Nikkei sluit negatief beursjaar 2022 vrijwel vlak af
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Tokio sloot vrijdag het negatieve beursjaar 2022 vrijwel vlak af. De andere Aziatische aandelenmarkten lieten op de laatste handelsdag van het jaar kleine winsten zien. Beleggers trokken zich op aan het sterke herstel op Wall Street. Vooral de technologiebedrijven deden goede zaken dankzij de koerswinst van 2,6 procent van de Amerikaanse techgraadmeter Nasdaq.
De Japanse hoofdindex, de Nikkei 225, eindigde een fractie hoger op 26.094,50 punten. De graadmeter verloor dit jaar meer dan 9 procent. De chip- en techbedrijven behoorden tijdens de laatste handelssessie van 2022 tot de sterkste stijgers. Chiptester Advantest dikte 0,7 procent aan en techinvesteerder SoftBank klom 0,4 procent.
De hoofdindex in Shanghai noteerde tussentijds 0,7 procent hoger en de Hang Seng-index in Hongkong steeg 0,4 procent. De Chinese webwinkelconcerns Alibaba en JD.com wonnen ruim 1 procent. Internet- en gamebedrijf Tencent daalde 0,4 procent na de sterke koerswinst een dag eerder. Nio en Xpeng klommen respectievelijk 0,5 en 2,8 procent. De twee Chinese fabrikanten van elektrische auto's behoren tot de grootste verliezers van 2022 op de Chinese beurs. Xpeng raakte dit jaar zo'n 80 procent aan beurswaarde kwijt en Nio verloor bijna 70 procent.
De All Ordinaries in Sydney klom 0,3 procent. In Zuid-Korea was de beurs al gesloten vanwege de viering van oud en nieuw. De Bank of Korea maakte nog wel bekend dat de inflatie in het land in december op 5 procent is uitgekomen. Dat was gelijk aan het inflatiecijfer over november.
Meer uit Financieel
BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - Chinese toeristen maken naar verwachting in de tweede helft van 2026 minder buitenlandse reizen dan eerder werd voorspeld. Dat becijfert marktonderzoekbureau China Trading Desk. De voornaamste redenen zijn sombere economische vooruitzichten en geopolitieke spanningen.
19 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten gaan importheffingen van tot 100 procent opleggen op drones en drone-onderdelen uit het buitenland. Volgens de Amerikaanse president Donald Trump zijn de VS "te afhankelijk" van buitenlandse leveranciers voor drones. De tarieven gelden ook voor enkele belangrijke Amerikaanse bondgenoten.
27 minuten geledenHANNOVER (ANP/DPA) - Boeren in Duitsland verwachten dat de oogst dit jaar tegenvallend is door aanhoudende hitte en droogte. In sommige zuidelijke regio's dreigt zelfs een totale mislukking van bepaalde gewassen, heeft de voorzitter van de Duitse belangenorganisatie voor boeren gezegd.
29 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Bedrijven in Nederland moeten zich beter voorbereiden op extreem weer zoals hitte, droogte en hevige regenbuien. Ondernemingen die niet snel maatregelen nemen om klimaatbestendiger te zijn, riskeren directe schade zoals een verminderde productie en verliezen terrein op concurrenten die dit wel doen. Dat meldt ABN AMRO na onderzoek naar de economische gevolgen van extreem weer.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bedrijven in Nederland moeten zich beter voorbereiden op extreem weer zoals hitte, droogte en hevige regenbuien. Ondernemingen die niet snel maatregelen nemen om klimaatbestendiger te zijn, riskeren directe schade zoals een verminderde productie en verliezen terrein op concurrenten die dit wel doen. Dat meldt ABN AMRO na onderzoek naar de economische gevolgen van extreem weer.
8 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Sandalenmaker Birkenstock maakte donderdag een koerssprong van bijna 12 procent op Wall Street. Het Duitse bedrijf met notering in New York heeft zijn verkoopverwachting voor het hele jaar naar boven bijgesteld, nu consumenten massaal de dure sandalen en clogs van het merk aanschaffen.
10 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - President Donald Trump mocht een al lang bestaande vrijstelling van importheffingen voor goedkope producten schorsen. Dat heeft het handelshof in New York geoordeeld. De uitspraak is een opsteker voor de handelsagenda van Trump. De president noemde de uitspraak in een bericht op Truth Social een "grote overwinning".
10 uur geleden