Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nikkei onderuit door koersverliezen Japanse automakers

Nikkei onderuit door koersverliezen Japanse automakers

TOKIO (ANP) - De grote Japanse autofabrikanten gingen maandag in de uitverkoop op de aandelenbeurs in Tokio. Beleggers vrezen dat de brand in de chipfabriek van Renesas zal zorgen voor een verder tekort aan computerchips in de autosector. Ook de forse koersval van de Turkse lira die volgde op het ontslag van de baas van de centrale bank van Turkije, zorgde voor een negatieve stemming op de beursvloeren. De Turkse lira was in de zoektocht naar hogere rendementen vooral bij Japanse particuliere beleggers een populaire belegging.

De toonaangevende Nikkei eindigde uiteindelijk met een verlies van 2,1 procent op 29.174,15 punten. Renesas Electronics zakte 4,9 procent. De brand die afgelopen vrijdag woedde bij de Japanse chipmaker zal volgens het bedrijf een grote impact hebben op de leveringen van chips aan de auto-industrie. Renesas heeft onder andere autofabrikant Toyota (min 2,8 procent) als grote klant. Toyota legt vanwege de tekorten een fabriek in Tsjechië voor twee weken stil. Concurrenten Nissan en Honda verloren ruim 3 procent en de maker van auto-onderdelen Denso daalde 4,6 procent.

De hoofdindex in Shanghai noteerde tussentijds 1 procent hoger. De Chinese banken wonnen terrein na het besluit van de Chinese centrale bank om de belangrijkste rentetarieven voor de elfde maand op rij ongewijzigd te laten. In Hongkong bleef de Hang Seng-index ongewijzigd en de Australische All Ordinaries klom 0,7 procent. De Kospi in Seoul daalde een fractie. LG Electronics won 1,6 procent. Volgens mediaberichten wil het Zuid-Koreaanse technologieconcern zijn verlieslatende divisie van mobiele telefoons verkopen.

Meer uit Financieel

Tesla voert winst op na dalende verkopen door reputatie Elon Musk

AUSTIN (ANP) - Tesla heeft in het eerste kwartaal van dit jaar zijn winst opgevoerd, nadat de elektrische autofabrikant vorig jaar nog last had van lagere verkopen en hogere kosten. De elektrische autofabrikant van topman Elon Musk boekte een nettowinst van 477 miljoen dollar, omgerekend zo'n 407,5 miljoen euro. Dat is 17 procent meer dan in het eerste kwartaal van vorig jaar.

1 uur geleden
Chipmaker TSMC wil geavanceerdste ASML-machines pas in 2029 kopen

HSINCHU (ANP/BLOOMBERG) - Het Taiwanese TSMC, de grootste producent van geavanceerde chips voor AI-toepassingen ter wereld, is voorlopig niet van plan om de geavanceerdste machines van het Nederlandse ASML aan te schaffen. Het bedrijf wil hiermee wachten tot in 2029 om kosten te besparen, heeft een hoge leidinggevende bij TSMC tegen verslaggevers gezegd.

2 uur geleden
Recordstanden op Wall Street na verlenging wapenstilstand

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen op Wall Street in New York zijn woensdag met winsten de handel uitgegaan, nadat de Amerikaanse president Donald Trump aankondigde de wapenstilstand met Iran te verlengen. De brede S&P 500-index en techbeurs Nasdaq sloten op een recordstand. De Straat van Hormuz is nog altijd gesloten en de olieprijzen stegen daardoor opnieuw.

2 uur geleden
Nieuwe topman voor socialmediaplatform LinkedIn

SUNNYVALE (ANP) - Dan Shapero is de nieuwe topman van socialmediaplatform LinkedIn, onderdeel van Microsoft. De nieuwe topman werkt al ruim achttien jaar bij LinkedIn, waarvan de afgelopen vijf jaar als operationeel topman.

4 uur geleden
Rusland stopt levering Kazachse olie naar Duitsland via pijplijn

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland stopt vanaf 1 mei met de levering van Kazachse ruwe olie via de Droezjba-pijpleiding aan Duitsland. Dat meldde de Russische vicepremier Aleksander Novak woensdag. De maatregel vergroot de zorgen over de brandstofvoorziening in Duitsland die de Iranoorlog heeft veroorzaakt.

4 uur geleden
Portugal wil door met Air France-KLM en Lufthansa in verkoop TAP

LISSABON (ANP/BLOOMBERG) - Portugal wil doorgaan met de verkoop van een minderheidsbelang in de Portugese luchtvaartmaatschappij TAP. Ingewijden melden aan persbureau Bloomberg dat zowel Air France-KLM als Lufthansa wordt gevraagd een definitief bod uit te brengen. Beide luchtvaartmaatschappijen deden begin april een eerste bod en krijgen nu allebei drie maanden de tijd om een definitief bod uit te brengen.

5 uur geleden
ABN AMRO werkt aan doelen voor terugdringen uitstoot klanten

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO wil de CO2-uitstoot die de bank financiert terugdringen. Dat meldt de bank, die woensdag zijn jaarlijkse aandeelhoudersvergadering hield. ABN AMRO wil de uitstoot van klanten waar de bank krediet aan verstrekt, verlagen "in lijn met een pad ruim onder 2 graden". De bank zegt de komende drie jaar een absolute doelstelling te gaan ontwikkelen.

5 uur geleden