Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nikkei onderuit na verrassende beleidsaanpassing Bank of Japan

Nikkei onderuit na verrassende beleidsaanpassing Bank of Japan

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Tokio ging dinsdag flink onderuit. De beurshandel stond volledig in het teken van het rentebesluit van de Bank of Japan. De centrale bank hield zoals verwacht het belangrijkste rentetarief ongewijzigd op min 0,1 procent, maar verraste de markten met een aanpassing van het programma om de rente op staatsobligaties te controleren. Die stap zorgde voor een flinke stijging van de rente op de obligatiemarkt en ook de Japanse yen steeg in waarde.

De Bank of Japan zal nu toestaan dat de rente op tienjarige Japanse staatsobligaties mag stijgen tot ongeveer 0,5 procent, ten opzichte van een eerdere bovengrens van 0,25 procent. Ook schroefde de centrale bank zijn aankopen van obligaties op tot 9 biljoen yen (zo'n 64 miljard euro) per maand, van 7,3 biljoen yen nu. Alle 47 door persbureau Bloomberg ondervraagde economen hadden geen beleidswijziging verwacht, hoewel de meesten wel hadden gezegd dat de centrale bank meer zou moeten doen om de werking van de obligatiemarkt te verbeteren.

De Japanse bankaandelen profiteerden van de verrassende stap van de centrale bank. Mitsubishi UFJ Financial Group dikte 5,5 procent aan en Mizuho Financial Group steeg bijna 4 procent. Andere aandelen doken echter omlaag. Vooral de techbedrijven kregen klappen. Techinvesteerder SoftBank zakte bijna 5 procent en chiptester Advantest verloor dik 3 procent. De Japanse hoofdindex, de Nikkei 225, sloot uiteindelijk 2,5 procent lager.

Ook in China ging de aandacht uit naar de centrale bank. De People's Bank of China hield de rentetarieven voor leningen met een looptijd van één en vijf jaar ongewijzigd op respectievelijk 3,65 en 4,3 procent. De beurs in Shanghai noteerde tussentijds 1,4 procent in de min en de Hang Seng-index in Hongkong zakte 2 procent. In Zuid-Korea en Australië werden eveneens verliezen geleden. De Kospi in Seoul daalde 1,1 procent en de All Ordinaries in Sydney leverde 1,5 procent in.

Meer uit Financieel

Redersorganisatie bezorgd over lot opvarenden in Perzische Golf

LONDEN (ANP) - Een internationale redersorganisatie maakt zich zorgen om het lot van duizenden opvarenden van zeeschepen die vastzitten in de Perzische Golf. Nu de blokkade van de Straat van Hormuz voortduurt, dreigen tekorten aan drinkwater en brandstof, waarschuwt de International Chamber of Shipping (ICS) tegenover persbureau AFP.

32 minuten geleden
Wall Street eindigt licht hoger terwijl Iranoorlog voortwoedt

\NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met bescheiden winsten gesloten. In het Midden-Oosten zijn nog altijd geen tekenen van de-escalatie in de oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran. Olieprijzen liepen verder op, maar in beperkte mate.

1 uur geleden
Bloomberg: Unilever overweegt afsplitsing voedingsmiddelentak

LONDEN (ANP) - Unilever overweegt zijn voedingsmiddelentak af te splitsen, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Gesprekken daarover zouden zich nog in een vroege fase bevinden. Het bedrijf achter merken als Knorr, Calvé en Hellmann's onderzoekt al langer hoe het zijn merkenportfolio kan verkleinen en kijkt daarbij nadrukkelijk naar voedingsmerken.

2 uur geleden
Britse minister pleit voor warmere band met EU

LONDEN (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk is bereid om zich aan veel marktregelgeving van de Europese Unie te conformeren als dat goed is voor de economische groei, zei de Britse minister van Financiën Rachel Reeves. "Als de economische voordelen groter zijn dan de kosten, is het de moeite waard om die afweging te maken", zei ze in een speech in Londen.

3 uur geleden
Trump stelt bezoek aan Xi in Beijing uit

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt het voorgenomen bezoek aan zijn Chinese collega Xi Jinping uit, zo kondigde hij aan. De reis naar Beijing zou van 31 maart tot 2 april plaatsvinden. Dat wordt nu zo'n vijf tot zes weken vooruitgeschoven, zei Trump.

4 uur geleden
Nederland vindt omvang nieuwe EU-begroting veel te hoog

BRUSSEL (ANP) - Nederland vindt met een aantal andere EU-lidstaten de omvang van de EU-meerjarenbegroting 2028-2034 veel te hoog. De Europese Commissie heeft een begroting voorgesteld van bijna 2000 miljard euro, een verhoging van 800 miljard euro. Behalve Nederland vinden ook in ieder geval België, Zweden en Finland dat onacceptabel, zo bleek dinsdag tijdens een vergadering met EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Brussel.

4 uur geleden
Energieprijzen worden heet hangijzer op de EU-top van donderdag

BRUSSEL (ANP) - De energieprijzen worden een van de topthema's van de vergadering van EU-regeringsleiders aankomende donderdag, laat een hooggeplaatste EU-bron weten. EU-landen willen snel een beslissing nemen om de energieprijzen omlaag te brengen, maar ze zijn het nog niet eens over wat de beste aanpak daarvoor is.

4 uur geleden