Nikkei sluit kortere handelsweek hoger af
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Japan is vrijdag licht hoger gesloten. Beleggers trokken zich op aan de draai op Wall Street, waar eerdere verliezen werden weggewerkt na berichten over nieuwe onderhandelingen in Washington over een extra steunpakket voor de grootste economie ter wereld. De vrees voor een tweede golf van coronabesmettingen in Europa hield de winsten beperkt.
De toonaangevende Nikkei in Tokio ging met een plus van 0,5 procent het weekeinde in op 23.204,62 punten. De Japanse hoofdindex verloor in de kortere handelsweek 0,7 procent. De financiële markten in Tokio waren deze week slechts drie dagen open vanwege nationale feestdagen. Autobouwer Toyota behoorde tot de sterkste stijgers met een winst van 1,5 procent. De spoorwegbedrijven East Japan Railway en Central Japan Railway maakten deel uit van de staartgroep met verliezen van 2,9 procent en 3,6 procent.
Elders in de Aziatische regio lieten de beurzen een gemengd beeld zien. In Shanghai noteerde de beursgraadmeter tussentijds 0,4 procent in de min en de Hang Seng-index in Hongkong verloor 0,3 procent. De Kospi in Seoul klom 0,6 procent. De Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un heeft zijn excuses gemaakt voor het doodschieten van een Zuid-Koreaanse overheidsmedewerkers eerder deze week. De dood van de functionaris zorgde voor veel verontwaardiging in Zuid-Korea.
De All Ordinaries in Sydney steeg 1,4 procent. De vier grote Australische banken waren in trek na de aankondiging van de autoriteiten om de regelgeving voor de kredietverlening aan consumenten en kleine bedrijven te vereenvoudigen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Volgend jaar is naar verwachting voor het eerst meer dan de helft van alle nieuw verkochte auto's volledig elektrisch, denken economen van ING. Het grootste deel van deze nieuwe autoverkoop gaat naar zakelijke rijders, omdat steeds meer grote bedrijven werknemers met een leaseauto verplichten om elektrisch te rijden.
32 minuten geledenTOKIO (ANP) - De chipbedrijven op de beurzen in Tokio en Seoul gingen woensdag opnieuw omlaag. De koersdalingen volgden op de aanhoudende verliezen in de Amerikaanse en Europese chipsector een dag eerder. Zorgen over een groeiende concurrentie uit China en de hoge koerswaarderingen drukken op de chipaandelen, die dit jaar sterk in waarde zijn gestegen door de grote vraag naar chips voor kunstmatige intelligentie (AI).
34 minuten geledenAMSTELVEEN (ANP) - De onderhoudstak van KLM staat sinds mei onder verscherpt toezicht van de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT). Dat bevestigt KLM na berichtgeving door de Volkskrant. Volgens de maatschappij heeft de toezichthouder gebreken vastgesteld in de wijze waarop bijvoorbeeld verfschades of kleine deukjes bij vliegtuigen worden afgehandeld.
40 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Het Belgische chemieconcern Solvay heeft flink last van de oorlog in het Midden-Oosten, onder meer door de tijdelijke stillegging van een fabriek in Saudi-Arabië. Mede als gevolg hiervan liepen de omzet en de winst van het bedrijf in het afgelopen kwartaal stevig terug.
45 minuten geledenAMERSFOORT (ANP) - Eigenaars van elektrische auto's betalen twee keer btw als zij deze opladen via stroom van hun vereniging van eigenaren (VvE). Dit vindt Vereniging Eigen Huis (VEH) niet kunnen en daarom heeft de belangenvereniging staatssecretaris Eelco Eerenberg (Financiën) gevraagd om een oplossing. VEH denkt dan aan een uitzondering of coulanceregeling, omdat bestaande oplossingen "praktisch niet uitvoerbaar" zijn.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De Eindhovense chipfabrikant NXP Semiconductors heeft de omzet in het tweede kwartaal met bijna een vijfde zien stijgen. De winst nam met een derde toe, maakte het bedrijf dinsdag bekend.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met gemengde uitslagen de handelsdag uitgegaan. Chipaandelen stonden in de min, nadat op de Europese en Aziatische beurzen chipbedrijven ook al in de verkoop werden gedaan. Verder hadden beleggers de aandacht gericht op sterke bedrijfsresultaten en een verdere daling van de olieprijzen.
10 uur geleden