Nikkei sluit boven 30.000 punten na sterkere economische groei
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Tokio ging woensdag verder vooruit en eindigde voor het eerst sinds begin april weer boven de 30.000-puntengrens. De stemming werd gesteund door een sterker dan verwachte groei van de Japanse economie in het tweede kwartaal. Ook het aanstaande vertrek van de Japanse premier Yoshihide Suga bleef zorgen voor optimisme. Beleggers hopen dat zijn opvolger meer zal doen om het herstel van de coronacrisis aan te jagen.
De hoofdindex in Tokio, de Nikkei 225, sloot uiteindelijk 0,9 procent in de plus op 30.181,21 punten. De laatste keer dat de graadmeter boven de 30.000 punten wist te sluiten was op 5 april dit jaar. Sinds de aankondiging van Suga afgelopen vrijdag om zich niet verkiesbaar te stellen als leider van de Liberaal-Democratische Partij (LDP) is de Nikkei al bijna 6 procent gestegen.
De groei van de economie in het tweede kwartaal werd opwaarts herzien naar 0,5 procent op kwartaalbasis. Eerder werd een groei van 0,3 procent gemeld. Bij de bedrijven zette SoftBank de opmars voort en won bijna 5 procent. De techinvesteerder werd een dag eerder al bijna 10 procent meer waard na een strategische overeenkomst met Deutsche Telekom, waarbij SoftBank middels een aandelenruil een belang in het Duitse telecombedrijf krijgt.
De andere beurzen in de Aziatische regio gingen omlaag na de koersverliezen op Wall Street. De Hang Seng-index in Hongkong noteerde tussentijds 0,1 procent in de min en de Kospi in Seoul zakte 0,8 procent. De hoofdgraadmeter in Shanghai daalde 0,2 procent.
In Hongkong bleef de aandacht gericht op China Evergrande Group. De door schulden geplaagde Chinese projectontwikkelaar zag zijn koers kortstondig onder de introductieprijs zakken, maar herpakte zich snel en won bijna 4 procent. Evergrande raakte eerder deze week meer dan 8 procent aan waarde kwijt. Vorige week ging de koers van Evergrande ook al hard onderuit nadat het bedrijf waarschuwde voor mogelijke betalingsproblemen.
Meer uit Financieel
SANTA CLARA (ANP) - Chipmaker Nvidia heeft de omzet met bijna driekwart weten op te voeren. Het bedrijf is de belangrijkste leverancier voor chips die nieuwe toepassingen van kunstmatige intelligentie (AI) ondersteunen en profiteert van de forse investeringen die grote techbedrijven doen. De omzetgroei overtrof de verwachtingen op de financiële markten en laat daarmee zien dat de ontwikkeling van AI in volle vaart doorgaat.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten gesloten. Beleggers toonden zich overwegend optimistisch in de aanloop naar de kwartaalcijfers van chipbedrijf Nvidia na de slotbel. Die resultaten worden gezien als graadmeter voor de investeringen die grote techbedrijven doen in de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie.
3 uur geledenZAANDAM (ANP) - Winkelconcern Ahold Delhaize wil de maximale bonussen voor topbestuurders fors verhogen, staat in een voorstel voor de aanstaande aandeelhoudersvergadering. De maximale beloning voor topman Frans Muller in het nieuwe beloningsbeleid kan op 12,5 miljoen euro uitkomen. Dat was bij het oude beleid 8,3 miljoen euro.
4 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM schort vanaf zondag 1 maart de vluchten naar Tel Aviv tot nader order op, meldt de luchtvaartmaatschappij. De luchtvaartmaatschappij zegt om "operationele en commerciële" redenen niet meer naar de Israëlische stad te vliegen.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een aanzienlijke winst gesloten, geholpen door optimisme over technologiebedrijven. De sterkste stijger in de AEX was informatieleverancier RELX, dat onlangs in waarde daalde door zorgen over de concurrentie van AI-bedrijf Anthropic. Beleggers reageren nu juist enthousiast op het nieuws dat RELX een AI-hulpmiddel van datzelfde Anthropic heeft toegevoegd aan zijn platform voor juridisch onderzoek.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De economische banden tussen de EU en het Verenigd Koninkrijk na de Brexit zijn woensdag weer een stukje aangehaald. Dat gebeurde door de ondertekening van een overeenkomst over mededingingssamenwerking door Eurocommissaris Teresa Ribera (Mededinging) en de Britse minister Peter Kyle (Handel).
8 uur geledenBRUSSEL (ANP/DPA) - De Verenigde Staten zijn van plan zich aan de eerder gesloten handelsdeal met de Europese Unie te houden, verwacht de Europese Commissie. "De VS hebben aangegeven zich te houden aan de huidige overeenkomsten en hun specifieke kenmerken", zei een woordvoerder van het dagelijks EU-bestuur.
8 uur geleden