Nikkei omlaag na tegenvallende groei Japanse economie
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Tokio is dinsdag in de min geëindigd, nadat de groei van de Japanse economie in het slotkwartaal van vorig jaar tegen bleek te zijn gevallen. De economie groeide met 1,3 procent, aangejaagd door consumentenbestedingen, maar economen hadden in doorsnee op een toename met 1,5 procent gerekend.
Wel is de voorspelling dat de groei van de economie in het lopende kwartaal weer inzakt. De omikronvariant van het coronavirus gaat momenteel rond in Japan en zorgt voor besmettingsrecords. Maatregelen om de besmettingen tegen te gaan blijven zeker tot begin maart van kracht. De Nikkei sloot 0,8 procent lager op 26.865,19 punten.
In China ging de aandacht juist uit naar de centrale bank. Die pompte voor de tweede maand op rij meer geld in de economie om die draaiende te houden, maar hield de rente gelijk na een kleine verlaging vorige maand. De beurs in Shanghai stond tussentijds 0,1 procent hoger, na een eerder fors verlies.
Vastgoedsector
Verder ging de aandacht in China opnieuw uit naar de vastgoedsector, met berichten over hogere leningen van banken aan de sector en nieuwe problemen. Zo zou Cedar Holdings een lening ondanks eerdere beloftes niet hebben voldaan. Andere vastgoedfondsen als Evergrande en Kaisa daalden tot haast 3 procent in Hongkong. De beursgraadmeter daar zakte 1,3 procent.
In Sydney was mijnbouwbedrijf BHP de blikvanger met een recordwinst in de eerste helft van zijn boekjaar, onder meer door hoge prijzen die het kreeg voor metalen als ijzer en koper, maar ook voor kolen. Desondanks daalde het aandeel 0,3 procent. De All Ordinaries ging 0,5 procent omlaag. De Kospi in Seoul verloor 1,2 procent.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - De werkgelegenheid in de Verenigde Staten heeft in maart forse groei laten zien na de sterke krimp een maand eerder. Volgens het maandelijkse banenrapport van de Amerikaanse overheid ging het om een groei met 178.000 arbeidsplaatsen. In februari kromp de arbeidsmarkt in de grootste economie ter wereld nog met een bijgestelde 133.000 banen.
21 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen dreigen over zes weken vluchten te moeten gaan annuleren als de Straat van Hormuz afgesloten blijft. Het tekort aan kerosine zal dan ook de vanuit Nederland actieve maatschappijen raken, waarschuwt branchevereniging BARIN. Vooral intercontinentale vluchten zullen dan worden geschrapt om brandstof te besparen, verwacht voorzitter Marnix Fruitema.
2 uur geledenROME (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten stuwt ook de wereldwijde voedselprijzen. Volgens de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO) stegen deze in maart voor de tweede maand op rij, gedreven door met name hogere energieprijzen.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een containerschip van een Franse eigenaar is door de Straat van Hormuz gevaren, meldt persbureau Bloomberg. Daarmee lijkt de eerste doorvaart van een West-Europees schip sinds de start van de Iranoorlog volgens het persbureau een feit.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Investeerders van Vesteda hebben het bedrijf weer wat financiële lucht gegeven, nadat ze hebben ingestemd met een pakket maatregelen. Donderdag leek de grootste commerciële woningbelegger van Nederland nog verder onder financiële druk te komen, waardoor mogelijk veel woningen zouden moeten worden verkocht.
5 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De Nederlandse gasvoorraden worden "voorzichtig" weer aangevuld. Dat laat Gasunie vrijdagochtend weten. Donderdag vond de eerste vulling plaats. Door een koude winter was de gasvoorraad tot het laagste niveau in zeker tien jaar gezakt. Vanaf april mogen energiebedrijven de gasopslagen weer vullen voor de komende winter. De vraag was of dat ging gebeuren vanwege de hoge gasprijs als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Diesel is vrijdag fors in prijs gestegen aan de Nederlandse pomp door de aanhoudende Iranoorlog. Volgens consumentencollectief UnitedConsumers is de adviesprijs voor een liter diesel bij de grote oliemaatschappijen met meer dan 10 eurocent omhooggegaan.
6 uur geleden