Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nikkei sluit negatief beursjaar 2022 vrijwel vlak af

Nikkei sluit negatief beursjaar 2022 vrijwel vlak af

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Tokio sloot vrijdag het negatieve beursjaar 2022 vrijwel vlak af. De andere Aziatische aandelenmarkten lieten op de laatste handelsdag van het jaar kleine winsten zien. Beleggers trokken zich op aan het sterke herstel op Wall Street. Vooral de technologiebedrijven deden goede zaken dankzij de koerswinst van 2,6 procent van de Amerikaanse techgraadmeter Nasdaq.

De Japanse hoofdindex, de Nikkei 225, eindigde een fractie hoger op 26.094,50 punten. De graadmeter verloor dit jaar meer dan 9 procent. De chip- en techbedrijven behoorden tijdens de laatste handelssessie van 2022 tot de sterkste stijgers. Chiptester Advantest dikte 0,7 procent aan en techinvesteerder SoftBank klom 0,4 procent.

De hoofdindex in Shanghai noteerde tussentijds 0,7 procent hoger en de Hang Seng-index in Hongkong steeg 0,4 procent. De Chinese webwinkelconcerns Alibaba en JD.com wonnen ruim 1 procent. Internet- en gamebedrijf Tencent daalde 0,4 procent na de sterke koerswinst een dag eerder. Nio en Xpeng klommen respectievelijk 0,5 en 2,8 procent. De twee Chinese fabrikanten van elektrische auto's behoren tot de grootste verliezers van 2022 op de Chinese beurs. Xpeng raakte dit jaar zo'n 80 procent aan beurswaarde kwijt en Nio verloor bijna 70 procent.

De All Ordinaries in Sydney klom 0,3 procent. In Zuid-Korea was de beurs al gesloten vanwege de viering van oud en nieuw. De Bank of Korea maakte nog wel bekend dat de inflatie in het land in december op 5 procent is uitgekomen. Dat was gelijk aan het inflatiecijfer over november.

Meer uit Financieel

IEA wil nieuwe oliepijpleiding van Irak naar Middellandse Zee

ANKARA (ANP/BLOOMBERG) - Een nieuwe oliepijpleiding die de Iraakse olievelden bij Basra verbindt met de Turkse Middellandse Zeekust zou kunnen helpen om de wereld minder afhankelijk te maken van olieleveringen via de Straat van Hormuz. Dat heeft topman Fatih Birol van het Internationaal Energieagentschap (IEA) gezegd in de Turkse krant Hürriyet.

29 minuten geleden
Ook in Tsjechië en Slowakije babyvoeding met rattengif gevonden

WENEN (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Ook in Tsjechië en Slowakije zijn met rattengif gemanipuleerde potjes babyvoeding van fabrikant HiPP aangetroffen. In die landen zijn alle HiPP-potjes door distributeurs uit voorzorg ook uit de verkoop gehaald, terwijl de politie zoekt naar een mogelijke afperser die de babyvoeding heeft vergiftigd.

50 minuten geleden
BOVAG vindt gerichte energiesteun verstandiger dan accijnskorting

HILVERSUM (ANP) - BOVAG-voorzitter Christianne van der Wal vindt het verstandig dat het kabinet maandag met maatregelen komt om de pijn van de prijsstijgingen aan de pomp voor burgers en bedrijven te verzachten. De belangenbehartiger van de autobranche in Nederland snapt wel dat het kabinet niet kiest voor een generieke accijnskorting, zei ze zondag in televisieprogramma WNL Op Zondag.

3 uur geleden
Zwitserland merkt terugloop toeristen door Iranoorlog

GENÈVE (ANP/DPA) - In Zwitserland merken toerismeorganisaties een terugloop in het aantal buitenlandse gasten door de Iranoorlog. Volgens Schweiz Tourismus annuleerden veel toeristen uit Azië in maart hun reizen, deels omdat vluchten via knooppunten in het Midden-Oosten zoals Dubai werden geschrapt.

5 uur geleden
Duitse spoorwegen geven meer dan duizend stations een opknapbeurt

BERLIJN (ANP/DPA) - In Duitsland worden dit jaar meer dan duizend treinstations gemoderniseerd en tot 2030 krijgen nog eens honderden stations een opknapbeurt. Dat heeft topvrouw Evelyn Palla van Deutsche Bahn (DB) dit weekend gezegd in Duitse media.

6 uur geleden
Oostenrijk waarschuwt voor rattengif in babyvoeding

WENEN (ANP/DPA/AFP) - In Oostenrijk zijn potjes babyvoeding van het merk HiPP vermengd met rattengif. Het gaat vermoedelijk om een afpersingspoging, meldt voedselwaakhond AGES.

15 uur geleden
Chinese overname Lumileds krijgt geen goedkeuring van VS

EINDHOVEN (ANP) - De overname van de voormalige Philips-lampendochter Lumileds door het Chinese San'an Optoelectronics gaat niet door. De Amerikaanse waakhond (CFIUS) wilde geen goedkeuring geven om risico's voor de nationale veiligheid van de VS. Vervolgens hebben San'an en diens Maleisische samenwerkingspartner Inari Amertron Berhad laten weten de deal te schrappen.

23 uur geleden