Nikkei sluit hoger in gemengde regio
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Japan is dinsdag licht hoger gesloten. De andere belangrijke beursgraadmeters in de Aziatische regio lieten een gemengd beeld zien. Beleggers namen wat gas terug na de sterke koerswinsten een dag eerder, die volgden op de grote handelsovereenkomst tussen China, Japan, Zuid-Korea en dertien andere landen in de regio. Het positieve nieuws over de werkzaamheid van het coronavaccin van de Amerikaanse farmaceut Moderna bood daarnaast enige steun aan de handel.
De toonaangevende Nikkei in Tokio ging met een plus van 0,4 procent de dag uit op 26.014,62 punten. De Japanse hoofdindex wist deze maand al ruim 12 procent te winnen en tikte tussentijds het hoogste niveau aan sinds mei 1991. Vooral de Japanse luchtvaartmaatschappijen profiteerden van het nieuws dat het vaccin van Moderna volgens voorlopige onderzoeksresultaten voor 94,5 procent effectief lijkt te zijn bij het voorkomen van een besmetting. ANA Holdings dikte ruim 4 procent aan en Japan Airlines steeg bijna 4 procent.
In Shanghai noteerde de beurs tussentijds 0,3 procent lager en de Hang Seng-index in Hongkong bleef vrijwel vlak. Luchtvaartmaatschappij Cathay Pacific klom ruim 6 procent in Hongkong. In Seoul daalde de Kospi 0,2 procent. In Sydney, waar de handel werd hervat na de technische storing een dag eerder, won de All Ordinaries 0,2 procent onder aanvoering van de Australische oliebedrijven.
Meer uit Financieel
VENLO (ANP/BLOOMBERG) - De Duits-Nederlandse biotechnoloog Qiagen wordt voor 10,8 miljard euro overgenomen door de Zweedse investeerder EQT. Het bedrijf is actief met laboratoriumtesten en farmaceutisch moleculair onderzoek. Het is een van de grootste overnames in de Europese medische sector van dit jaar.
26 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van consumenten is in oktober iets negatiever geworden ten opzichte van een maand eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het vertrouwen staat sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten eind februari flink onder druk. Sinds juni was er echter weer een lichte verbetering te zien.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De prijzen van koopwoningen zijn in september licht gestegen, maar stijgen opnieuw minder hard dan eerder. De huizenprijzen waren 2,9 procent hoger dan diezelfde maand een jaar eerder. In augustus ging het nog om een stijging van 3,3 procent. Dat melden het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en het Kadaster.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Elektrische en hybride auto's hebben in de Europese Unie aan populariteit gewonnen, geholpen door recordprijzen voor benzine en diesel als gevolg van oorlogen in het Midden-Oosten en Oekraïne.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De komende drie jaar heeft de bouwsector zo'n 73.000 nieuwe medewerkers nodig, denkt het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB). De bouw kampt al jaren met personeelstekorten, terwijl Nederland veel woningen wil bouwen, het stroomnet wil uitbreiden, infrastructuur wil renoveren en verduurzamen. De opschaling bij Defensie en in de defensie-industrie zorgt daarnaast voor extra concurrentie om personeel. Het EIB waarschuwt in een rapport dat het daarom "niet vanzelfsprekend" is dat alle maatschappelijke ambities tegelijk kunnen worden gerealiseerd.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Milieuorganisaties en omwonenden stappen naar de Raad van State omdat ze het niet eens zijn met het nieuwe Luchthavenverkeersbesluit (LVB) Schiphol. Volgens onder meer Greenpeace Nederland, Milieudefensie en SchipholWatch legaliseert het nieuwe besluit, dat 1 november in werking moet treden, "jarenlange illegale overlast" en "schaadt het de gezondheid". De coalitie van milieuclubs en omwonenden eist bij de Raad van State dat het besluit wordt vernietigd.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het aantal startende bedrijven in Nederland is in het derde kwartaal van dit jaar met ruim 15 procent gestegen vergeleken met dezelfde periode vorig jaar. Dit is de sterkste stijging in jaren. In totaal werden ruim 62.000 nieuwe bedrijfsvestigingen geregistreerd, tegenover ongeveer 54.000 een jaar eerder. Dat meldt de Kamer van Koophandel (KVK).
4 uur geleden