Nikkei licht hoger na rentebesluit Bank of Japan
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Tokio ging donderdag licht vooruit. Beleggers verwerkten het besluit van de Bank of Japan om de rente conform verwachting ongewijzigd te laten om de economie te blijven ondersteunen. De centrale bank schroefde daarbij de verwachting voor de economische groei dit jaar terug van 2,9 procent naar 2,4 procent. De inflatieverwachting voor dit jaar werd verhoogd tot 2,3 procent, van 1,9 procent in april.
De inflatie in Japan ligt daarmee nog altijd veel lager dan in andere delen van de wereld, waardoor de centrale bank de rente nog niet hoeft te verhogen om de inflatie te beteugelen. Veel andere belangrijke centrale banken zoals de Amerikaanse Federal Reserve hebben de rentes al wel verhoogd in de strijd tegen de forse prijsstijgingen. De Japanse yen staat daardoor onder druk ten opzichte van de Amerikaanse dollar en daalde tot het laagste niveau in 24 jaar.
Beleggers keken verder vooral uit naar het belangrijke rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB), die de rente in het eurogebied naar verwachting voor het eerst sinds 2011 gaat verhogen. Ook werd gewacht of Rusland de gastoevoer naar Europa via de belangrijke Nord Stream 1-pijplijn weer opstart na afronding van de onderhoudswerkzaamheden. Volgens de exploitant van de pijplijn is de toevoer inmiddels weer hervat.
De Nikkei in Tokio noteerde 0,2 procent in de plus na de forse koerswinst van 2,7 procent een dag eerder. De andere belangrijke Aziatische aandelenmarkten lieten een gemengd beeld zien na de sterke koerswinsten op woensdag. De hoofdindex in Shanghai daalde tussentijds 0,4 procent en de Hang Seng-index in Hongkong zakte 1,4 procent. De All Ordinaries in Sydney won 0,1 procent en de Kospi in Seoul klom 0,7 procent. Hyundai steeg ruim 1 procent. De Zuid-Koreaanse autofabrikant boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan kenners hadden verwacht.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De stijgende koopkracht zorgt voor meer bestedingen in restaurants en cafés, meldt ABN AMRO in een rapport over de horecasector. Eet- en drinkgelegenheden zijn volgens de bank daardoor in iets rustiger vaarwater terechtgekomen. Ook zijn de vooruitzichten voor horecaondernemers iets positiever dan in de afgelopen jaren. Tegelijkertijd blijft de sector kwetsbaar door problematische schulden, sterk schommelende voedselprijzen en het aanhoudende personeelstekort.
4 uur geledenHILVERSUM (ANP) - KLM had beter moeten communiceren met passagiers die deze week strandden op Schiphol omdat er massaal vluchten werden geannuleerd vanwege de sneeuwval. Dat heeft KLM-topvrouw Marjan Rintel donderdagavond toegegeven in tv-programma Pauw & De Wit.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Beleggers op Wall Street hebben donderdag enthousiast gereageerd op nieuwe fusiegesprekken tussen de grote internationale mijnbouwers Rio Tinto en Glencore. De mogelijke samensmelting zou van de twee het grootste mijnbouwbedrijf ter wereld maken. Iets meer dan een jaar geleden liepen eerdere gesprekken tussen de concerns nog spaak.
6 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Het Amerikaanse mediaconcern Paramount Skydance wil muziekzender MTV weer groot maken en zoekt daarbij de hulp van de muziekindustrie. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.
7 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het winterse weer zorgt vrijdag weer voor vluchtuitval op Schiphol. KLM heeft aangekondigd "preventief" 80 vluchten van en naar de luchthaven te schrappen, omdat vrijdagavond slecht weer wordt verwacht. Vooral vluchten naar Europese bestemmingen, waarnaar vaak meerdere vluchten per dag gaan, gaan dan niet door.
7 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk gaat tegen de ondertekening van het vrijhandelsakkoord met het Mercosur-blok van Zuid-Amerikaanse landen stemmen, heeft de Franse president Emmanuel Macron laten weten. Maar het akkoord komt er mogelijk toch.
9 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De beurskoers van de Groenlandse bank GrønlandsBANKEN is de eerste dagen van dit jaar met meer dan 36 procent gestegen op de beurs in Kopenhagen. Beleggers lijken erop voor te sorteren dat de Verenigde Staten weleens veel investeringen kunnen gaan doen in de Groenlandse economie.
9 uur geleden