Nikkei onderuit door onrust VS-Iran
TOKIO (ANP) - In Tokio, waar beleggers terugkeerden na een vakantieperiode, is de Japanse aandelenbeurs maandag met een flink verlies begonnen aan het nieuwe jaar. Beleggers deden hun aandelen van de hand door de geopolitieke spanningen in het Midden-Oosten, die afgelopen week werden aangewakkerd door de dood van een hoge Iraanse generaal bij een Amerikaanse luchtaanval.
De hoofdindex in Tokio, de Nikkei 225, eindigde uiteindelijk 1,9 procent lager op 23.204,86 punten en bereikte het laagste niveau in een maand tijd. Belangrijke Japanse exportbedrijven kampten met een duurdere yen, die in onrustige tijden als een veilige haven wordt gezien. De automakers Toyota en Honda zakten respectievelijk 1,9 en 3 procent. Robotmaker Fanuc verloor 1,6 procent.
Nissan daalde 1,7 procent na de vlucht van de voormalige topman Carlos Ghosn. De oud-topman van de autobedrijven Renault en Nissan vluchtte vorige week van Japan naar Libanon. Japan heeft een internationaal arrestatiebevel uitgevaardigd voor Ghosn, die in Japan wordt verdacht van fraude.
De Chinese beurzen lieten een gemengd beeld zien. De hoofdindex in Shanghai ging tussentijds 0,3 procent vooruit en de Hang Seng-index in Hongkong leverde 0,9 procent in. De Kospi in Seoul verloor 0,9 procent. De All Ordinaries in Sydney sloot een fractie hoger dankzij koerswinsten onder de energiebedrijven.
Meer uit Financieel
ZÜRICH (ANP/BLOOMBERG) - Natuurrampen hebben in de eerste helft van 2026 wereldwijd voor 100 miljard dollar (87 miljard euro) aan economische schade veroorzaakt, meldt de Zwitserse herverzekeraar Swiss Re. De schade viel daarmee lager uit dan de 152 miljard dollar in de eerste zes maanden van vorig jaar.
33 minuten geledenDÜSSELDORF (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse energieconcern Uniper heeft tien Europese locaties van het bedrijf, waaronder één in Nederland, aangewezen waarop AI-datacenters gebouwd kunnen worden. Met de verkoop of verhuur van die terreinen wil het bedrijf inspelen op de sterke vraag naar AI-infrastructuur. Informatie om welke Nederlandse locatie het gaat, werd niet gegeven.
59 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - De prijzen aan de pomp zijn dinsdag weer iets opgelopen nadat de prijs van benzine en diesel de afgelopen dagen juist was gedaald. Dat komt omdat olieprijzen stijgen doordat de hoop op een snelle heropening van de Straat van Hormuz langzaam verdwijnt.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Philips stond dinsdag bij de winnaars op de Amsterdamse beurs. Grootaandeelhouder Exor kan het belang in het zorgtechnologiebedrijf verder uitbreiden, na nieuwe afspraken tussen de twee AEX-bedrijven. De investeerder kan het belang in Philips nu vergroten tot maximaal 22 procent. Eerder lag die grens op 20 procent.
2 uur geledenSARASOTA (ANP/BLOOMBERG) - Het socialemediabedrijf van Donald Trump heeft in het tweede kwartaal een verlies van 238 miljoen dollar geleden. Trump Media & Technology, bekend van berichtenplatform Truth Social, wijt dat vooral aan cryptomunten in zijn bezit die veel minder waard zijn geworden.
3 uur geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Singapore zal dit jaar aanzienlijk sterker groeien dan eerder werd verwacht, geholpen door de AI-boom. Dat verwacht het ministerie van Handel en Industrie van Singapore. De Aziatische stadstaat is een belangrijke exporteur van chips en chipapparatuur voor toepassingen rond kunstmatige intelligentie.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse export is in juni met 3,1 procent toegenomen in vergelijking met een jaar eerder. Volgens voorlopige cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) exporteerden bedrijven vooral meer aardolieproducten, machines en elektrotechnische apparaten naar het buitenland.
4 uur geleden