Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nikkei onderuit door koersverliezen Japanse automakers

Nikkei onderuit door koersverliezen Japanse automakers

TOKIO (ANP) - De grote Japanse autofabrikanten gingen maandag in de uitverkoop op de aandelenbeurs in Tokio. Beleggers vrezen dat de brand in de chipfabriek van Renesas zal zorgen voor een verder tekort aan computerchips in de autosector. Ook de forse koersval van de Turkse lira die volgde op het ontslag van de baas van de centrale bank van Turkije, zorgde voor een negatieve stemming op de beursvloeren. De Turkse lira was in de zoektocht naar hogere rendementen vooral bij Japanse particuliere beleggers een populaire belegging.

De toonaangevende Nikkei eindigde uiteindelijk met een verlies van 2,1 procent op 29.174,15 punten. Renesas Electronics zakte 4,9 procent. De brand die afgelopen vrijdag woedde bij de Japanse chipmaker zal volgens het bedrijf een grote impact hebben op de leveringen van chips aan de auto-industrie. Renesas heeft onder andere autofabrikant Toyota (min 2,8 procent) als grote klant. Toyota legt vanwege de tekorten een fabriek in Tsjechië voor twee weken stil. Concurrenten Nissan en Honda verloren ruim 3 procent en de maker van auto-onderdelen Denso daalde 4,6 procent.

De hoofdindex in Shanghai noteerde tussentijds 1 procent hoger. De Chinese banken wonnen terrein na het besluit van de Chinese centrale bank om de belangrijkste rentetarieven voor de elfde maand op rij ongewijzigd te laten. In Hongkong bleef de Hang Seng-index ongewijzigd en de Australische All Ordinaries klom 0,7 procent. De Kospi in Seoul daalde een fractie. LG Electronics won 1,6 procent. Volgens mediaberichten wil het Zuid-Koreaanse technologieconcern zijn verlieslatende divisie van mobiele telefoons verkopen.

Meer uit Financieel

Bloemenhandelaar en medewerkers verdacht van witwassen miljoenen

ARNHEM (ANP) - Een groothandelaar in bloemen en planten en twee medewerkers uit de gemeenten Zevenaar en Arnhem worden verdacht van het witwassen van tientallen miljoenen euro's. Twee bedrijfspanden, drie woningen en een opslagbox in de gemeenten Westland, Zevenaar en Arnhem zijn doorzocht, meldt de Fiscale Inlichtingen- en Opsporingsdienst (FIOD).

4 minuten geleden
Warmtefonds geeft recordbedrag aan leningen voor verduurzaming

HILVERSUM (ANP) - Huiseigenaren hebben het afgelopen jaar voor een recordbedrag aan leningen afgesloten om hun woning tegen gunstige voorwaarden te verduurzamen. Het Nationaal Warmtefonds financierde vorig jaar 506 miljoen euro aan nieuwe leningen, een stijging van 18 procent. Ongeveer 31.700 woningeigenaren konden hun huis energiezuiniger maken, meldt het fonds in zijn jaarverslag.

23 minuten geleden
Tesla zoekt duizend extra werknemers voor Duitse fabriek

GRÜNHEIDE (ANP/DPA) - Tesla zoekt duizend extra werknemers voor zijn grote fabriek voor elektrische auto's in het Duitse Grünheide in de buurt van Berlijn. Dat heeft Tesla gemeld aan persbureau dpa. Volgens Tesla is die uitbreiding van het personeelsbestand nodig om aan de stijgende Europese vraag naar de Model Y van het bedrijf te kunnen voldoen.

34 minuten geleden
Impact oorlog Midden-Oosten op haven Antwerpen-Brugge nog beperkt

ANTWERPEN (ANP) - De haven van Antwerpen-Brugge begon eind maart de eerste gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten te voelen. Dit had een beperkt effect op de overslag in het eerste kwartaal. Die daalde met 3,2 procent ten opzichte van een jaar eerder. De haven schrijft de daling toe aan weersomstandigheden, een staking en zwakke export.

40 minuten geleden
ING verwacht forse afname handelsoverschot eurozone door oorlog

AMSTERDAM (ANP) - Het handelsoverschot van de eurozone zal dit jaar waarschijnlijk sterk dalen door de oorlog in het Midden-Oosten, waarschuwen de economen van ING. Het overschot, oftewel het positieve verschil tussen de export en import, kan zelfs omslaan in een handelstekort als de Iranoorlog lang blijft voortslepen. Een tekort op de handelsbalans ontstaat wanneer er minder goederen en diensten worden geëxporteerd dan ingevoerd.

49 minuten geleden
Honderdduizenden aanmeldingen voor massaclaim tegen Odido

AMSTERDAM (ANP) - Meer dan 350.000 mensen hebben zich sinds maandag aangemeld voor de massaclaim tegen Odido. Dat meldt voorzitter Eliëtte Vaal van Consumers United in Court (CUIC), de privacystichting die een collectieve procedure tegen het telecombedrijf in het leven heeft geroepen. De stichting is de massaclaim gestart na een datalek waarbij gegevens van ruim 6 miljoen accounts zijn buitgemaakt.

54 minuten geleden
Kifid: nalatige slachtoffers bankfraude sneller gecompenseerd

DEN HAAG (ANP) - Het klachteninstituut Kifid heeft de eisen voor banken aangescherpt bij de beoordeling van bankhelpdeskfraude, waardoor consumenten sneller recht hebben op terugbetaling van hun schade. Dit geldt ook wanneer de klant nalatig is geweest.

1 uur geleden