Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nikkei onderuit door onrust VS-Iran

Nikkei onderuit door onrust VS-Iran

TOKIO (ANP) - In Tokio, waar beleggers terugkeerden na een vakantieperiode, is de Japanse aandelenbeurs maandag met een flink verlies begonnen aan het nieuwe jaar. Beleggers deden hun aandelen van de hand door de geopolitieke spanningen in het Midden-Oosten, die afgelopen week werden aangewakkerd door de dood van een hoge Iraanse generaal bij een Amerikaanse luchtaanval.

De hoofdindex in Tokio, de Nikkei 225, eindigde uiteindelijk 1,9 procent lager op 23.204,86 punten en bereikte het laagste niveau in een maand tijd. Belangrijke Japanse exportbedrijven kampten met een duurdere yen, die in onrustige tijden als een veilige haven wordt gezien. De automakers Toyota en Honda zakten respectievelijk 1,9 en 3 procent. Robotmaker Fanuc verloor 1,6 procent.

Nissan daalde 1,7 procent na de vlucht van de voormalige topman Carlos Ghosn. De oud-topman van de autobedrijven Renault en Nissan vluchtte vorige week van Japan naar Libanon. Japan heeft een internationaal arrestatiebevel uitgevaardigd voor Ghosn, die in Japan wordt verdacht van fraude.

De Chinese beurzen lieten een gemengd beeld zien. De hoofdindex in Shanghai ging tussentijds 0,3 procent vooruit en de Hang Seng-index in Hongkong leverde 0,9 procent in. De Kospi in Seoul verloor 0,9 procent. De All Ordinaries in Sydney sloot een fractie hoger dankzij koerswinsten onder de energiebedrijven.

Meer uit Financieel

Amazon schort samenwerking met vrachtvlieger op na ongeluk

SEATTLE (ANP/AFP/RTR) - Webwinkelconcern Amazon heeft de samenwerking met vrachtvlieger 21 Air voorlopig opgeschort. Dit is het bedrijf dat eigenaar is van het Amazon Prime Air-vliegtuig dat een week geleden in Miami van de landingsbaan schoot.

53 minuten geleden
Huishoudens betalen volgend jaar fors meer voor gas- en stroomnet

DEN HAAG (ANP) - Huishoudens en bedrijven moeten volgend jaar tientallen euro's meer betalen voor hun elektriciteits- en gasaansluitingen omdat netbeheerders veel moeten investeren in het versterken van het volle stroomnet. Volgens Netbeheer Nederland gaat dit onderdeel van de energierekening gemiddeld met ongeveer 20 procent omhoog. Voor huishoudens betekent dit volgens de brancheorganisatie dat ze gemiddeld zo'n 12 euro per maand extra kwijt zijn.

55 minuten geleden
Olieprijzen stijgen om stilleggen Saudische pijpleiding na aanval

SINGAPORE (ANP) - De olieprijzen zijn maandagochtend weer omhooggegaan, na het stilleggen van de belangrijke oost-westelijke pijpleiding in Saudi-Arabië na een aanval met drones. Daarnaast zijn gesprekken tussen de Golfstaten en Iran over de situatie in de Straat van Hormuz, die maandag in Oman plaats zouden vinden, uitgesteld.

56 minuten geleden
VS willen uitstootregels voor energiecentrales schrappen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump wil de beperkingen op de uitstoot van broeikasgassen door kolen- en gascentrales schrappen. Milieuagentschap EPA maakt de maatregel naar verwachting maandag bekend, melden ingewijden aan persbureau Bloomberg.

2 uur geleden
ING: kostenshock in transportsector door wereldwijde verstoringen

AMSTERDAM (ANP) - De kosten in de transport- en logistieksector zijn flink gestegen door aanhoudende geopolitieke spanningen en verstoringen in de ketens, stelt ING Research. Onder meer de stijgende brandstofprijzen hebben gezorgd voor een kostenshock, stelt de bank. Omdat deze niet altijd volledig kunnen worden doorberekend zet het de winstgevendheid van bedrijven onder druk.

2 uur geleden
Trump noemt zorgen over AI overdreven en wil koploper blijven

DOONBEG (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt dat "zeer negatieve krachten" problemen van AI aankaarten die zich volgens hem toch niet gaan voordoen. Hij benadrukt dat de Verenigde Staten koploper moeten blijven in de ontwikkeling en toepassing van AI.

16 uur geleden
Verlies van olieaanbod dreigt na uitval Saudische pijpleiding

YANBU (ANP/RTR) - De uitval van een belangrijke pijpleiding in Saudi-Arabië dreigt te leiden tot een verlies van 4 procent in het wereldwijde olieaanbod. De oost-westpijpleiding is na droneaanvallen afgelopen vrijdag stilgelegd en daardoor kan er geen olie richting de havenstad Yanbu aan de Rode Zee. Daar is nog voor vijf tot zeven dagen aan exportvoorraad, melden bronnen aan persbureau Reuters.

17 uur geleden