Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nikkei onderuit door onrust VS-Iran

Nikkei onderuit door onrust VS-Iran

TOKIO (ANP) - In Tokio, waar beleggers terugkeerden na een vakantieperiode, is de Japanse aandelenbeurs maandag met een flink verlies begonnen aan het nieuwe jaar. Beleggers deden hun aandelen van de hand door de geopolitieke spanningen in het Midden-Oosten, die afgelopen week werden aangewakkerd door de dood van een hoge Iraanse generaal bij een Amerikaanse luchtaanval.

De hoofdindex in Tokio, de Nikkei 225, eindigde uiteindelijk 1,9 procent lager op 23.204,86 punten en bereikte het laagste niveau in een maand tijd. Belangrijke Japanse exportbedrijven kampten met een duurdere yen, die in onrustige tijden als een veilige haven wordt gezien. De automakers Toyota en Honda zakten respectievelijk 1,9 en 3 procent. Robotmaker Fanuc verloor 1,6 procent.

Nissan daalde 1,7 procent na de vlucht van de voormalige topman Carlos Ghosn. De oud-topman van de autobedrijven Renault en Nissan vluchtte vorige week van Japan naar Libanon. Japan heeft een internationaal arrestatiebevel uitgevaardigd voor Ghosn, die in Japan wordt verdacht van fraude.

De Chinese beurzen lieten een gemengd beeld zien. De hoofdindex in Shanghai ging tussentijds 0,3 procent vooruit en de Hang Seng-index in Hongkong leverde 0,9 procent in. De Kospi in Seoul verloor 0,9 procent. De All Ordinaries in Sydney sloot een fractie hoger dankzij koerswinsten onder de energiebedrijven.

Meer uit Financieel

Baas beurs Istanbul gearresteerd in onderzoek naar beurscrisis

ISTANBUL (ANP/BLOOMBERG) - De topman van de beurs van Istanbul is aangehouden in verband met een grootschalig onderzoek naar vermeende manipulatie met beleggingsfondsen en aandelen in Turkije. Volgens het Turkse staatspersbureau Anadolu wordt Korkmaz Ergun verdacht van omkoping en deelname aan een criminele organisatie.

1 uur geleden
Autoverkoop daalt licht, branche wacht nog op eindsprint hybrides

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse autoverkoop is in oktober licht gedaald. Daarmee blijft het wachten op de voorspelde "eindsprint" in de verkoop van hybride modellen. Recent voorzag autobrancheorganisatie BOVAG een hogere verkoop van die auto's in de laatste maanden van het jaar door nieuwe regelgeving per 1 januari.

2 uur geleden
Cryptobeurs Binance hervat opname cryptomunten na recordhack

SINGAPORE (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Binance heeft de opnames van cryptomunten hervat, enkele dagen nadat hackers voor een recordbedrag van meer dan 6 miljard dollar aan crypto's hadden geroofd. 's Werelds grootste cryptobeurs legde de transacties vrijdagochtend in Azië stil, nadat de hack bekend was geworden. Zondag werd de opname van bitcoin weer opengesteld. Stapsgewijs kunnen gebruikers ook weer bij tegoeden in andere digitale munten.

3 uur geleden
FBI: Noord-Korea zit achter miljardenhack Binance

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Noord-Korea zit achter de diefstal van meer dan 6 miljard dollar aan cryptovaluta als gevolg van de recordhack op Binance. Dat stelde de FBI zaterdag in een verklaring.

10 uur geleden
Beveiliging cryptobeurzen aangescherpt na recordhack Binance

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Cryptobeurzen nemen snel maatregelen om hun beveiliging te versterken. Aanleiding is de recordhack van 6,3 miljard dollar bij Binance, die de kwetsbaarheid van de sector opnieuw blootlegde, juist nu deze steeds meer deel uitmaakt van de reguliere financiële wereld.

21 uur geleden
ABN zet boekhoudprogramma uit na mogelijk beveiligingsincident

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO heeft zijn boekhoudprogramma voor ondernemers uit voorzorg offline gehaald nadat een externe leverancier melding had gemaakt van een mogelijk beveiligingsincident. Het is niet bekend of er gegevens van klanten zijn gelekt. Dat wordt nog onderzocht, bevestigt een woordvoerder zaterdag na berichtgeving door De Telegraaf.

23 uur geleden
Chinese fabrieken draaien minder hard

BEIJING (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De bedrijvigheid in Chinese fabrieken is in oktober gedaald, volgens nieuwe cijfers van het Chinese statistiekbureau. Daarmee lijken beleidsmakers in de op een na grootste economie ter wereld moeite te hebben de productie goed op gang te houden om de groeidoelstelling van dit jaar te halen.

1 dag geleden