Nikkei sluit nipt hoger, Zuid-Korea verhoogt rente
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Tokio is donderdag nipt hoger gesloten. Beleggers namen geen grote risico's in afwachting van de belangrijke Jackson Hole-bijeenkomst van de centrale bankiers, die later op de dag begint. Alle ogen zijn gericht op de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell, die vrijdag een toespraak zal houden. Daarbij zal er met name op worden gelet of Powell iets zegt over wanneer de Federal Reserve zal gaan beginnen met de afbouw van de coronasteun. In Zuid-Korea werd de rente voor het eerst in bijna drie jaar verhoogd.
De Japanse hoofdindex, de Nikkei 225, eindigde 0,1 procent in de plus op 27.742,29 punten. Toshiba klom dik 1 procent. Volgens zakenkrant The Wall Street Journal is het Amerikaanse technologieconcern Western Digital in vergevorderde gesprekken met chipbedrijf Kioxia over een fusie. Het Japanse Kioxia is de voormalige chiptak van technologieconcern Toshiba, dat nog een belang heeft van ruim 40 procent in het bedrijf. De deal zou een waarde hebben van 20 miljard dollar (zo'n 17 miljard euro).
De Kospi in Seoul noteerde tussentijds 0,5 procent in de min. De Zuid-Koreaanse centrale bank verhoogde de rente met 25 basispunten tot 0,75 procent. Zuid-Korea is daarmee de eerste grote economie die sinds de uitbraak van de coronapandemie de rente weer heeft opgeschroefd om de oplopende inflatie in te dammen en oververhitting van de economie tegen te gaan. Daarnaast vormen de sterke stijging van de huizenprijzen en de oplopende schulden van huishoudens een bedreiging voor de financiële stabiliteit in het land.
Qantas
Ook de Chinese beurzen verloren terrein. De graadmeter in Shanghai daalde 0,6 procent en de Hang Seng-index in Hongkong zakte 1,4 procent. Het Chinese internetconcern Tencent verloor 0,6 procent en webwinkelbedrijf Alibaba daalde 1,8 procent. In Taiwan klom TSMC 1,5 procent. De grootste chipproducent ter wereld lijkt van plan zijn prijzen voor chips met 10 tot 20 procent te verhogen vanwege de aanhoudende sterke vraag naar chips.
De All Ordinaries in Sydney verloor 0,6 procent. Qantas steeg 3 procent tot het hoogste niveau sinds april. De Australische luchtvaartmaatschappij wist het verlies in het afgelopen boekjaar terug te dringen en hoopt vanaf december weer te kunnen vliegen naar landen met een hoge vaccinatiegraad.
Meer uit Financieel
HONGKONG (ANP/BLOOMBERG) - Wingtech, de Chinese moeder van chipmaker Nexperia, wil van de Nederlandse tak van het bedrijf een voorstel voor het herstel van controle over het onderdeel. Volgens Wingtech heeft het in Nijmegen gevestigde Nexperia Nederland nog niets "concreets" van zich laten horen, ondanks pogingen om in "de grootste oprechtheid" te communiceren met het onderdeel.
27 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Wie na het boodschappen doen een fout op de kassabon ontdekt bij DekaMarkt, Hoogvliet of Nettorama, krijgt het product gratis of een waardebon. Dit hebben de supermarkten afgesproken met de Consumentenbond, meldt die belangenorganisatie voor consumenten.
49 minuten geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Mijnbouwer BHP ziet af van een nieuwe poging om branchegenoot Anglo American over te nemen. Hiermee komt een einde aan een onverwachte en kortstondige poging van 's werelds grootste mijnbouwer om een geplande fusie tussen zijn kleinere rivaal en het Canadese Teck Resources te dwarsbomen.
57 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De handel tussen Suriname en Nederland is dit jaar opgeleefd. In de eerste zes maanden van het jaar exporteerde Nederland voor ruim 128 miljoen euro goederen naar het Zuid-Amerikaanse land. Dat is 20 procent meer dan in dezelfde periode vorig jaar, berekende het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De populariteit van koopjesdagen Black Friday en Cyber Monday stagneert, maar de consumentenaankopen over de hele maand november nemen wel toe. Dat concludeert ABN AMRO in een analyse die de bank deed samen met marktonderzoeker Q&A Retail. Naar de koopbereidheid rond Black Friday, komende vrijdag, wordt echter meer onderzoek gedaan en de cijfers kunnen verschillen.
8 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Het vliegveld van Maastricht verwacht in de komende dagen meer vluchten te verwerken door een grote staking in België. Meerdere maatschappijen laten hun vliegtuigen uitwijken, meldt Maastricht Aachen Airport zondag.
14 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Door een staking in België vervallen maandag en dinsdag veel treinritten. Volgens de nationale spoorwegmaatschappij NMBS zal de helft van de intercitytreinen niet rijden. Daarnaast rijdt ook tweederde van de lokale en voorstedelijke treinen niet.
17 uur geleden