Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nikkei nipt hoger na afwachtende sessie

Nikkei nipt hoger na afwachtende sessie

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Japan is woensdag nipt hoger gesloten na een afwachtende handelssessie. Beleggers wachtten af voorafgaand aan het rentebesluit van de Amerikaanse Federal Reserve (Fed), dat later op de dag naar buiten komt. Ook werd alvast uitgekeken naar de beleidsvergadering van de Bank of Japan, die donderdag op het programma staat. Elders in de Aziatische regio lieten de beursgraadmeters een gemengd beeld zien.

De Nikkei in Tokio eindigde met een plusje van 0,1 procent op 23.475,53 punten. Exportbedrijven als autofabrikant Honda en technologiebedrijf Canon kampten met een duurdere Japanse yen en verloren 2,6 en 2,1 procent. Tevens bleek dat de export van Japan in augustus met 14,8 procent op jaarbasis is gekrompen, na een afname met 19,2 procent in juli. Economen hadden gerekend op een krimp van de uitvoer met ruim 16 procent. Techinvesteerder SoftBank won 4,6 procent dankzij de sterke koerswinsten onder Amerikaanse technologiebedrijven.

In Shanghai noteerde de hoofdindex tussentijds 0,3 procent in de min en de Hang Seng-index in Hongkong verloor 0,1 procent. De Kospi in Seoul daalde 0,3 procent. De Aziatische toeleveranciers van Apple lieten over het algemeen kleine koersuitslagen zien. De Amerikaanse techreus introduceerde nieuwe smartwatches en iPads en een abonnementenbundel, maar geen iPhones. De Australische All Ordinaries in Sydney was een positieve uitschieter met een winst van 0,9 procent.

Meer uit Financieel

Grotere inzet vertrouwenspersonen op werkvloer, volgens Arbo Unie

NIEUWEGEIN (ANP) - De inzet van vertrouwenspersonen op de werkvloer neemt toe. Dat ziet arbodienstverlener Arbo Unie, die spreekt van een groeiende bewustwording rond sociale veiligheid op de werkvloer.

13 minuten geleden
AEX-index verder omhoog na renteverlaging in VS

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index ging donderdag verder omhoog, na de kleine winstbeurt een dag eerder. Beleggers verwerkten het besluit van de Federal Reserve om de rente in de Verenigde Staten conform verwachting met een kwart procentpunt te verlagen. Met de lagere leenkosten wil de centrale bank vooral de werkgelegenheid stimuleren, na de recente zwakke cijfers over de Amerikaanse arbeidsmarkt.

1 uur geleden
Zwitserse export naar VS fors omlaag door hoge importheffingen

ZÜRICH (ANP/BLOOMBERG) - De export van Zwitserse producten naar de Verenigde Staten is in augustus fors gedaald door de hoge importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump, die vorige maand van kracht werden. Trump heeft Zwitserland een heffing van 39 procent opgelegd, het hoogste tarief van de VS voor een ontwikkeld land.

1 uur geleden
Roche neemt biofarmaceut over om concurrentie in obesitasmiddelen

BASEL (ANP/BLOOMBERG) - Het Zwitserse farmacieconcern Roche wil biofarmaceut 89bio overnemen voor 3,5 miljard dollar, ongeveer 3 miljard euro. Daarmee wil Roche zijn achterstand in middelen tegen obesitas op het Deense Novo Nordisk en het Amerikaanse Eli Lilly inhalen, de bedrijven achter populaire middelen als Ozempic en Zepbound.

1 uur geleden
Aandeel buitenlanders op koopwoningmarkt in vijf jaar verdubbeld

UTRECHT (ANP) - Het aandeel internationale kopers op de Nederlandse huizenmarkt is in de afgelopen vijf jaar verdubbeld. Zij kopen nu vaker een woning dan dat zij huren, vanwege de hoge huren en het krappe aanbod. Dit meldt dochteronderneming brainbay van makelaarsvereniging NVM gespecialiseerd in vastgoeddata.

2 uur geleden
Werkloosheid loopt licht op tot 3,9 procent

DEN HAAG (ANP) - De werkloosheid is in augustus licht gestegen ten opzichte van een maand eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Afgelopen maand zat 3,9 procent van de beroepsbevolking zonder betaald werk. In juli was dat 3,8 procent. Gemiddeld nam het aantal werklozen in de afgelopen drie maanden met 5000 per maand toe.

3 uur geleden
Gemengd beeld op Wall Street na rentebesluit Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York hebben gemengd gereageerd op het rentebesluit van de Federal Reserve. Die verlaagde de leenkosten zoals verwacht met een kwart procentpunt en liet doorschemeren dat er dit jaar nog twee renteverlagingen aankomen. Volgens de Fed zijn de risico's op een afzwakkende arbeidsmarkt groter geworden.

12 uur geleden