Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nikkei sluit fors hoger na verkiezingswinst premier Kishida

Nikkei sluit fors hoger na verkiezingswinst premier Kishida

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Tokio is maandag met een forse winst begonnen aan de maand november. De overwinning van de Liberaal-Democratische Partij (LDP) van premier Fumio Kishida, die zondag bij de parlementsverkiezingen in Japan haar meerderheid in het lagerhuis wist te behouden, wakkerde de hoop aan op meer steunmaatregelen van de Japanse overheid voor de op twee na grootste economie ter wereld. De verkiezingen vormden een belangrijke test voor Kishida, die pas sinds begin oktober leider van de LDP en premier van het land is.

De Japanse hoofdindex, de Nikkei 225, eindigde uiteindelijk met een plus van 2,6 procent op 29.647,08 punten en bereikte het hoogste niveau sinds eind september. Kishida beloofde onder meer om voor het einde van het jaar een extra budget vrij te maken voor een steunpakket voor mensen die zijn getroffen door de coronapandemie, zoals mensen die hun baan hebben verloren en studenten die moeite hebben om het collegegeld te betalen. Bij de bedrijven behoorde Fast Retailing tot de grootste stijgers. Het aandeel van de eigenaar van kledingketen Uniqlo klom 4 procent dankzij het vooruitzicht voor meer steun voor de binnenlandse economie.

De beursgraadmeter in Shanghai noteerde tussentijds een fractie hoger na gemengde cijfers over de Chinese industrie. Uit cijfers van de Chinese overheid bleek zondag dat de omvangrijke industrie afgelopen maand is gekrompen door tekorten aan elektriciteit, forse prijsstijgingen van grondstoffen en lokale coronamaatregelen. De dienstensector groeide nog wel, maar minder hard dan in september. Volgens marktonderzoekers Caixin en Markit, die maandag met cijfers kwamen, nam de bedrijvigheid in de Chinese industrie in oktober echter wel toe.

De Hang Seng-index in Hongkong daalde 1 procent door koersverliezen van de grote Chinese technologiebedrijven. Internetconcern Tencent zakte 2 procent en webwinkelbedrijf Alibaba verloor ruim 2 procent. De Kospi in Seoul won 0,5 procent en de Australische All Ordinaries in Sydney steeg 0,6 procent.

Meer uit Financieel

SAS schrapt tijdelijk aantal vluchten om hoge kerosineprijs

STOCKHOLM (ANP/RTR/BLOOMBERG) - SAS, de grootste luchtvaartmaatschappij van Scandinavië, heeft "op korte termijn een beperkt aantal vluchten geschrapt" vanwege de snel stijgende brandstofprijs. De oorlog in het Midden-Oosten en de sluiting van de Straat van Hormuz drijven de prijs van kerosine, die veelal uit die regio komt, in rap tempo op.

26 minuten geleden
Reders steunen terughoudendheid over militaire missie Hormuz

ROTTERDAM (ANP) - De Koninklijke Vereniging Nederlandse Reders (KVNR) vindt een Nederlandse bijdrage aan een militaire missie met als doel de Straat van Hormuz te heropenen niet verstandig. Een bijdrage kan ervoor zorgen dat Nederlandse schepen die vastzitten in de Perzische Golf mogelijk een doelwit worden, meldt een woordvoerder. "En die kunnen geen kant op."

28 minuten geleden
Commissie EU-parlement gaat donderdag stemmen over handelsdeal VS

BRUSSEL (ANP) - De handelscommissie van het Europees Parlement gaat donderdag alsnog stemmen over een onderdeel van de handelsdeal met de VS. Dat heeft de commissie dinsdag besloten, meldt commissielid Jörgen Warborn (EVP) op X. De stemming was eerder uitgesteld vanwege nieuwe Amerikaanse importheffingen.

1 uur geleden
Ook Transavia rekent brandstoftoeslag om duurdere kerosine

SCHIPHOL (ANP) - Ook budgetmaatschappij Transavia rekent sinds begin deze week extra kosten vanwege de sterk gestegen brandstofprijzen. Het gaat om een toeslag van 5 euro op een aantal vluchten, bevestigt het bedrijf na berichtgeving van De Telegraaf.

1 uur geleden
Moederbedrijf Bruna verkoopt Van Ditmar Boeken

UTRECHT (ANP) - Audax heeft Van Ditmar Boeken verkocht aan een investeringsfonds. Audax, moederbedrijf van winkelketens Bruna en Readshop, werd begin dit jaar overgenomen door Lector Capital. Na een evaluatie van het portfolio is besloten de boekentak af te stoten.

1 uur geleden
Aandelenbeurzen New York gaan verder omhoog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag hoger geopend, waarmee een vervolg werd gegeven aan de winsten van een dag eerder. Beleggers op Wall Street blijven de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten volgen. De olieprijzen gingen weer omhoog na aanvallen door Iran op energiefaciliteiten in de regio.

2 uur geleden
Minister Heerma hoopt snel met rijksambtenaren verder te praten

DEN HAAG (ANP) - Minister van Binnenlandse Zaken Pieter Heerma hoopt snel weer met rijksambtenaren aan tafel te gaan om verder te praten. Dat laat hij weten in een reactie op de landelijke staking van 14 april. De ambtenaren protesteren dan tegen de nullijn. Heerma noemt het "hun goed recht om nu actie te voeren".

3 uur geleden