Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nikkei nipt hoger na afwachtende sessie

Nikkei nipt hoger na afwachtende sessie

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Japan is woensdag nipt hoger gesloten na een afwachtende handelssessie. Beleggers wachtten af voorafgaand aan het rentebesluit van de Amerikaanse Federal Reserve (Fed), dat later op de dag naar buiten komt. Ook werd alvast uitgekeken naar de beleidsvergadering van de Bank of Japan, die donderdag op het programma staat. Elders in de Aziatische regio lieten de beursgraadmeters een gemengd beeld zien.

De Nikkei in Tokio eindigde met een plusje van 0,1 procent op 23.475,53 punten. Exportbedrijven als autofabrikant Honda en technologiebedrijf Canon kampten met een duurdere Japanse yen en verloren 2,6 en 2,1 procent. Tevens bleek dat de export van Japan in augustus met 14,8 procent op jaarbasis is gekrompen, na een afname met 19,2 procent in juli. Economen hadden gerekend op een krimp van de uitvoer met ruim 16 procent. Techinvesteerder SoftBank won 4,6 procent dankzij de sterke koerswinsten onder Amerikaanse technologiebedrijven.

In Shanghai noteerde de hoofdindex tussentijds 0,3 procent in de min en de Hang Seng-index in Hongkong verloor 0,1 procent. De Kospi in Seoul daalde 0,3 procent. De Aziatische toeleveranciers van Apple lieten over het algemeen kleine koersuitslagen zien. De Amerikaanse techreus introduceerde nieuwe smartwatches en iPads en een abonnementenbundel, maar geen iPhones. De Australische All Ordinaries in Sydney was een positieve uitschieter met een winst van 0,9 procent.

Meer uit Financieel

Signify snijdt opnieuw in kosten, 900 banen geraakt

EINDHOVEN (ANP) - Verlichtingsbedrijf Signify gaat opnieuw kostenbesparingen doorvoeren, waarbij 900 banen worden geraakt. Dat stelt topman As Tempelman in een toelichting op de jaarcijfers. Het bedrijf achter de lampen van het merk Philips verwijst daarbij naar lastige marktomstandigheden.

9 minuten geleden
Opnieuw daling verkoopprijzen Nederlandse industrie

DEN HAAG (ANP) - De prijzen die Nederlandse industriebedrijven vragen voor hun goederen zijn in december opnieuw gedaald, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Gemiddeld waren de afzetprijzen 1,7 procent lager dan in dezelfde maand vorig jaar. In november daalden de prijzen met 0,4 procent.

32 minuten geleden
Nederland haalt bouwdoel niet: opnieuw minder nieuwe woningen

DEN HAAG (ANP) - Nederland heeft er in 2025 voor het derde jaar op rij minder woningen bijgekregen. Daarmee blijft de woningbouw achterlopen bij de plannen van het kabinet en lukt het niet om het woningtekort echt in te lopen. Dat volgt uit nieuwe cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

1 uur geleden
CBS: minder vacatures en meer werklozen in vierde kwartaal

DEN HAAG (ANP) - De krapte op de arbeidsmarkt is eind 2025 verder afgenomen. Het aantal openstaande vacatures nam in het vierde kwartaal af met 7000, terwijl het aantal werklozen juist toenam met 11.000. Daardoor zijn er inmiddels voor elke 100 werklozen 93 vacatures. Het totaal aantal banen nam in dezelfde periode nog wel licht toe, blijkt uit nieuwe cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

1 uur geleden
VS versoepelen sancties tegen Venezolaanse olie-industrie

WASHINGTON (ANP) - De regering-Trump heeft enkele sancties tegen de Venezolaanse olie-industrie versoepeld. Dat betekent onder meer dat bedrijven uit veel landen weer Venezolaanse olie kunnen kopen. Bedrijven uit China, Rusland, Iran, Noord-Korea en Cuba zijn daarvan echter uitgesloten.

3 uur geleden
Trump maakt vrijdag kandidaat Fed-voorzitterschap bekend

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump maakt vrijdagochtend (lokale tijd) zijn kandidaat bekend voor de opvolging van Jerome Powell als voorzitter van de Federal Reserve. Powells termijn loopt in mei af. "Ik zal morgenochtend de nieuwe voorzitter van de Fed bekendmaken", zei Trump in het Kennedy Center in Washington. Eerder had Trump gezegd pas volgende week een kandidaat te nomineren.

4 uur geleden
Apple boekt recordomzet door zeer sterke verkoop iPhones

CUPERTINO (ANP) - Apple heeft in het afgelopen kwartaal, met de belangrijke feestdagenperiode, een recordomzet behaald dankzij een zeer sterke verkoop van de nieuwe iPhone 17. Volgens het Amerikaanse technologieconcern kwam de omzet uit op 143,8 miljard dollar. Dat is 16 procent meer dan een jaar eerder.

8 uur geleden