Nikkei sluit 2020 af met kleine min
TOKIO (ANP) - De Japanse aandelenbeurs heeft woensdag het bewogen coronajaar 2020 afgesloten met een kleine min. Beleggers deden een stapje terug na de sterke opmars een dag eerder. Die stuwde de hoofdindex in Tokio naar het hoogste niveau sinds augustus 1990. Een duurdere Japanse yen zorgde daarbij voor enige koersdruk bij de belangrijke exportbedrijven. De andere beurzen in de Aziatische regio lieten overwegend winsten zien.
De Japanse Nikkei eindigde op de laatste handelsdag van het jaar 0,5 procent lager op 27.444,17 punten, na de koerssprong van 2,7 procent een dag eerder. De hoofdindex boekte dit jaar een winst van 16 procent. Het was het tweede winstjaar op rij. In 2019 won de Nikkei ruim 18 procent. In Tokio zijn de financiële markten op donderdag en vrijdag gesloten vanwege de viering van Nieuwjaar. Op maandag 4 januari wordt de handel weer hervat.
In Shanghai stond de beursgraadmeter tussentijds 0,7 procent hoger en de Hang Seng-index in Hongkong dikte 1,4 procent aan. In China werd de economische groei van 2019 herzien tot 6 procent. Eerder was voor het jaar een groei van 6,1 procent gemeld. In Sydney daalde de Australische All Ordinaries 0,3 procent.
De Kospi in Seoul noteerde op de laatste handelsdag van het jaar 2 procent hoger. De beurs in Zuid-Korea is donderdag en vrijdag gesloten. In Hongkong, Shanghai en Sydney wordt op oudejaarsdag wel gehandeld. Vrijdag zijn alle belangrijke markten in de Aziatische regio gesloten.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Minder mensen namen in 2025 afscheid van hun baan doordat zij een nieuwe baan hadden of een eigen bedrijf startten. In plaats daarvan lagen vooral faillissementen, bezuinigingen, reorganisaties of arbeidsconflicten vaker aan de basis van een vertrek bij een werkgever. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
18 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Meta heeft een video verwijderd waarin programmamaker Roel Maalderink en de digitale burgerrechtenorganisatie Bits of Freedom kritiek uiten op de AI-brillen van het bedrijf.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Topmannen van prominente AI-bedrijven hebben woensdag de VN-Veiligheidsraad woensdag toegesproken over de risico's en veiligheid rond AI, nu AI-systemen steeds krachtiger worden. Zo beloofde topman Dario Amodei van Anthropic, bekend van chatbot Claude, dat het bedrijf "zoveel zal vertragen als nodig is om ervoor te zorgen dat elke volgende AI-technologie die we uitbrengen ook echt veilig is".
7 uur geledenASSEN (ANP) - Drie Drentse mannen hebben gevangenisstraffen tot vier jaar tegen zich horen eisen voor oplichting van Amazon. Het OM heeft de drie onder meer oplichting en verduistering ten laste gelegd. Ook wordt hen onder andere witwassen en deelname aan een criminele organisatie verweten. Volgens het Openbaar Ministerie hebben ze Amazon voor miljoenen euro's opgelicht.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - Wall Street is woensdag lager de handelsdag uitgegaan. Beleggers volgen de onderhandelingen over het beëindigen van het conflict in het Midden-Oosten. Ook kijken zij vooruit naar de belangrijke top tussen de Verenigde Staten en China, die donderdag plaatsvindt. De olieprijzen stegen, wat de vrees voor een hogere inflatie aanwakkerde.
8 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Topbestuurders van Amazon, Microsoft en Googles moederbedrijf Alphabet hebben tijdens klimaatbijeenkomsten in New York geprobeerd zorgen weg te nemen over de uitbreiding van datacenters. Ze gingen daarbij onder meer in op maatregelen om consumenten te beschermen en het waterverbruik.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering werkt aan een plan om de export van diesel voor negentig dagen te verbieden. Dat melden ingewijden aan nieuwssite Politico. Daarmee probeert de regering van president Donald Trump volgens hen de energieprijzen te verlagen.
10 uur geleden