Nikkei na 30 jaar weer boven 30.000 punten
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Japan is maandag met een stevige winst begonnen aan de nieuwe handelsweek. Een sterker dan verwachte groei van de Japanse economie in het afgelopen kwartaal stuwde de Nikkei in Tokio voor het eerst in ruim dertig jaar tot boven de belangrijke psychologische grens van 30.000 punten. Ook in Zuid-Korea, waar beleggers terugkeerden na een lang weekeinde, ging de beurs flink vooruit.
De hoofdindex in Tokio eindigde uiteindelijk 1,9 procent hoger op 30.084,15 punten. Het was voor het eerst sinds augustus 1990 dat de Nikkei weer terugkeerde op dat niveau. De Japanse beurs is deze maand al ruim 8 procent gestegen door de hoop op een stevig herstel van de coronacrisis en sterke bedrijfsresultaten.
Op macro-economisch terrein bleek dat de Japanse economie in het laatste kwartaal van vorig jaar met 12,7 procent op jaarbasis is gegroeid. Dat was meer dan economen hadden verwacht. In het hele coronajaar 2020 kromp de op twee na grootste economie ter wereld met 4,8 procent. Dat was de eerst krimp sinds de financiële crisis in 2009.
SoftBank
SoftBank, een zwaargewicht in de Nikkei, steeg 2 procent. Volgens persbureau Bloomberg wil ByteDance mogelijk de Indiase tak van filmpjesapp TikTok verkopen aan het rivaliserende Indiase Glance. SoftBank heeft een belang in Bytedance en Glance. TikTok is sinds juli vorig jaar verboden in India als gevolg van het grensconflict met China.
De Kospi in Seoul noteerde tussentijds 1,5 procent in de plus en de All Ordinaries in Sydney klom 0,9 procent. In Hongkong en Shanghai waren de markten nog gesloten vanwege de viering van het Chinees Nieuwjaar. De beurs in Hongkong gaat dinsdag weer open. De Chinese beurzen blijven tot en met woensdag dicht.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Nike ging woensdag hard onderuit op de beurzen in New York. De sportkledingfabrikant kwam met tegenvallende resultaten over het afgelopen kwartaal. Het bedrijf wist de omzet op peil te houden, maar de verkopen in de Noord-Amerikaanse markt vielen tegen.
29 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De topmannen van het failliete Carpetright, Gideon Tienkamp en Maikel Hofman, hebben de merkrechten van het oude bedrijf overgekocht. Daarmee zijn ze onder de naam Carpetright IP een nieuwe webshop gestart, zo bevestigt Tienkamp na berichtgeving van vakmedium Wonen360.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Douwe Egberts-moederconcern JDE Peet's is vrijwel volledig in handen gekomen van Keurig Dr Pepper. Dat Amerikaanse drankenconcern kondigde de overname vorig jaar al aan. Nu de koper meer dan 96 procent van de aandelen in bezit heeft, is zeker dat de beursnotering van JDE Peet's in Amsterdam wordt beëindigd. Dit gebeurt later deze maand. De resterende aandeelhouders hebben nog even de tijd om hun stukken aan te bieden.
1 uur geledenHOOFDDORP (ANP/AFP) - Van de teruggeroepen hybrideauto's van Stellantis vanwege brandgevaar is tot nu toe bij twaalf voertuigen daadwerkelijk brand uitgebroken, heeft het concern bekendgemaakt. Het moederbedrijf van merken als Peugeot, Citroën, Alfa Romeo, Lancia, Jeep, Fiat en Opel riep eerder deze week wereldwijd ongeveer 700.000 auto's terug vanwege een kans op brand in de motorruimte.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Ryanair-topman Michael O'Leary vreest voor verstoringen bij de leveringen van vliegtuigbrandstof aan Europa vanaf mei als de oorlog in het Midden-Oosten langer gaat duren. Dat heeft hij gezegd in een interview met nieuwszender Sky News. Hij verwacht ook dat de ticketprijzen flink kunnen gaan stijgen door de fors hogere kosten voor kerosine.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Marijke Vuik, de huidige voorzitter van Koninklijke Horeca Nederland, wordt per 1 juli de nieuwe voorzitter van MKB-Nederland. Vuik volgt Jacco Vonhof op, die in juni na bijna acht jaar voorzitterschap afscheid neemt van de ondernemersorganisatie.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een Nederlandse stichting voor privacyrechtszaken spant in Denemarken een collectieve rechtszaak aan tegen Meta om de vermeende verslavende werking van sociale media. Volgens de Stichting Onderzoek Marktinformatie (SOMI) heeft het bedrijf achter Instagram en Facebook kinderen opzettelijk blootgesteld aan verslavende functies en hen onvoldoende beschermd.
2 uur geleden