Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nikkei licht lager na rentebesluit Bank of Japan

Nikkei licht lager na rentebesluit Bank of Japan

TOKIO (ANP) - De Japanse aandelenbeurs is vrijdag licht lager gesloten. De handel stond vooral in het teken van het rentebesluit van de Bank of Japan. De centrale bank hield het monetaire beleid ongewijzigd, maar verlengde wel het speciale steunprogramma voor bedrijven die getroffen zijn door de coronacrisis met zes maanden. Ook gaat de Bank of Japan onderzoek doen naar nieuwe manieren om zijn inflatiedoelstelling van 2 procent te bereiken. De resultaten van dat onderzoek zullen naar verwachting in maart volgend jaar bekend worden gemaakt.

De Nikkei in Tokio ging uiteindelijk met een min van 0,2 procent het weekeinde in op 26.763,39 punten. De Japanse hoofdindex won deze week 0,4 procent. Een recordstijging van het aantal coronabesmettingen in Tokio zorgde voor terughoudendheid bij beleggers. In de Japanse hoofdstad geldt nu het hoogste alarmniveau voor het virus. De verliezen op de Japanse beurs bleven beperkt door de nieuwe recordstanden op Wall Street, waar de hoop op een extra steunpakket voor de Amerikaanse economie verder toenam. Bij de bedrijven dikte technologieconcern Sony 2 procent aan en bereikte het hoogste koersniveau sinds oktober 2000.

Ook de andere belangrijke beursgraadmeters in de Aziatische regio gingen overwegend omlaag. De hoofdindex in Shanghai leverde tussentijds 0,4 procent in en de Hang Seng-index in Hongkong zakte 1,1 procent. De All Ordinaries in Sydney eindigde met een verlies van 1,2 procent. De Kospi in Seoul hield het hoofd boven water met een plusje van 0,1 procent.

Meer uit Financieel

Britse minister bezorgd om overname omroep ITV, overweegt ingreep

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse minister van Cultuur is bezorgd over de overname van de media- en entertainmenttak van omroep ITV door Sky. De deal werd in juli bekend, maar minister Lisa Nandy zei donderdag zich zorgen te maken over de vrijheid van meningsuiting en de inhoudelijke diversiteit van de media in het Verenigd Koninkrijk. Ze verklaarde dat ze neigt naar ingrijpen op grond van het algemeen belang.

13 minuten geleden
AH kijkt of het donaties aan voedselbanken kan uitbreiden

ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn kijkt of het mogelijk is om meer niet-verkochte producten aan voedselbanken te doneren. Door alle chaos van de afgelopen dagen zijn winkels een tijd niet bevoorraad met versproducten. Veel van die producten zijn niet meer te verkopen en zouden anders bederven.

45 minuten geleden
Fusiebedrijf AkzoNobel en Axalta gaat Axanzo heten

AMSTERDAM (ANP) - Het nieuwe fusiebedrijf van het Nederlandse verf- en coatingconcern AkzoNobel en het Amerikaanse Axalta gaat Axanzo heten. Klanten zullen hier echter weinig van merken. Volgens het bedrijf achter verfmerken als Flexa en Sikkens blijven de merknamen gewoon hetzelfde.

53 minuten geleden
Consumentenbond wil dat EU meer kijkt naar repareren kapotte tv's

DEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond wil dat de EU bij nieuwe duurzaamheidsregels voor producten meer inzet op het repareren van kapotte televisies. Volgens de Europese regels moeten bepaalde producten voldoen aan eisen voor onder meer repareerbaarheid en de Europese Commissie werkt aan nieuwe regels voor tv's. Maar reparatie dreigt daarbij te weinig aandacht te krijgen, stelt de Consumentenbond.

54 minuten geleden
AI-aandelen verder omlaag op gemengd Wall Street

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn donderdag overwegend lager begonnen, na de verliezen een dag eerder. Vooral techgraadmeter Nasdaq moest het opnieuw ontgelden door de aanhoudende wereldwijde verkoopgolf in AI-gerelateerde aandelen. Financieringsproblemen bij datacenterbedrijf CoreWeave en een hogere Amerikaanse inflatie versterkten de zorgen bij beleggers over stijgende leenkosten voor bedrijven en de houdbaarheid van de enorme investeringen in AI-infrastructuur.

1 uur geleden
ACM wil meer kabinetsbeleid voor flexibeler stroomgebruik

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet moet komen met aanvullend beleid voor flexibel stroomgebruik om ervoor te zorgen dat marktpartijen hun plannen daadwerkelijk realiseren. Dat concludeert de Autoriteit Consument & Markt (ACM) na een rapport van hoogspanningsnetbeheerder TenneT en de regionale netbeheerders. Het kabinet kan zich volgens de toezichthouder bijvoorbeeld richten op het wegnemen van drempels of een nieuwe subsidieregeling voor flexgebruik.

3 uur geleden
India zal Japan inhalen als vierde grootste economie, denkt IMF

BANGKOK (ANP/AFP) - India zal volgend jaar Japan inhalen als de op drie na grootste economie ter wereld, verwacht het Internationaal Monetair Fonds (IMF). Het IMF, dat deze week jaarvergaderingen houdt in het Thaise Bangkok, kwam met vooruitzichten voor de economische ontwikkelingen van Aziatische landen.

5 uur geleden