleden
Spanje onderzoekt X, Meta en TikTok om AI-kindermisbruikmateriaal

MADRID (ANP/RTR) - De Spaanse regering heeft aanklagers opgedragen een onderzoek te beginnen naar socialmediaplatforms X, Meta en TikTok. Op die platforms zouden met kunstmatige intelligentie gegenereerde beelden van seksueel misbruik van kinderen worden verspreid. Dat schreef premier Pedro Sánchez dinsdag op zijn X-account.

21 minuten geleden
Overlijden Franse baby's mogelijk niet te linken aan babyvoeding

PARIJS (ANP/BELGA) - Het kan moeilijk worden om met zekerheid de doodsoorzaak vast te stellen van de Franse baby's van wie het overlijden onlangs in verband is gebracht met teruggeroepen babyvoeding. Daarvoor hebben Franse autoriteiten gewaarschuwd.

1 uur geleden
Israëlische economie groeit sterker dan verwacht in 2025

TEL AVIV (ANP/BLOOMBERG) - De Israëlische economie is in 2025 sterker gegroeid dan verwacht. Volgens het Israëlische statistiekbureau groeide het bruto binnenlands product (bbp), de maatstaf voor economische groei, vorig jaar met 3,1 procent. Dat is hoger dan de voorspellingen van zowel het ministerie van Financiën als de centrale bank, die uitgingen van een groei van 2,8 procent.

1 uur geleden
Voorzitter hotelketen Hyatt treedt af om contacten met Epstein

NEW YORK (ANP/AFP/DPA) - Voorzitter Thomas Pritzker van de grote internationale hotelketen Hyatt legt zijn functie neer vanwege zijn contacten met de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein. De 75-jarige miljardair behoort tot de erfgenamen van de familie die Hyatt heeft opgericht.

1 uur geleden
Nieuwe motoren iets minder populair, tweedehandsverkoop op record

DEN HAAG (ANP) - De verkoop van nieuwe motoren in Nederland is vorig jaar voor het eerst in ruim tien jaar teruggelopen. In totaal zijn 19.608 motorfietsen op kenteken gezet, 211 stuks minder dan in 2024, blijkt uit cijfers van RDC, het databedrijf dat voertuigregistraties bijhoudt. Vergeleken met tien jaar geleden is de verkoop van nieuwe motorfietsen met ruim de helft gestegen.

2 uur geleden