Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nikkei licht vooruit in gemengde regio

Nikkei licht vooruit in gemengde regio

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Japan is donderdag licht hoger geëindigd. Beleggers namen wat gas terug na de sterke opmars in de afgelopen dagen. De andere beurzen in de Aziatische regio lieten een gemengd beeld zien, waarbij de koersuitslagen beperkt bleven. De oplopende spanningen tussen de Verenigde Staten en China zorgden daarbij voor enige terughoudendheid. Daarnaast werd gewacht op de bijeenkomst van de Europese Centrale Bank (ECB), die later op de dag wordt gehouden.

De toonaangevende Nikkei in Tokio sloot met een plus van 0,4 procent op 22.695,74 punten. Het was de vijfde winstbeurt op rij voor de Japanse hoofdindex, die door de hoop op herstel van de economie na de versoepeling van de coronamaatregelen op het hoogste niveau staat in ruim drie maanden. Een beter dan verwacht banencijfer van de Amerikaanse salarisstrookverwerker ADP bood eveneens wat steun aan de handel.

De beursgraadmeter in Shanghai noteerde tussentijds 0,2 procent lager en de Hang Seng-index in Hongkong bleef vrijwel vlak. De Chinese luchtvaartsector stond in de schijnwerpers. China liet weten meer inkomende vluchten van buitenlandse luchtvaartmaatschappijen toe te staan. De stap van Peking volgde op de aankondiging van de VS om Chinese maatschappijen te weren vanwege de door China ingestelde reisbeperkingen voor Amerikaanse luchtvaartbedrijven.

De Kospi in Seoul won 0,2 procent. Samsung klom 0,9 procent. De openbaar aanklager in Zuid-Korea wil een arrestatiebevel voor vicevoorzitter Lee Jae-yong van het technologiebedrijf. Lee wordt verdacht van fraude, illegale aandelenhandel en het breken van regels rond een fusie in 2015. In Sydney steeg de All Ordinaries 0,7 procent, na bekendmaking van het vierde steunpakket van de Australische overheid om de economische impact van de coronacrisis te verzachten.

Meer uit Financieel

OpenAI ontdekt opnameapparatuur in kantoor, medewerker opgepakt

SAN FRANCISCO (ANP) - OpenAI heeft een "geavanceerd opnameapparaat" ontdekt dat in een van de kantoren van het bedrijf was verstopt. Dat meldt de maker van ChatGPT in een bericht op socialmediaplatform X. OpenAI kwam erachter dat een medewerker het enkele dagen eerder had geplaatst. Die medewerker is daarna ontslagen en gearresteerd.

12 minuten geleden
Apple licht hoger op Wall Street na onthulling slimme apparaten

NEW YORK (ANP) - Apple is dinsdag iets hoger geëindigd op de aandelenbeurzen in New York. De iPhone-maker heeft een reeks producten aangekondigd voor in huis. Een daarvan is de HomeView, een soort iPad waarmee gebruikers hun kalender in de gaten kunnen houden, to-dolijstjes kunnen maken en die helpt bij het bedienen van de deurbel. Apple won 0,1 procent.

13 minuten geleden
Topvrouw AH: systemen rondom winkelvoorraad als eerste opgestart

AMSTERDAM (ANP) - Albert Heijn is eerst begonnen met het herstellen van de systemen die te maken hebben met de winkelvoorraad. Dat zei topvrouw Margaret Versteden-Van Duijn van de supermarktketen in het programma Eva. Over de oorzaak van het cybersecurity-incident, zoals AH het zelf noemt, liet ze niks los.

2 uur geleden
Datingapp Bumble wordt overgenomen en verdwijnt van de beurs

AUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Datingappbedrijf Bumble wordt van de beurs gehaald door het recent opgerichte Ithaca Holdings voor een bedrag van 1,3 miljard dollar, omgerekend ruim 1,1 miljard euro. Dat is veel minder dan de waardering van het bedrijf bij de beursgang in 2021. Bumble kampt, net als andere datingapps, met een dalend aantal gebruikers, omdat jongeren minder trek lijken te hebben in online daten.

4 uur geleden
Onderzoek bij AH loopt nog, supermarkt wijst op phishing-gevaar

ZAANDAM (ANP) - Het onderzoek naar het cyberbeveiligingsincident dat speelt bij Albert Heijn loopt nog, meldt de supermarktketen dinsdagmiddag in een update. "We nemen het cybersecurity-incident zeer serieus en doen zorgvuldig onderzoek naar de aard en oorzaak ervan."

4 uur geleden
AEX sluit lager door chipverliezen, Ahold krabbelt iets op

AMSTERDAM (ANP) - De AEX, de belangrijkste beursgraadmeter op het Damrak, is dinsdag met verlies gesloten, vooral door koersverliezen van de chipbedrijven. Supermarktconcern Ahold Delhaize (plus 0,7 procent) toonde een klein herstel na de koersval een dag eerder. De IT-problemen bij Albert Heijn en zusterketens als Etos, het Belgische Delhaize en het Amerikaanse Stop&Shop zijn nog steeds niet opgelost. Het concern zegt geen aanwijzingen te hebben dat gegevens van klanten, medewerkers of andere bedrijven zijn gestolen bij het cyberveiligheidsincident.

4 uur geleden
EU-privacywaakhond bezorgd om 'slimme brillen', zoals van Meta

BRUSSEL (ANP) - Het Europees Comité voor Gegevensbescherming (EDPB), de Europese privacywaakhond, maakt zich zorgen over zogeheten 'slimme brillen', waarmee opnames gemaakt kunnen worden, zoals die van socialmediabedrijf Meta. Nu dit soort brillen op steeds meer plekken te koop zijn, wil het EU-instituut het bewustzijn erover vergroten.

4 uur geleden