Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nikkei omlaag na tegenvallende groei Japanse economie

Nikkei omlaag na tegenvallende groei Japanse economie

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Tokio is dinsdag in de min geëindigd, nadat de groei van de Japanse economie in het slotkwartaal van vorig jaar tegen bleek te zijn gevallen. De economie groeide met 1,3 procent, aangejaagd door consumentenbestedingen, maar economen hadden in doorsnee op een toename met 1,5 procent gerekend.

Wel is de voorspelling dat de groei van de economie in het lopende kwartaal weer inzakt. De omikronvariant van het coronavirus gaat momenteel rond in Japan en zorgt voor besmettingsrecords. Maatregelen om de besmettingen tegen te gaan blijven zeker tot begin maart van kracht. De Nikkei sloot 0,8 procent lager op 26.865,19 punten.

In China ging de aandacht juist uit naar de centrale bank. Die pompte voor de tweede maand op rij meer geld in de economie om die draaiende te houden, maar hield de rente gelijk na een kleine verlaging vorige maand. De beurs in Shanghai stond tussentijds 0,1 procent hoger, na een eerder fors verlies.

Vastgoedsector

Verder ging de aandacht in China opnieuw uit naar de vastgoedsector, met berichten over hogere leningen van banken aan de sector en nieuwe problemen. Zo zou Cedar Holdings een lening ondanks eerdere beloftes niet hebben voldaan. Andere vastgoedfondsen als Evergrande en Kaisa daalden tot haast 3 procent in Hongkong. De beursgraadmeter daar zakte 1,3 procent.

In Sydney was mijnbouwbedrijf BHP de blikvanger met een recordwinst in de eerste helft van zijn boekjaar, onder meer door hoge prijzen die het kreeg voor metalen als ijzer en koper, maar ook voor kolen. Desondanks daalde het aandeel 0,3 procent. De All Ordinaries ging 0,5 procent omlaag. De Kospi in Seoul verloor 1,2 procent.

Meer uit Financieel

Nvidia steekt 5 miljard dollar in Intel voor samenwerking

SANTA CLARA (ANP/BLOOMBERG) - Chipontwikkelaar Nvidia belegt 5 miljard dollar in aandelen van branchegenoot Intel. De twee bedrijven gaan ook samenwerken aan de ontwikkeling van producten die datacenters en pc's sneller laten werken, maakte Nvidia bekend.

45 minuten geleden
ExxonMobil schort plannen voor plasticrecycling in Rotterdam op

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG/RTR) - ExxonMobil schort 100 miljoen euro aan investeringen voor plasticrecyclingprojecten in Rotterdam en Antwerpen op. Het Amerikaanse olie- en gasconcern wil op de twee bestaande locaties jaarlijks 80.000 ton plasticafval verwerken. Maar het kan projecten van deze grootte volgens een topbestuurder niet hervatten zonder dat EU-regels worden aangepast.

46 minuten geleden
Studie: 290 miljard schade Duitse economie door cyberaanvallen

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse economie heeft over het afgelopen jaar bijna 290 miljard euro aan schade opgelopen door cyberaanvallen. Dat meldt de Duitse IT-brancheorganisatie Bitkom in een rapport. Die cyberaanvallen worden volgens Bitkom steeds vaker uitgevoerd door buitenlandse inlichtingendiensten. Vooral Rusland en China zouden hier vaak achter zitten.

1 uur geleden
Arbeidsinspectie legt Gelders uitzendbureau twee maanden stil

DEN HAAG (ANP) - De Arbeidsinspectie legt een uitzendbureau uit Gelderland tijdelijk stil, omdat de betalingen aan uitzendkrachten en de administratie van het bedrijf niet op orde waren. Het uitzendbureau mag vanwege de overtredingen twee maanden geen personeel uitlenen en krijgt een boete van 153.000 euro.

2 uur geleden
Duitse toezichthouder keurt overname eigenaar MediaMarkt goed

BONN (ANP) - De Duitse markttoezichthouder heeft de overname van Ceconomy, de Duitse eigenaar van elektronicaketens MediaMarkt en Saturn, door de Chinese webwinkel JD.com goedgekeurd. Volgens het Bundeskartellamt is JD.com tot nu toe nauwelijks actief in Duitsland en heeft de overname weinig gevolgen voor de concurrentie op de Duitse markt.

3 uur geleden
ACM begint onderzoek naar prijzen voor producten in supermarkten

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) begint een onderzoek naar de prijzen van producten in Nederlandse supermarkten. Volgens de toezichthouder zijn er signalen dat sommige boodschappen over de grens goedkoper zijn dan in Nederland.

3 uur geleden
Grotere inzet vertrouwenspersonen op werkvloer, volgens Arbo Unie

NIEUWEGEIN (ANP) - De inzet van vertrouwenspersonen op de werkvloer neemt toe. Dat ziet arbodienstverlener Arbo Unie, die spreekt van een groeiende bewustwording rond sociale veiligheid op de werkvloer.

4 uur geleden