Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nikkei sluit boven 30.000 punten na sterkere economische groei

Nikkei sluit boven 30.000 punten na sterkere economische groei

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Tokio ging woensdag verder vooruit en eindigde voor het eerst sinds begin april weer boven de 30.000-puntengrens. De stemming werd gesteund door een sterker dan verwachte groei van de Japanse economie in het tweede kwartaal. Ook het aanstaande vertrek van de Japanse premier Yoshihide Suga bleef zorgen voor optimisme. Beleggers hopen dat zijn opvolger meer zal doen om het herstel van de coronacrisis aan te jagen.

De hoofdindex in Tokio, de Nikkei 225, sloot uiteindelijk 0,9 procent in de plus op 30.181,21 punten. De laatste keer dat de graadmeter boven de 30.000 punten wist te sluiten was op 5 april dit jaar. Sinds de aankondiging van Suga afgelopen vrijdag om zich niet verkiesbaar te stellen als leider van de Liberaal-Democratische Partij (LDP) is de Nikkei al bijna 6 procent gestegen.

De groei van de economie in het tweede kwartaal werd opwaarts herzien naar 0,5 procent op kwartaalbasis. Eerder werd een groei van 0,3 procent gemeld. Bij de bedrijven zette SoftBank de opmars voort en won bijna 5 procent. De techinvesteerder werd een dag eerder al bijna 10 procent meer waard na een strategische overeenkomst met Deutsche Telekom, waarbij SoftBank middels een aandelenruil een belang in het Duitse telecombedrijf krijgt.

De andere beurzen in de Aziatische regio gingen omlaag na de koersverliezen op Wall Street. De Hang Seng-index in Hongkong noteerde tussentijds 0,1 procent in de min en de Kospi in Seoul zakte 0,8 procent. De hoofdgraadmeter in Shanghai daalde 0,2 procent.

In Hongkong bleef de aandacht gericht op China Evergrande Group. De door schulden geplaagde Chinese projectontwikkelaar zag zijn koers kortstondig onder de introductieprijs zakken, maar herpakte zich snel en won bijna 4 procent. Evergrande raakte eerder deze week meer dan 8 procent aan waarde kwijt. Vorige week ging de koers van Evergrande ook al hard onderuit nadat het bedrijf waarschuwde voor mogelijke betalingsproblemen.

Meer uit Financieel

Duitsland neemt maatregelen rond prijzen aan de pomp

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse Bondsdag heeft een wet aangenomen die de sterke stijging van brandstofprijzen moet beteugelen. Vanaf april mogen tankstations enkel een keer per dag, rond het middaguur, hun prijzen verhogen. Prijzen verlagen mag de hele dag door. Overtredingen kunnen bestraft worden met boetes tot 100.000 euro.

13 minuten geleden
Cyprus komt met steunmaatregelen om oorlog Midden-Oosten

NICOSIA (ANP/DPA/AFP) - De regering van Cyprus komt met een steunpakket van in totaal 200 miljoen euro voor huishoudens, boeren en de toeristische sector vanwege de impact van de oorlog in het Midden-Oosten. Het gaat onder meer om tijdelijke verlagingen van de btw op levensmiddelen en stroom, een verlaging van de brandstofaccijns en subsidies aan boeren en hotels.

1 uur geleden
Schiphol kijkt naar zelf uitvoeren hulp passagiers met beperking

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol kijkt of het de hulp aan passagiers met een beperking zelf gaat uitvoeren, in plaats van die hulp uit te besteden aan andere bedrijven. Dat meldt een woordvoerster van de luchthaven donderdag, na kritiek van vakbond FNV.

1 uur geleden
Storing Odido lag aan probleem met koelsysteem in datacenter

DEN HAAG (ANP) - De diensten van Odido komen weer op gang na een storing bij de telecomprovider. Een woordvoerder meldt dat een deel van de mobiele diensten tijdelijk niet beschikbaar was door "een probleem met het koelsysteem in een datacenter".

1 uur geleden
Adviseur EU-hof steunt eerdere vernietiging KLM-coronasteun

LUXEMBURG (ANP) - De miljardensteun die de Nederlandse staat tijdens de coronapandemie aan KLM verleende, staat opnieuw juridisch ter discussie. Een belangrijke adviseur van het Europees Hof van Justitie adviseert een eerdere vernietiging van de Europese goedkeuring voor de steun door de op een na hoogste EU-rechter in stand te laten.

1 uur geleden
Polen verlaagt de accijns en btw op brandstof om prijsstijgingen

WARSCHAU (ANP/RTR) - Polen heeft besloten om de brandstofprijzen aan banden te leggen om de effecten van de oorlog in het Midden-Oosten te verzachten. Premier Donald Tusk kondigde donderdag aan dat de btw op brandstof van 23 procent naar 8 procent gaat. Ook heeft de regering besloten om de accijns terug te brengen tot een minimum.

1 uur geleden
Wall Street overwegend lager na onzekerheid onderhandelingen Iran

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn donderdag overwegend lager geopend, na de koerswinsten een dag eerder. Tegenstrijdige berichten over de vredesonderhandelingen in het Midden-Oosten zorgden voor terughoudendheid bij beleggers. Volgens de Amerikaanse president Donald Trump is Iran wanhopig op zoek naar een akkoord om de gevechten te beƫindigen. Hij sprak daarmee de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken tegen. Die zei dat Teheran geen intentie had om gesprekken te voeren met de VS om het conflict te beƫindigen.

2 uur geleden