Nikkei sluit lager na tegenvallende Japanse export
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Tokio is woensdag lager gesloten. De stemming werd gedrukt door een tegenvallende groei van de Japanse export. Daarnaast waren alle ogen gericht op de Amerikaanse Federal Reserve, die later op de dag de uitkomsten van de tweedaagse rentevergadering bekend zal maken. Beleggers zijn vooral benieuwd naar wat centralebankpresident Jerome Powell zal zeggen over de hard oplopende inflatie in de Verenigde Staten. De stijging van het algemene prijspeil zou kunnen leiden tot een sneller dan verwachte afbouw van het stimuleringsbeleid.
De hoofdindex in Tokio, de Nikkei 225, ging met een min van 0,5 procent de dag uit op 29.291,01 punten. De uitvoer van Japan nam in mei met bijna 50 procent toe op jaarbasis. Dat was de sterkste groei sinds 1980. Economen hadden echter gerekend op een stijging van 51,3 procent.
De Japanse chipbedrijven stonden onder druk door koersverliezen in de Amerikaanse chipsector. De fabrikant van chipapparatuur Tokyo Electron verloor ruim 1 procent. Olieconcern Inpex klom daarentegen bijna 4 procent dankzij de opmars van de olieprijzen, die het hoogste niveau in meer dan twee jaar bereikten. Autofabrikant Toyota steeg dik 1 procent en tikte de hoogste koers ooit aan.
De beursgraadmeter in Shanghai noteerde tussentijds 1 procent lager in afwachting van cijfers over de Chinese industriële productie en winkelverkopen in mei. De Hang Seng-index in Hongkong daalde 0,4 procent. De Australische All Ordinaries in Sydney bleef vrijwel vlak en de Kospi in Seoul klom 0,6 procent.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Snack- en frisdrankproducent PepsiCo ging donderdag omhoog op de aandelenbeurzen in New York, nadat het bedrijf negatiever werd over de te behalen winst. De maker van Doritos, Lay's en Pepsi kampt met hogere kosten, met name in Noord-Amerika. Die drukken op de marges. Het aandeel steeg 1,8 procent.
33 minuten geledenGENÈVE (ANP) - De Wereldhandelsorganisatie (WTO) is veel optimistischer geworden over de groei van de wereldwijde goederenhandel dit en volgend jaar. Dat komt naar voren uit de nieuwe vooruitzichten die de WTO donderdag heeft gepresenteerd.
37 minuten geledenEDE (ANP) - De prijzen in Nederlandse restaurants en cafés zullen volgend jaar stijgen, verwacht het FoodService Instituut Nederland (FSIN). Ook dit jaar ziet het kennisinstituut een toename van de prijzen in de horecasector en bij supermarkten en speciaalzaken. Dat zorgt ervoor dat de consument kritischer is geworden, stelt FSIN-directeur Patrick Bramer.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Makelaarsvereniging NVM verwacht dat de huizenmarkt voorlopig nog krap zal blijven voor kopers, ondanks het gegroeide aanbod van bestaande huizen in het afgelopen kwartaal vergeleken met dezelfde periode een jaar eerder. Dat heeft voorzitter van de vakgroep NVM Wonen Lana Goutsmits-Gerssen donderdag gezegd tijdens het toelichten van de ontwikkelingen op de woningmarkt in het derde kwartaal.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse onlinemodewinkel ASOS meldt dat bij een cyberaanval eerder deze week persoonlijke gegevens van klanten zijn buitgemaakt, waaronder namen en contactgegevens. Dat blijkt uit het eerste onderzoek van het bedrijf.
3 uur geledenTOKIO (ANP/BLOOMBERG) - De eigenaar van Uniqlo, Fast Retailing, is op weg om H&M in te halen als het op een na grootste modewinkelconcern ter wereld. Dankzij winkelopeningen in Europa en Noord-Amerika en relatief eenvoudig ogende kleding die goed aanslaat, stegen de opbrengsten voor de Japanse retailer in een jaar tijd met 17 procent.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De EU en China bereiken geen "allesomvattend akkoord", verwacht minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel, D66). Dat zei hij donderdag in de Tweede Kamer over het overleg dat de twee blokken momenteel in Beijing voeren.
3 uur geleden