Nikkei op hoogste niveau sinds 1991 na winst Biden
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Japan is maandag met een stevige winst begonnen aan de nieuwe handelsweek en bereikte het hoogste niveau in bijna drie decennia. Beleggers reageerden positief op de verkiezingsoverwinning van de Democraat Joe Biden, die afgelopen zaterdag officieel de winst op president Donald Trump opeiste. Trump houdt echter vol dat hij de winnaar is en blijft zich voor de rechtbank verzetten tegen de verkiezingsuitslag. Ook de andere belangrijke beursgraadmeters in de Aziatische regio gingen fors vooruit.
De toonaangevende Nikkei in Tokio eindigde met een winst van 2,1 procent op 24.839,84 punten. De Japanse hoofdindex tikte daarmee de hoogste stand aan sinds november 1991. Bij de bedrijven steeg Honda meer dan 9 procent. De Japanse automaker verhoogde zijn winstverwachting voor het hele jaar na sterke kwartaalcijfers. Concurrent Toyota, die vrijdag al met resultaten kwam, klom dik 2 procent.
Japan Airlines kelderde 11 procent tot het laagste niveau sinds de beursnotering in 2012. De door de coronacrisis getroffen luchtvaartmaatschappij gaat nieuwe aandelen uitgeven om geld op te halen. De Japanse farmaceut Eisai dook bijna 24 procent omlaag. Volgens de Amerikaanse medicijnwaakhond FDA heeft een onderzoek naar een potentieel alzheimermedicijn van Eisai en zijn partner Biogen niet kunnen aantonen dat het geneesmiddel effectief is.
In Shanghai noteerde de beurs tussentijds 2 procent in de plus, mede dankzij een sterke stijging van de Chinese export in oktober. De Hang Seng-index in Hongkong won 1,7 procent. Vooral de Chinese techbedrijven waren in trek na de overwinning van Biden. Chipmaker SMIC, die door de Trump-regering op een zwarte lijst is gezet, klom 6 procent. De Chinese webwinkelreus Alibaba won 3,7 procent. In Seoul steeg de Kospi 1,4 procent en de Australische All Ordinaries in Sydney kreeg er 1,8 procent bij.
Meer uit Financieel
HILVERSUM (ANP) - Albert Heijn heeft nog geen aangifte gedaan bij de politie en de politie en het Openbaar Ministerie zien vooralsnog geen reden om zelfstandig een opsporingsonderzoek te starten naar het cybersecurityincident bij de supermarktketen. Dat zei Stan Duijf, bij de politie landelijk verantwoordelijk voor de aanpak van cybercrime, donderdagavond in het televisieprogramma Pauw & De Wit.
25 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De wereldwijde verkoopgolf van AI-gerelateerde aandelen lijkt weer ten einde te komen. Op Wall Street herstelde het vertrouwen van beleggers donderdag na opmerkingen van topman Jensen Huang van chipconcern Nvidia. Hij wees zorgen over financieringsproblemen bij CoreWeave van de hand. Daarbij zei hij niet te denken dat het datacenterbedrijf gered hoeft te worden door Nvidia.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP/BELGA) - Frankrijk en Duitsland hebben een deal gesloten om de toekomst van de Europese auto-industrie veilig te stellen, met minder strenge uitstootregels en meer steun voor Europese productie. Dat melden verschillende media, waaronder het Franse persbureau AFP, op basis van bronnen.
3 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De grote Italiaanse bank UniCredit heeft goedkeuring gekregen van de Europese Centrale Bank (ECB) voor een groter belang in Commerzbank. Daarmee lijkt de weg vrij voor UniCredit-topman Andrea Orcel om de controle over de Duitse bank over te nemen. Het gaat om een van de grootste Europese bankovernames in jaren.
5 uur geledenZAANDAM (ANP) - Albert Heijn bezorgt tot en met zondag nog geen online bestelde boodschappen. De supermarktketen zegt zijn systemen stap voor stap weer op orde te brengen na het cybersecurityincident, waardoor er al dagen problemen zijn. De winkels worden inmiddels wel weer volledig bevoorraad. "Dit leidt landelijk tot gevulde schappen", stelt Albert Heijn donderdagavond.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Het Internationaal Energieagentschap (IEA) heeft donderdag aangekondigd de vrijgave van strategische oliereserves te versnellen vanwege de sterk stijgende brandstofprijzen. Daarmee geeft de organisatie gehoor aan oproepen van de G7, de groep van grote industrielanden waaronder Duitsland en Frankrijk.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Chipbedrijven ASML, ASMI en Besi waren donderdag de grote verliezers op de beurs in Amsterdam. Wereldwijd zijn chipbedrijven in de uitverkoop gedaan, door zorgen of de enorme investeringen in kunstmatige intelligentie de hoge waarderingen wel rechtvaardigen. Beleggers zochten daardoor hun heil in de veiligheid van obligaties.
7 uur geleden