Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nikkei onderuit na verrassende beleidsaanpassing Bank of Japan

Nikkei onderuit na verrassende beleidsaanpassing Bank of Japan

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Tokio ging dinsdag flink onderuit. De beurshandel stond volledig in het teken van het rentebesluit van de Bank of Japan. De centrale bank hield zoals verwacht het belangrijkste rentetarief ongewijzigd op min 0,1 procent, maar verraste de markten met een aanpassing van het programma om de rente op staatsobligaties te controleren. Die stap zorgde voor een flinke stijging van de rente op de obligatiemarkt en ook de Japanse yen steeg in waarde.

De Bank of Japan zal nu toestaan dat de rente op tienjarige Japanse staatsobligaties mag stijgen tot ongeveer 0,5 procent, ten opzichte van een eerdere bovengrens van 0,25 procent. Ook schroefde de centrale bank zijn aankopen van obligaties op tot 9 biljoen yen (zo'n 64 miljard euro) per maand, van 7,3 biljoen yen nu. Alle 47 door persbureau Bloomberg ondervraagde economen hadden geen beleidswijziging verwacht, hoewel de meesten wel hadden gezegd dat de centrale bank meer zou moeten doen om de werking van de obligatiemarkt te verbeteren.

De Japanse bankaandelen profiteerden van de verrassende stap van de centrale bank. Mitsubishi UFJ Financial Group dikte 5,5 procent aan en Mizuho Financial Group steeg bijna 4 procent. Andere aandelen doken echter omlaag. Vooral de techbedrijven kregen klappen. Techinvesteerder SoftBank zakte bijna 5 procent en chiptester Advantest verloor dik 3 procent. De Japanse hoofdindex, de Nikkei 225, sloot uiteindelijk 2,5 procent lager.

Ook in China ging de aandacht uit naar de centrale bank. De People's Bank of China hield de rentetarieven voor leningen met een looptijd van één en vijf jaar ongewijzigd op respectievelijk 3,65 en 4,3 procent. De beurs in Shanghai noteerde tussentijds 1,4 procent in de min en de Hang Seng-index in Hongkong zakte 2 procent. In Zuid-Korea en Australië werden eveneens verliezen geleden. De Kospi in Seoul daalde 1,1 procent en de All Ordinaries in Sydney leverde 1,5 procent in.

Meer uit Financieel

KLM-toestel strandt in Dubai door aanvallen op Iran

DUBAI (ANP) - Door de aanvallen op Iran is er in Dubai een KLM-toestel gestrand. Dat vliegtuig was al in Dubai en zou zaterdag terugvliegen naar Nederland. Dat kan nu echter niet. De passagiers hebben van KLM een hotelovernachting aangeboden gekregen, laat een woordvoerster weten na berichtgeving door NH Nieuws.

15 minuten geleden
KLM mijdt zaterdag luchtruimen Midden-Oosten, zondag nog onbekend

SCHIPHOL (ANP) - KLM mijdt zaterdag "uit voorzorg" de luchtruimen van Iran, Irak, Israël en diverse landen rond de Perzische Golf in verband met de aanvallen op Iran. Daardoor vallen de vluchten naar Tel Aviv, Dubai, Riyad en Dammam uit. Door de onzekere situatie is het niet duidelijk wat het betekent voor de vluchten van zondag, laat de luchtvaartmaatschappij zaterdagmiddag weten.

25 minuten geleden
Tientallen Nederlandse schepen in Perzische Golf, zegt KVNR

ROTTERDAM (ANP) - In de Perzische Golf bevinden zich op dit moment "enige tientallen" schepen onder Nederlandse vlag. Dat meldt de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR), die de ontwikkelingen in het Midden-Oosten na de aanvallen op Iran "nauwgezet" volgt. "De gevolgen voor de scheepvaart zijn op dit moment nog niet in te schatten", zegt Cathelijne Bouwkamp, adviseur op maritiem recht en security bij de organisatie.

1 uur geleden
Schepen in zeeën rond Iran gewaarschuwd voor mogelijke storingen

LONDEN (ANP) - De United Kingdom Maritime Trade Operations (UKMTO) heeft een waarschuwing uitgestuurd voor schepen in de zeeën rond Iran. De organisatie, die advies en coördinatie biedt op het gebied van maritieme veiligheid, stelt dat zeevarenden op moeten letten door de militaire activiteit in de regio.

1 uur geleden
Bloomberg: oliekraan OPEC+ mogelijk verder open na aanval op Iran

WENEN (ANP/AFP) - De aanvallen op Iran van zaterdag nopen oliekartel OPEC+ mogelijk om de oliekraan extra open te draaien. OPEC+ zal de mogelijkheid van een grotere verhoging van de olieproductie overwegen wanneer belangrijke leden zondag bijeenkomen, meldt persbureau Bloomberg op basis van een van de afgevaardigden bij de organisatie.

2 uur geleden
Luchtvaartmaatschappijen schrappen vluchten naar Midden-Oosten

LONDEN (ANP/RTR) - Luchtvaartmaatschappijen verspreid over de wereld schrappen zaterdag vluchten naar het Midden-Oosten om de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten op Iran. KLM schrapte bijvoorbeeld een vlucht naar Tel Aviv. Andere grote maatschappijen kwamen met soortgelijke maatregelen.

3 uur geleden
Huiseigenaren meer kwijt aan ozb, VEH maakt zich zorgen

AMERSFOORT (ANP) - Huiseigenaren zijn dit jaar gemiddeld 5,3 procent meer kwijt aan onroerendezaakbelasting (ozb), maar in sommige gemeenten kan de stijging oplopen tot tientallen procenten. Dat komt naar voren uit het jaarlijkse woonlastenonderzoek van Vereniging Eigen Huis (VEH) onder Nederlandse gemeenten. De belangenorganisatie maakt zich grote zorgen over de komende jaren.

4 uur geleden