Nikkei maakt pas op de plaats na opmars
TOKIO (ANP) - De Japanse aandelenbeurs maakte woensdag een pas op de plaats. Beleggers namen wat gas terug na de recente opmars waarbij alle door de coronacrisis veroorzaakte koersverliezen werden weggewerkt. De nieuwe recordstanden van S&P 500 en techbeurs Nasdaq op Wall Street boden daarbij enige steun aan de handel. Ook elders in de Aziatische regio lieten de beurzen overwegend verliezen zien.
De Nikkei in Tokio ging een fractie lager de dag uit op 23.290,86 punten. De Japanse luchtvaartmaatschappijen werden van de hand gedaan na de forse koerswinsten een dag eerder. ANA Holdings daalde 0,8 procent en Japan Airlines verloor 0,5 procent. Telecombedrijf en techinvesteerder SoftBank, een zwaargewicht in de Japanse hoofdindex, toonde daarentegen herstel en klom ruim 3 procent na de recente koersdaling van het aandeel.
In Hongkong noteerde de Hang Seng-index tussentijds 0,1 procent in de min. Alibaba dikte 3,6 procent aan in Hongkong. Beleggers reageerden verheugd op de aankondiging dat Ant Group, de financiële dienstverlener van de Chinese internetreus Alibaba, een aanvraag heeft ingediend voor een beursgang in Hongkong en Shanghai.
De hoofdindex in Shanghai daalde 1 procent en de Australische All Ordinaries in Sydney verloor 0,8 procent. De Kospi in Seoul klom een fractie. Zuid-Korea kampt momenteel met een nieuwe besmettingspiek van het coronavirus. In Nieuw-Zeeland werd de aandelenhandel opnieuw onderbroken vanwege een mogelijke nieuwe cyberaanval op de beurs.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - Met zijn uitspraak over de importheffingen van de regering-Trump heeft het Amerikaanse Hooggerechtshof "per ongeluk en onbewust" Donald Trump meer macht gegeven. Dat schrijft de Amerikaanse president op zijn socialemediaplatform Truth Social. Het hof doorkruiste vrijdag een groot deel van de door de VS ingestelde importheffingen tegen andere landen. Volgens het hof waren die keuzes in sommige gevallen onwettig.
3 minuten geledenKOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Tegenvallende testresultaten van een nieuw afslankmedicijn van het Deense Novo Nordisk hebben tot een forse koersdaling op de beurs in Kopenhagen geleid. Het aandeel van de farmaceut zakte maandag tot bijna 17 procent.
30 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Vereniging van Effectenbezitters (VEB) wil dat toezichthouder Autoriteit Financiële Markten (AFM) onderzoek doet naar de gang van zaken rond het overnamebod op het Poolse postkluisjesbedrijf InPost. Dat bevestigt VEB-directeur Gerben Everts na berichtgeving van BNR. Het aan de AEX genoteerde InPost maakte volgens de VEB pas laat en te beknopt melding van het overnamebod. Daardoor zijn beleggers mogelijk gedupeerd en kunnen mensen met voorkennis hebben geprofiteerd.
55 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - De brandstofprijzen zijn gestegen naar het hoogste niveau sinds het najaar van 2023. Gevolg is dat ook de prijzen aan de pomp zullen oplopen, meldt UnitedConsumers. Het consumentencollectief schrijft de stijging toe aan een hogere olieprijs en geopolitieke onrust.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het lijkt erop dat de handelscommissie van het Europees Parlement een stemming over de handelsdeal met de VS weer op pauze wil zetten. Eerder zeiden de Groenen en de sociaaldemocraten de deal al te willen pauzeren vanwege twijfels over de betrouwbaarheid van de VS door nieuwe tarieven. Nu zegt ook de grootste partij EVP tegen Bloomberg "geen andere optie te zien" dan de stemming erover uit te stellen totdat er duidelijkheid is.
1 uur geledenSLEESWIJK (ANP) - De Nederlandse Stichting Onderzoek Marktinformatie (SOMI) is een nieuwe claimzaak begonnen tegen Meta, de eigenaar van Facebook en Instagram, in Duitsland. Volgens de stichting, die ook in Nederland een claimzaak tegen Meta heeft aangespannen, richt de collectieve schadevordering zich op het onrechtmatige gebruik van persoonsgegevens die zijn verzameld van Instagram- en Facebookgebruikers voor het trainen van Meta's AI-systemen.
1 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM blijft voorlopig vliegen op Mexico. Ook Nederlandse reisbureaus merken nog weinig van de situatie in het land, laten zij desgevraagd weten. In een deel van Mexico is het onrustig sinds de dood van de beruchte drugsbaas El Mencho zondagochtend.
2 uur geleden