Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nikkei onderuit door vrees nieuwe virusuitbraak

Nikkei onderuit door vrees nieuwe virusuitbraak

TOKIO (ANP) - De Japanse effectenbeurs is maandag met een flink verlies begonnen aan de nieuwe week. De hoop op een snel herstel van de wereldwijde economie nam af door een toename van het aantal nieuwe coronagevallen in onder meer China en de Verenigde Staten. Ook een tegenvallend Chinees industriecijfer zorgde voor koersdruk. Daarnaast keken beleggers alvast uit naar het rentebesluit van de Japanse centrale bank op dinsdag.

De hoofdindex in Tokio, de Nikkei 225, sloot 3,5 procent lager op 21.530,95 punten. De Japanse luchtvaartmaatschappijen behoorden tot de grootste dalers door de vrees voor een nieuwe golf van coronabesmettingen. Ook de chipbedrijven Tokyo Electron, Advantest en Screen Holdings werden van de hand gedaan en verloren tot 7 procent. Drankenproducent Sapporo Holdings zakte 6 procent na een adviesverlaging door Nomura.

In Shanghai noteerde de hoofdindex tussentijds 0,8 procent in de min. In Peking zijn een aantal woonwijken in quarantaine geplaatst na een nieuwe virusuitbraak in de Chinese hoofdstad. Op macro-economisch vlak bleek daarnaast dat de industriële productie in China in mei minder sterk is toegenomen dan verwacht. Ook namen de detailhandelsverkopen vorige maand sterker af dan voorzien. De Hang Seng-index in Hongkong verloor 1,9 procent en de Kospi in Seoul zakte ruim 4 procent. De All Ordinaries in Sydney leverde 1,8 procent in.

Meer uit Financieel

Luchthaven Schiphol stopt met X om beperkt bereik en toename haat

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol is niet langer actief op socialemediaplatform X. Volgens de luchthaven is het bereik van X te beperkt, terwijl er zorgen zijn over een toename van desinformatie en haat op het platform.

2 uur geleden
Europese beurzen zakken opnieuw door oplopende spanningen met VS

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurzen in Amsterdam en andere Europese steden zijn dinsdag lager gesloten. Op de markten overheersten zorgen over dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump richting Europese landen omdat hij Groenland wil inlijven. Maandag leidde dat ook al tot verliezen.

3 uur geleden
Toezichthouders FNV 'tevreden' over aantal kandidaten bestuur

UTRECHT (ANP) - De tijdelijke toezichthouders bij vakbond FNV zijn "tevreden" over de hoeveelheid en de kwaliteit van de kandidaten die zich hebben gemeld voor een nieuw bestuur. Dit meldt de woordvoerster van toezichthouders Lodewijk Asscher en Ton Heerts.

4 uur geleden
Trumps handelschef: dreiging met importheffingen 'gepast'

DAVOS (ANP/RTR) - De Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer vindt dat Trumps dreiging met importheffingen voor Europese landen "een passend gebruik van heffingen" is. Dat zei hij tijdens een paneldiscussie op het World Economic Forum (WEF) in Davos. De Amerikaanse president maakte eerder bekend dat hij een importheffing wil opleggen aan landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd. Dat eiland, dat bij Denemarken hoort, wil hij annexeren.

4 uur geleden
Hooggerechtshof oordeelt nog niet over heffingen Trump

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Hooggerechtshof in de Verenigde Staten heeft opnieuw geen oordeel geveld over de importheffingen van president Donald Trump. De eerstvolgende mogelijke datum voor een uitspraak van de hoogste rechtbank van het land is 20 februari.

4 uur geleden
Wall Street hard omlaag na tariefdreiging Trump om Groenland

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen dinsdag hard omlaag. Ook Amerikaanse beleggers reageerden geschokt op de oplopende spanningen tussen de Verenigde Staten en Europa. De Europese markten lieten maandag al flinke verliezen zien na het dreigement van de Amerikaanse president Donald Trump om een aantal Europese landen, waaronder Nederland, te straffen met een extra importheffing vanwege hun steun aan Groenland. Wall Street was op die dag gesloten vanwege Martin Luther King Day.

5 uur geleden
Minister financiën VS niet bang dat EU antidwanginstrument inzet

DAVOS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse minister van Financiën, Scott Bessent, denkt niet dat de EU het antidwanginstrument gaat inzetten, zei hij dinsdag tijdens een persconferentie op het World Economic Forum (WEF) in Davos. Hij roept op tot kalmte rondom Groenland.

5 uur geleden