Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nikkei sluit kortere handelsweek hoger af

Nikkei sluit kortere handelsweek hoger af

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Japan is vrijdag licht hoger gesloten. Beleggers trokken zich op aan de draai op Wall Street, waar eerdere verliezen werden weggewerkt na berichten over nieuwe onderhandelingen in Washington over een extra steunpakket voor de grootste economie ter wereld. De vrees voor een tweede golf van coronabesmettingen in Europa hield de winsten beperkt.

De toonaangevende Nikkei in Tokio ging met een plus van 0,5 procent het weekeinde in op 23.204,62 punten. De Japanse hoofdindex verloor in de kortere handelsweek 0,7 procent. De financiële markten in Tokio waren deze week slechts drie dagen open vanwege nationale feestdagen. Autobouwer Toyota behoorde tot de sterkste stijgers met een winst van 1,5 procent. De spoorwegbedrijven East Japan Railway en Central Japan Railway maakten deel uit van de staartgroep met verliezen van 2,9 procent en 3,6 procent.

Elders in de Aziatische regio lieten de beurzen een gemengd beeld zien. In Shanghai noteerde de beursgraadmeter tussentijds 0,4 procent in de min en de Hang Seng-index in Hongkong verloor 0,3 procent. De Kospi in Seoul klom 0,6 procent. De Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un heeft zijn excuses gemaakt voor het doodschieten van een Zuid-Koreaanse overheidsmedewerkers eerder deze week. De dood van de functionaris zorgde voor veel verontwaardiging in Zuid-Korea.

De All Ordinaries in Sydney steeg 1,4 procent. De vier grote Australische banken waren in trek na de aankondiging van de autoriteiten om de regelgeving voor de kredietverlening aan consumenten en kleine bedrijven te vereenvoudigen.

Meer uit Financieel

Jaguar Land Rover bevestigt verdwijnen van zo'n 4000 banen

GAYDON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Jaguar Land Rover gaat de komende twee jaar ongeveer 4000 banen schrappen. Dat bevestigt de topman van de grootste autofabrikant van het Verenigd Koninkrijk, nadat de Britse krant The Times hier dit weekend al over schreef. Jaguar Land Rover heeft last van Amerikaanse importheffingen en de gevolgen van een cyberaanval vorig jaar.

43 minuten geleden
Staking legt treinverkeer in Italië deels plat

ROME (ANP/DPA) - Treinverkeer in Italië wordt vanaf maandagavond deels platgelegd door een staking. Verschillende vakbonden hebben het personeel van de Italiaanse spoorwegen opgeroepen om het werk voor 24 uur neer te leggen. De bonden maken zich zorgen over de toekomst van de publieke dienstverlening en om het behoud van banen, melden Italiaanse media.

1 uur geleden
Nederlandse reizigers gestrand in Indonesië na vulkaanuitbarsting

JAKARTA (ANP) - Tientallen Nederlandse reizigers zijn gestrand in Indonesië, bevestigt een woordvoerster van reisbranchevereniging ANVR na berichtgeving van De Telegraaf. De internationale luchthaven van Jakarta is sinds zondagochtend dicht vanwege een vulkaanuitbarsting.

1 uur geleden
Economie eurozone sterker gegroeid dan eerder gedacht

LUXEMBURG (ANP) - De economie van de eurozone is in het tweede kwartaal van dit jaar sterker gegroeid dan eerder gedacht. Volgens nieuwe cijfers van het Europese statistiekbureau Eurostat is er een groei van 0,6 procent in vergelijking met de voorgaande periode. Bij een voorlopige raming eind juli werd nog een plus van 0,4 procent gemeld door Eurostat.

1 uur geleden
Frankrijk voorziet een van de slechtste wijnjaren in decennia

PARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk verwacht dat de wijnproductie dit jaar een van de slechtste in de afgelopen dertig jaar wordt vanwege de hitte. Dat stelt het ministerie van Landbouw in een eerste schatting voor de oogst van 2026. De extreme droogte en hitte hebben volgens het ministerie wijngaarden aangetast. Ook is het oppervlak voor de productie afgenomen.

1 uur geleden
Beleggers schrikken van tegenvaller Zwitserse farmaceut Novartis

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Novartis heeft maandag ruim 3 procent aan beurswaarde verloren op de beurs in Zürich. De Zwitserse farmaceut heeft binnen een week tijd een tweede tegenslag te verduren gekregen bij zijn medicijnonderzoek, nadat een veelbelovend hartmedicijn in een vergevorderde studie toch niet zo goed bleek te werken. Beleggers zijn daarvan geschrokken.

3 uur geleden
Producent: vliegende auto over 1,5 jaar goedgekeurd de lucht in

RAAMSDONKSVEER (ANP) - Het Nederlandse PAL-V kan de productie starten van de eerste vliegende auto ter wereld. Dat zegt topman Robert Dingemanse in een interview in Het Financieele Dagblad. In 2028 moet de vliegende auto volledig goedgekeurd de lucht in gaan.

3 uur geleden