Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nikkei op hoogste stand sinds 1990, Alibaba zakt in Hongkong

Nikkei op hoogste stand sinds 1990, Alibaba zakt in Hongkong

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Tokio zette vrijdag de opmars voort en bereikte het hoogste niveau sinds augustus 1990. Beleggers trokken zich op aan de hogere slotstanden op Wall Street. De stemming werd daarbij gesteund door de hoop dat er spoedig een akkoord wordt bereikt over de verhoging van het schuldenplafond van de Amerikaanse overheid, waarmee wanbetaling van de Verenigde Staten wordt voorkomen.

De Japanse hoofdindex, de Nikkei 225, noteerde in het laatste uur van de beurshandel 0,8 procent in de plus op 30.822,20 punten en stevent daarmee af op de zesde winstbeurt op rij. Op macro-economisch vlak werd bekendgemaakt dat de inflatie in Japan in april is toegenomen tot 3,5 procent, van 3,2 procent in maart. Dat was conform de verwachting van economen. Sony daalde 0,9 procent. Donderdag won het Japanse techconcern nog ruim 6 procent na de aankondiging van een mogelijke beursgang van zijn financiële tak en een aandeleninkoopprogramma.

Ook ging de aandacht uit naar de driedaagse top van de leiders van de G7, de zeven rijke democratieën en de Europese Unie, in het Japanse Hiroshima. De top wordt naar verwachting gedomineerd door discussies over nieuwe sancties tegen Rusland vanwege de oorlog in Oekraïne en de handelsbetrekkingen met China.

Negatieve uitschieter

De andere belangrijke aandelenmarkten lieten ook overwegend winsten zien. De Kospi in Seoul dikte 0,8 procent aan dankzij sterke koerswinsten van de Zuid-Koreaanse chipbedrijven Samsung en SK Hynix, die meer dan 3 procent wisten te winnen. De All Ordinaries in Sydney klom 0,7 procent en de beurs in Shanghai stond tussentijds 0,1 procent in de plus.

De Hang Seng-index in Hongkong was een negatieve uitschieter met een verlies van 1 procent. Het Chinese tech- webwinkelconcern Alibaba zakte dik 5 procent na tegenvallende kwartaalresultaten. Concurrent JD.com ging mee omlaag en verloor ruim 3 procent. Internet- en gamesbedrijf Tencent leverde 1 procent in.

Meer uit Financieel

ING geeft AI grotere rol bij beoordelen hypotheekaanvragen

AMSTERDAM (ANP) - ING heeft een eigen AI-model ontwikkeld om hypotheekaanvragen sneller te behandelen. Dit wil de bank op grotere schaal gaan inzetten, bevestigt een woordvoerder van ING na berichtgeving door Het Financieele Dagblad. ING is volgens de krant de eerste Nederlandse bank die AI op grote schaal gebruikt bij besluiten of mensen een hypotheek kunnen afsluiten. Andere banken zullen naar verwachting snel volgen.

58 minuten geleden
AEX-index zakt na escalatie oorlog Midden-Oosten, olie duurder

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag flink lager begonnen aan de nieuwe handelsweek. De vergeldingsaanvallen tussen Israël en Iran zorgden voor onzekerheid rond de vredesonderhandelingen over de oorlog in het Midden-Oosten. Door het opgelaaide geweld in de regio liepen de olieprijzen hard op, nu een volledige heropening van de Straat van Hormuz voor olietankers weer verder weg lijkt.

1 uur geleden
Partijen detailhandel stappen uit ondernemersorganisatie VNO-NCW

DEN HAAG (ANP) - Verschillende grote partijen in de detailhandel stappen uit ondernemersorganisatie VNO-NCW. Supermarktkoepel CBL heeft het lidmaatschap opgezegd en bijvoorbeeld Jumbo verliest daardoor binnenkort ook zijn aansluiting bij de lobbyclub, bevestigen woordvoerders van die organisaties na berichtgeving van De Telegraaf.

1 uur geleden
Staking van 16 uur bij FrieslandCampina in Leeuwarden

LEEUWARDEN (ANP) - Bij de zuivelfabriek van FrieslandCampina in Leeuwarden gaan ongeveer honderd werknemers maandag een staking houden van zestien uur in het cao-conflict in de zuivelindustrie. Volgens vakbond FNV begint de staking om 14.00 uur en duurt de actie tot dinsdagochtend 06.00 uur.

1 uur geleden
Intesa mengt zich in overnamestrijd rond oudste bank ter wereld

MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De Italiaanse bank Intesa Sanpaolo heeft een bod uitgebracht op Banca Monte dei Paschi di Siena, de oudste bank ter wereld. Het bod van 30,6 miljard euro van Intesa op Monte dei Paschi komt een dag na het fusievoorstel van de Italiaanse bank BPM aan Monte dei Paschi.

2 uur geleden
CNV hekelt afschaffing compensatie ontslagvergoeding zieken

UTRECHT (ANP) - Tienduizenden langdurig zieken dreigen hun ontslagvergoeding mis te lopen door maatregelen van het kabinet-Jetten. Daarvoor waarschuwt vakbond CNV. De bond hekelt de kabinetskeuze om werkgevers niet meer te gaan compenseren als ze een transitievergoeding moeten betalen aan medewerkers die na twee jaar ziekte ontslag krijgen. Gedupeerden lopen daardoor gemiddeld 17.000 euro mis, becijfert CNV.

2 uur geleden
Olieprijzen hard omhoog door geweld in Midden-Oosten

SINGAPORE (ANP) - De olieprijzen gingen maandagochtend hard omhoog door het opgelaaide geweld in het Midden-Oosten. Israël heeft militaire doelwitten in Iran aangevallen na Iraanse raketaanvallen op Israël. Daarmee is er weer onzekerheid ontstaan over een vredesdeal tussen Iran en de Verenigde Staten en een volledige heropening van de Straat van Hormuz voor olietankers.

3 uur geleden