Nikkei positieve uitschieter in lagere regio
TOKIO (ANP) - In Japan, waar beleggers terugkeerden na een lang weekeinde, is de aandelenbeurs maandag met winst gesloten. De hoop dat de Olympische Spelen in Tokio deze zomer niet volledig worden afgelast, maar waarschijnlijk alleen worden uitgesteld, en de agressieve steunaankopen door Bank of Japan boden steun aan de beurshandel. De andere aandelenbeurzen in de Aziatische regio lieten daarentegen flinke verliezen zien. Door het uitblijven van een Amerikaans akkoord voor een economisch steunpakket van 1,5 tot 2 biljoen dollar nam de angst voor een wereldwijde recessie verder toe.
De Nikkei in Tokio eindigde 2 procent in de plus op 16.887,78 punten. Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) liet na een spoedvergadering weten dat binnen vier weken duidelijk moet zijn of de Olympische Spelen op 24 juli doorgaan. Het IOC onderzoekt diverse scenario's, waaronder uitstel van de Spelen met een jaar. Het Japanse advertentiebedrijf Dentsu Group zat in de lift door de hoop dat de Spelen niet worden geschrapt.
De Chinese beurzen gingen tussentijds stevig omlaag door de vrees voor de wereldwijde economische impact van de coronacrisis. De hoofdindex in Shanghai zakte 2,5 procent en de Hang Seng-index in Hongkong verloor 4,2 procent. De Kospi in Seoul raakte dik 5 procent kwijt en de Australische All Ordinaries in Sydney ging met een verlies van 5,6 procent de dag uit. In India kelderde de beursgraadmeter 10 procent door de vrees voor de coronapandemie in het dichtbevolkte land.
Meer uit Financieel
TRIËST (ANP/BLOOMBERG) - De Italiaanse koffiebrander Illycaffè, het bedrijf achter de koffie van Illy, start volgend jaar met de productie in de Verenigde Staten. Het bedrijf wil volgens topvrouw Cristina Scocchia profiteren van de groei in deze belangrijke markt.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De kerstverkopen in Duitsland zijn tot nu toe teleurstellend. Dit komt naar voren uit een enquête van de Duitse winkeliersorganisatie HDE die zondag werd gepubliceerd.
4 uur geledenLONDEN (ANP/DPA) - Het Duitse bedrijfsleven heeft de terugkeer van het Verenigd Koninkrijk in het EU-uitwisselingsprogramma voor studenten Erasmus+ verwelkomd. Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) en de Britse minister Nick Thomas-Symonds maakten de herintrede vanaf 2027 eerder deze week bekend. Het hoofd van de Duits-Britse Kamer van Koophandel noemde de beslissing "een zeer belangrijke stap" en hoopt dat het leidt tot een versoepeling van de visumvereisten.
5 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol is ook zondag samen met luchtvaartmaatschappijen "continu" bezig om alle koffers die vrijdag op de luchthaven zijn achtergebleven na te brengen, zegt een woordvoerster. Een zegsvrouw van KLM meldt dat de vliegmaatschappij inmiddels "al de nodige koffers" heeft bezorgd en hier "dag en nacht volop aan wordt gewerkt".
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De hooggespannen verwachtingen rond kunstmatige intelligentie (AI) en de onvoorspelbaarheid van het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump blijven de belangrijkste thema's voor beleggers in 2026. Dat jaar dreigt volgens kenners opnieuw een bewogen beursjaar te worden, maar biedt ook kansen.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Chinese verkoopplatform Temu heeft op verzoek van Nederlandse uitgeverijen tientallen producten van de website verwijderd met afbeeldingen uit populaire Nederlandse kinderboeken. Singel Uitgeverijen, dat onder meer boeken over Jip en Janneke en Woezel & Pip uitgeeft, heeft zaterdag een bericht hierover van De Grote Vriendelijke Podcast bevestigd.
23 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Anders dan in Nederland verloopt de aanleg van een groot waterstofleidingennetwerk in Duitsland volgens plan. De Duitsers begonnen dit jaar met de bouw van het landelijke netwerk en tot nu toe worden de bouwdeadlines gehaald, meldde de Duitse gasbrancheorganisatie FNB Gas.
1 dag geleden