Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nikkei sluit boven 30.000 punten na sterkere economische groei

Nikkei sluit boven 30.000 punten na sterkere economische groei

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Tokio ging woensdag verder vooruit en eindigde voor het eerst sinds begin april weer boven de 30.000-puntengrens. De stemming werd gesteund door een sterker dan verwachte groei van de Japanse economie in het tweede kwartaal. Ook het aanstaande vertrek van de Japanse premier Yoshihide Suga bleef zorgen voor optimisme. Beleggers hopen dat zijn opvolger meer zal doen om het herstel van de coronacrisis aan te jagen.

De hoofdindex in Tokio, de Nikkei 225, sloot uiteindelijk 0,9 procent in de plus op 30.181,21 punten. De laatste keer dat de graadmeter boven de 30.000 punten wist te sluiten was op 5 april dit jaar. Sinds de aankondiging van Suga afgelopen vrijdag om zich niet verkiesbaar te stellen als leider van de Liberaal-Democratische Partij (LDP) is de Nikkei al bijna 6 procent gestegen.

De groei van de economie in het tweede kwartaal werd opwaarts herzien naar 0,5 procent op kwartaalbasis. Eerder werd een groei van 0,3 procent gemeld. Bij de bedrijven zette SoftBank de opmars voort en won bijna 5 procent. De techinvesteerder werd een dag eerder al bijna 10 procent meer waard na een strategische overeenkomst met Deutsche Telekom, waarbij SoftBank middels een aandelenruil een belang in het Duitse telecombedrijf krijgt.

De andere beurzen in de Aziatische regio gingen omlaag na de koersverliezen op Wall Street. De Hang Seng-index in Hongkong noteerde tussentijds 0,1 procent in de min en de Kospi in Seoul zakte 0,8 procent. De hoofdgraadmeter in Shanghai daalde 0,2 procent.

In Hongkong bleef de aandacht gericht op China Evergrande Group. De door schulden geplaagde Chinese projectontwikkelaar zag zijn koers kortstondig onder de introductieprijs zakken, maar herpakte zich snel en won bijna 4 procent. Evergrande raakte eerder deze week meer dan 8 procent aan waarde kwijt. Vorige week ging de koers van Evergrande ook al hard onderuit nadat het bedrijf waarschuwde voor mogelijke betalingsproblemen.

Meer uit Financieel

WSJ: Unilever praat met McCormick over afsplitsing voedingstak

LONDEN (ANP) - Unilever voert gesprekken om zijn voedingsdivisie af te splitsen en samen te voegen met specerijenproducent McCormick. Dat meldt The Wall Street Journal onder verwijzing naar ingewijden. Een transactie die volledig uit aandelen bestaat zou binnen enkele weken tot stand kunnen komen als de gesprekken niet stuklopen, aldus de krant.

3 uur geleden
ING: bijna de helft van de huiseigenaren stelt verduurzaming uit

AMSTERDAM (ANP) - Bijna de helft van de Nederlandse huizenbezitters wacht met het verduurzamen van hun huis door onzekerheid over het overheidsbeleid. De meeste mensen vinden dat de overheid te weinig doet om dit te stimuleren. Dat meldt ING na onderzoek naar de motivaties en belemmeringen voor het verduurzamen van woningen onder ruim 1500 huiseigenaren.

3 uur geleden
ING: bijna de helft van de huiseigenaren stelt verduurzaming uit

AMSTERDAM (ANP) - Bijna de helft van de Nederlandse huizenbezitters wacht met het verduurzamen van hun huis door onzekerheid over het overheidsbeleid. De meeste mensen vinden dat de overheid te weinig doet om dit te stimuleren. Dat meldt ING na onderzoek naar de motivaties en belemmeringen voor het verduurzamen van woningen onder ruim 1500 huiseigenaren.

4 uur geleden
Grote pakketvervoerder FedEx rekent op meer winst ondanks oorlog

MEMPHIS (ANP/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse pakketvervoerder FedEx heeft zijn winstverwachting voor het hele jaar verhoogd. De optimistischere vooruitzichten geven aan dat het koeriersbedrijf verwacht de toenemende economische onrust door de Iranoorlog en stijgende energieprijzen te kunnen weerstaan.

6 uur geleden
Koersverliezen Wall Street nemen iets af na onrustige handelsdag

NEW YORK (ANP/RTR) - De koersverliezen op Wall Street zijn donderdag in de loop van de dag iets afgenomen, nadat Israël had aangekondigd de Verenigde Staten te willen helpen bij het openen van de Straat van Hormuz. Dit bood enige hoop aan beleggers die hunkeren naar tekenen dat de Iranoorlog niet eindeloos blijft voortduren.

7 uur geleden
KLM kondigt vacaturestop aan om fors gestegen brandstofprijzen

AMSTELVEEN (ANP) - KLM neemt voorlopig geen nieuwe medewerkers meer aan vanwege de fors gestegen brandstofprijzen door de Iranoorlog. Naast het instellen van zo'n externe vacaturestop heeft de luchtvaartmaatschappij besloten om dienstreizen tot een minimum te beperken en tijdelijk geen consultants meer in te huren om geld te besparen.

7 uur geleden
ONL: onacceptabel dat kabinet niet ingrijpt om hoge energieprijs

DEN HAAG (ANP) - ONL voor Ondernemers vindt het "onacceptabel" dat de Nederlandse overheid nog niet ingrijpt om energie en brandstof betaalbaar te houden voor bedrijven. Volgens de ondernemersbelangenorganisatie schuift het kabinet-Jetten mogelijke steunmaatregelen ten onrechte maanden voor zich uit.

9 uur geleden