Nikkei maakt pas op de plaats na opmars
TOKIO (ANP) - De Japanse aandelenbeurs maakte woensdag een pas op de plaats. Beleggers namen wat gas terug na de recente opmars waarbij alle door de coronacrisis veroorzaakte koersverliezen werden weggewerkt. De nieuwe recordstanden van S&P 500 en techbeurs Nasdaq op Wall Street boden daarbij enige steun aan de handel. Ook elders in de Aziatische regio lieten de beurzen overwegend verliezen zien.
De Nikkei in Tokio ging een fractie lager de dag uit op 23.290,86 punten. De Japanse luchtvaartmaatschappijen werden van de hand gedaan na de forse koerswinsten een dag eerder. ANA Holdings daalde 0,8 procent en Japan Airlines verloor 0,5 procent. Telecombedrijf en techinvesteerder SoftBank, een zwaargewicht in de Japanse hoofdindex, toonde daarentegen herstel en klom ruim 3 procent na de recente koersdaling van het aandeel.
In Hongkong noteerde de Hang Seng-index tussentijds 0,1 procent in de min. Alibaba dikte 3,6 procent aan in Hongkong. Beleggers reageerden verheugd op de aankondiging dat Ant Group, de financiƫle dienstverlener van de Chinese internetreus Alibaba, een aanvraag heeft ingediend voor een beursgang in Hongkong en Shanghai.
De hoofdindex in Shanghai daalde 1 procent en de Australische All Ordinaries in Sydney verloor 0,8 procent. De Kospi in Seoul klom een fractie. Zuid-Korea kampt momenteel met een nieuwe besmettingspiek van het coronavirus. In Nieuw-Zeeland werd de aandelenhandel opnieuw onderbroken vanwege een mogelijke nieuwe cyberaanval op de beurs.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De prijzen die Nederlandse industriebedrijven vragen voor hun goederen zijn in maart gestegen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Gemiddeld waren de afzetprijzen 1,4 procent hoger dan in dezelfde maand vorig jaar. De prijsstijging volgt op vier maanden van prijsdalingen en hangt samen met de stijging van de olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten.
15 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven in Nederland is in april 2,8 procent duurder geworden dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van een snelle raming. De inflatie is daarmee verder gestegen ten opzichte van de 2,7 procent in maart.
46 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De krapte op de arbeidsmarkt is in de eerste drie maanden van dit jaar opnieuw afgenomen. Voor elke 100 werklozen stonden 91 vacatures open, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het aantal openstaande vacatures is in het afgelopen kwartaal wat gedaald. Tegelijk kwamen er iets meer werklozen bij.
54 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De krapte op de arbeidsmarkt is in de eerste drie maanden van dit jaar opnieuw afgenomen. Voor elke 100 werklozen stonden 91 vacatures open, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het aantal openstaande vacatures is in het afgelopen kwartaal wat gedaald. Tegelijk kwamen er iets meer werklozen bij.
54 minuten geledenAPELDOORN (ANP) - De totale oppervlakte van Nederland en de Noordzee is verdeeld over 8,4 miljoen percelen en 4,4 miljoen eigenaren. Dat heeft het Kadaster in kaart gebracht in het nieuwe onderzoek 'Van wie is Nederland?'. De gezamenlijke overheden zijn de grootste eigenaar van het totaal aan landbouwgrond, natuurgebieden, water, wegen en de gebouwde omgeving in ons land.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De RAI in Amsterdam heeft een relatief goed jaar achter de rug. De evenementen- en congresorganisatie boekte de hoogste omzet ooit in een oneven jaar. In even jaren worden altijd meer evenementen gehouden.
7 uur geledenMOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Google-moeder Alphabet zag in het eerste kwartaal de omzet en winst stijgen. Vooral via de cloud- en platformdiensten van Google Cloud kwam er meer geld binnen, dankzij de toepassingen van AI en de achterliggende rekenkracht die het bedrijf klanten aanbiedt.
8 uur geleden