Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nikkei sluit 2021 lager af, SenseTime wint bij debuut in Hongkong

Nikkei sluit 2021 lager af, SenseTime wint bij debuut in Hongkong

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Tokio sloot donderdag het tweede coronajaar 2021 af met een klein verlies. De Japanse beurs boekte desondanks wel een jaarwinst. De andere aandelenmarkten in de Aziatische regio lieten een gemengd beeld zien. In Hongkong beleefde SenseTime, dat zich bezighouder met kunstmatige intelligentie (AI) een succesvol beursdebuut.

De Nikkei in Tokio eindigde op de laatste handelsdag van het jaar 0,4 procent lager op 28.791,71 punten. De hoofdindex boekte dit jaar een winst van bijna 5 procent. Het was het derde winstjaar op rij. In 2020 won de Nikkei 16 procent. In Tokio zijn de financiële markten op vrijdag en maandag gesloten vanwege de viering van Nieuwjaar. Op dinsdag 4 januari wordt de handel weer hervat.

De beurs in Shanghai noteerde tussentijds 0,6 procent in de plus door de hoop op meer steunmaatregelen van de Chinese autoriteiten. In Hongkong daalde de Hang Seng-index 0,3 procent. SenseTime won bijna een kwart aan beurswaarde. Het Chinese AI-bedrijf moest eerder zijn beursgang uitstellen nadat het door Washington op een zwarte lijst werd gezet. De Amerikanen beschuldigen het bedrijf van het maken van een gezichtsherkenningsprogramma dat wordt gebruikt tegen de Oeigoeren in Xinjiang. De relatie tussen de VS en China staat al langer onder druk vanwege de mensenrechtensituatie in Xinjiang, maar ook in Hongkong.

Het door schulden geplaagde vastgoedfonds Evergrande kelderde 9 procent in Hongkong. De onderneming moest dinsdag weer schulden afbetalen en er zijn nog steeds geen tekenen dat er is betaald. Kenners houden er rekening mee dat Evergrande de betalingstermijn van dertig dagen niet zal halen. Het bedrijf bleef eerder al in gebreke met een aflossing.

Meer uit Financieel

Lingeriemerk Victoria's Secret flink hoger op Wall Street

NEW YORK (ANP) - Victoria's Secret hoorde dinsdag bij de grote winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Het lingeriemerk heeft zijn financiële verwachtingen verhoogd na een sterk eerste kwartaal. Topvrouw Hillary Super lijkt daarmee vaart te maken met haar 'new era of sexy'-herstelplan voor het Amerikaanse merk.

2 uur geleden
Vluchten van en naar Portugal geannuleerd door staking

DEN HAAG (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen KLM en Transavia hebben op woensdag verschillende vluchten naar Portugese bestemmingen geannuleerd in verband met een staking in het land. Zowel op Schiphol als op de luchthavens in Eindhoven en Rotterdam zijn vluchten geschrapt.

2 uur geleden
Amerikaanse overheid wil AI-modellen vooraf testen op veiligheid

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De regering-Trump gaat AI-ontwikkelaars vragen om hun meest geavanceerde modellen vrijwillig aan te bieden voor cyberveiligheidstests door de Amerikaanse overheid, nog voordat ze aan het publiek worden vrijgegeven. Dat volgt uit een presidentieel decreet dat dinsdag werd ondertekend.

5 uur geleden
Staking Belgische luchtverkeersleiders beëindigd na akkoord

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De staking van de luchtverkeersleider Skeyes op Belgische luchthavens wordt beëindigd. Een woordvoerster van Skeyes meldt aan het Belgische persbureau Belga dat directie en vakbonden een akkoord hebben gesloten.

5 uur geleden
UniCredit vergroot belang in Commerzbank tot ruim 34 procent

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - UniCredit heeft zijn belang in de Duitse Commerzbank vergroot tot 34,35 procent. Dat meldt de Italiaanse grootbank dinsdag. Het vergroten van het belang boven de 30 procent is een belangrijke stap voor de Italiaanse bank.

5 uur geleden
Stevige winst voor AEX-index, Prosus grootste stijger

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs is dinsdag met een stevige winst gesloten. Onder de hoofdfondsen was Prosus de grootste winnaar. Ook de chipbedrijven ASML (plus 4,9 procent), Besi (plus 2,9 procent) en ASMI (plus 2,4 procent) eindigden hoger.

6 uur geleden
Ook Britse krijgsmacht gaat 'militair Starlink-netwerk' gebruiken

LONDEN (ANP/RTR) - De militaire variant van Elon Musks satellietcommunicatienetwerk Starlink heeft er een flinke klant bij. Na de Amerikaanse heeft ook de Britse krijgsmacht het Starshield-netwerk in gebruik genomen, zeggen twee ingewijden tegen persbureau Reuters.

6 uur geleden