Nikkei omlaag na tegenvallende groei Japanse economie
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Tokio is dinsdag in de min geëindigd, nadat de groei van de Japanse economie in het slotkwartaal van vorig jaar tegen bleek te zijn gevallen. De economie groeide met 1,3 procent, aangejaagd door consumentenbestedingen, maar economen hadden in doorsnee op een toename met 1,5 procent gerekend.
Wel is de voorspelling dat de groei van de economie in het lopende kwartaal weer inzakt. De omikronvariant van het coronavirus gaat momenteel rond in Japan en zorgt voor besmettingsrecords. Maatregelen om de besmettingen tegen te gaan blijven zeker tot begin maart van kracht. De Nikkei sloot 0,8 procent lager op 26.865,19 punten.
In China ging de aandacht juist uit naar de centrale bank. Die pompte voor de tweede maand op rij meer geld in de economie om die draaiende te houden, maar hield de rente gelijk na een kleine verlaging vorige maand. De beurs in Shanghai stond tussentijds 0,1 procent hoger, na een eerder fors verlies.
Vastgoedsector
Verder ging de aandacht in China opnieuw uit naar de vastgoedsector, met berichten over hogere leningen van banken aan de sector en nieuwe problemen. Zo zou Cedar Holdings een lening ondanks eerdere beloftes niet hebben voldaan. Andere vastgoedfondsen als Evergrande en Kaisa daalden tot haast 3 procent in Hongkong. De beursgraadmeter daar zakte 1,3 procent.
In Sydney was mijnbouwbedrijf BHP de blikvanger met een recordwinst in de eerste helft van zijn boekjaar, onder meer door hoge prijzen die het kreeg voor metalen als ijzer en koper, maar ook voor kolen. Desondanks daalde het aandeel 0,3 procent. De All Ordinaries ging 0,5 procent omlaag. De Kospi in Seoul verloor 1,2 procent.
Meer uit Financieel
CUPERTINO (ANP) - Vertrekkend Apple-topman Tim Cook heeft gezegd dat hij gezond is en van plan is om nog lange tijd als uitvoerend voorzitter aan te blijven bij de iPhonemaker. Die opmerkingen maakte Cook, die vanaf september de leiding over het bedrijf overdraagt aan de hardwarebaas John Ternus, tijdens een bijeenkomst met het Apple-personeel, meldt persbureau Bloomberg.
36 minuten geledenALMERE (ANP) - Chiptoeleverancier ASM International (ASMI) verwacht in de tweede helft van dit jaar een hogere omzet dan in de eerste helft van 2026, maakte het concern dinsdag bekend.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs sloot dinsdag met een klein verlies, te midden van de spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Beleggers bleven terughoudend in afwachting van de ontwikkelingen rond de Iranoorlog.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR/AFP) - Kevin Warsh heeft dinsdag tijdens een hoorzitting beloofd de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank te beschermen. De door Donald Trump voorgedragen kandidaat voor het voorzitterschap van de Federal Reserve benadrukte daarnaast zijn eigen onafhankelijkheid.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een brede coalitie van winkeliersverenigingen en horecabrancheorganisaties is verbolgen dat het kabinet niets doet aan de hoge brandstofaccijnzen en de accijnzen op alcohol zelfs verder verhoogt. De coalitie 'Steun onze Grensregio's' vindt dat het kabinet een verkeerde koers heeft gekozen met het voorgestelde maatregelenpakket naar aanleiding van de Iranoorlog. "Wij hopen dat de Tweede Kamer wel oog heeft voor de leefbaarheid in de grensregio's en voor de inwoners en ondernemers daar."
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Netbeheerders hoeven aanzienlijk minder in de uitbreiding van het elektriciteitsnet te investeren als het Rijk, provincies en gemeenten duidelijkere keuzes maken over het energiesysteem van de toekomst. Dat stelt de Autoriteit Consument & Markt. De ACM gaat daarover een brief sturen aan de minister van Klimaat en Groene Groei, waarin zij benadrukt dat politieke keuzes nodig zijn om onnodige kosten te voorkomen.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Apple ging dinsdag licht omlaag op de beurzen in New York. De iPhone-maker kondigde aan dat Tim Cook vanaf september stopt als topman. Hij wordt dan vervangen door John Ternus, de huidige baas van de hardwaredivisie van Apple. Ternus, die in 2001 begon bij het techconcern, werd al gezien als een waarschijnlijke opvolger van Cook. Het aandeel daalde 0,5 procent.
5 uur geleden