Nikkei sluit 2020 af met kleine min
TOKIO (ANP) - De Japanse aandelenbeurs heeft woensdag het bewogen coronajaar 2020 afgesloten met een kleine min. Beleggers deden een stapje terug na de sterke opmars een dag eerder. Die stuwde de hoofdindex in Tokio naar het hoogste niveau sinds augustus 1990. Een duurdere Japanse yen zorgde daarbij voor enige koersdruk bij de belangrijke exportbedrijven. De andere beurzen in de Aziatische regio lieten overwegend winsten zien.
De Japanse Nikkei eindigde op de laatste handelsdag van het jaar 0,5 procent lager op 27.444,17 punten, na de koerssprong van 2,7 procent een dag eerder. De hoofdindex boekte dit jaar een winst van 16 procent. Het was het tweede winstjaar op rij. In 2019 won de Nikkei ruim 18 procent. In Tokio zijn de financiële markten op donderdag en vrijdag gesloten vanwege de viering van Nieuwjaar. Op maandag 4 januari wordt de handel weer hervat.
In Shanghai stond de beursgraadmeter tussentijds 0,7 procent hoger en de Hang Seng-index in Hongkong dikte 1,4 procent aan. In China werd de economische groei van 2019 herzien tot 6 procent. Eerder was voor het jaar een groei van 6,1 procent gemeld. In Sydney daalde de Australische All Ordinaries 0,3 procent.
De Kospi in Seoul noteerde op de laatste handelsdag van het jaar 2 procent hoger. De beurs in Zuid-Korea is donderdag en vrijdag gesloten. In Hongkong, Shanghai en Sydney wordt op oudejaarsdag wel gehandeld. Vrijdag zijn alle belangrijke markten in de Aziatische regio gesloten.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Apple heeft vrijdag AI-chipconcern Nvidia ingehaald als meest waardevolle beursgenoteerde bedrijf ter wereld. Nvidia verloor flink op Wall Street na kwartaalcijfers van chipfabrikant Intel en was aan het eind van de dag 4,9 biljoen dollar waard. Apple verloor 1,2 procent en was vrijdag bij het sluiten van Wall Street 5 biljoen dollar waard.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Intel is vrijdag gekelderd op Wall Street nadat het donderdag kwartaalcijfers heeft gepubliceerd. De Amerikaanse chipfabrikant heeft een zwakke verwachting afgegeven voor het huidige kwartaal en wijst daarvoor naar een vertraging in de markt voor pc's. De chipproducent verloor 28,6 procent.
3 uur geledenABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - Changpen Zhao, medeoprichter van cryptobeurs Binance, heeft Elon Musk gevraagd om te stoppen met het spotten over de aanval die het bedrijf heeft getroffen. Bij die aanval op de cryptobeurs is voor 6,3 miljard dollar aan cryptovaluta gestolen.
3 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse mededingingsautoriteit CMA onderzoekt nieuwe voorwaarden van Meta. Het moederbedrijf van Facebook en Instagram zou met de voorwaarden mediacontent mogen gebruiken voor zijn eigen producten, zonder dat bedrijven daar voldoende keuzevrijheid over krijgen.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Volkswagen schort de ontwikkeling van een volledig elektrische Golf op. Het Duitse autoconcern voert grote kostenbesparingen door en pauzeert daarom ook dit project, meldde het bedrijf.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Universal Music Group is vrijdag flink hoger gesloten in de AEX-index op het Damrak. Het muziekconcern, dat artiesten als Harry Styles en Billie Eilish vertegenwoordigt, heeft in het afgelopen kwartaal een hogere omzet behaald. Een grote opsteker was dat de inkomsten uit streamingabonnementen harder waren gestegen. UMG won bijna 8 procent.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV en CNV zijn zeer teleurgesteld over het eindbod dat werkgevers in het streekvervoer vrijdag hebben neergelegd. De bonden gaan het eindbod voorleggen aan hun leden, maar verwachten niet dat die akkoord gaan. FNV noemt de gesprekken "zonde van de tijd". Beide vakbonden verwachten dat er opnieuw stakingen in het streekvervoer zullen volgen. Die waren opgeschort, omdat er weer onderhandeld werd over een nieuwe cao.
8 uur geleden