Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nikkei sluit negatief beursjaar 2022 vrijwel vlak af

Nikkei sluit negatief beursjaar 2022 vrijwel vlak af

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Tokio sloot vrijdag het negatieve beursjaar 2022 vrijwel vlak af. De andere Aziatische aandelenmarkten lieten op de laatste handelsdag van het jaar kleine winsten zien. Beleggers trokken zich op aan het sterke herstel op Wall Street. Vooral de technologiebedrijven deden goede zaken dankzij de koerswinst van 2,6 procent van de Amerikaanse techgraadmeter Nasdaq.

De Japanse hoofdindex, de Nikkei 225, eindigde een fractie hoger op 26.094,50 punten. De graadmeter verloor dit jaar meer dan 9 procent. De chip- en techbedrijven behoorden tijdens de laatste handelssessie van 2022 tot de sterkste stijgers. Chiptester Advantest dikte 0,7 procent aan en techinvesteerder SoftBank klom 0,4 procent.

De hoofdindex in Shanghai noteerde tussentijds 0,7 procent hoger en de Hang Seng-index in Hongkong steeg 0,4 procent. De Chinese webwinkelconcerns Alibaba en JD.com wonnen ruim 1 procent. Internet- en gamebedrijf Tencent daalde 0,4 procent na de sterke koerswinst een dag eerder. Nio en Xpeng klommen respectievelijk 0,5 en 2,8 procent. De twee Chinese fabrikanten van elektrische auto's behoren tot de grootste verliezers van 2022 op de Chinese beurs. Xpeng raakte dit jaar zo'n 80 procent aan beurswaarde kwijt en Nio verloor bijna 70 procent.

De All Ordinaries in Sydney klom 0,3 procent. In Zuid-Korea was de beurs al gesloten vanwege de viering van oud en nieuw. De Bank of Korea maakte nog wel bekend dat de inflatie in het land in december op 5 procent is uitgekomen. Dat was gelijk aan het inflatiecijfer over november.

Meer uit Financieel

Bloomberg: Brussel wil uitzondering sancties Chinees chipbedrijf

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie gaat volgende week voorstellen een uitzondering te maken op sancties voor een Chinees bedrijf dat halfgeleiders produceert. Dat schrijft Bloomberg op basis van EU-bronnen. Die uitzondering zal worden gemaakt op verzoek van de auto-industrie, die vreest voor problemen in de productieketen als er niet genoeg Chinese halfgeleiders naar Europa kunnen worden geïmporteerd.

16 minuten geleden
Massaclaim tegen AppLovin om volgen miljoenen Nederlanders

AMSTERDAM (ANP) - Een Nederlandse claimstichting begint een massaclaim tegen het Amerikaanse techbedrijf AppLovin om het illegaal volgen van miljoenen Nederlanders. Volgens The Privacy Collective worden via software in gratis games en apps veel gegevens van mensen verzameld en doorverkocht. De stichting eist een verbod op de praktijken en een schadevergoeding voor de naar schatting minstens 8,5 miljoen gedupeerde Nederlanders.

57 minuten geleden
Amsterdam wil woningbezitters weren uit sociale huurwoning

AMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam wil bezitters van een koopwoning vanaf volgend jaar verbieden om een sociale huurwoning te huren. Het stadsbestuur wil daarmee duidelijk maken dat het onwenselijk is dat huizenbezitters sociale huurwoningen bezet houden.

1 uur geleden
ACM onderzoekt garanties en reparaties huishoudapparaten

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) stelt een onderzoek in naar garanties en reparaties van huishoudelijke producten, zoals televisies, wasmachines en computers. Een nieuw speerpunt van de waakhond is duurzamer en circulair produceren makkelijker te maken en daar vloeit het onderzoek uit voort.

1 uur geleden
Duits handelsoverschot met VS daalt door importheffingen Trump

WIESBADEN (ANP/DPA) - Het Duitse handelsoverschot met de Verenigde Staten is in het eerste kwartaal van dit jaar afgenomen door de hogere handelstarieven die de Amerikaanse president Donald Trump heeft opgelegd. Van een handelsoverschot is sprake wanneer een land meer goederen en diensten verkoopt aan het buitenland dan dat het koopt.

1 uur geleden
Brussel somberder over groei economie door hoge energieprijzen

BRUSSEL (ANP) - Brussel is een stuk somberder geworden over de economie van de Europese Unie dan in het najaar van 2025. Door de hoge brandstofprijzen als gevolg van de Iranoorlog vertraagt de economische groei aanzienlijk. Tegelijkertijd wordt het leven voor EU-inwoners een stuk duurder, raamt de Europese Commissie in haar voorjaarsprognose.

2 uur geleden
Saudische olie-export op hoogste niveau in ruim drie jaar

RIYAD (ANP/BLOOMBERG) - De inkomsten van Saudi-Arabië uit olie-export zijn in de eerste maand van de oorlog in het Midden-Oosten gestegen naar het hoogste niveau in meer dan drie jaar. De totale waarde hiervan bedroeg in maart 24,7 miljard dollar, 37 procent meer dan in dezelfde maand vorig jaar.

2 uur geleden