Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nikkei licht hoger in gemengde regio

Nikkei licht hoger in gemengde regio

TOKIO (ANP) - De effectenbeurs in Japan is woensdag licht hoger gesloten. Beleggers trokken zich op aan de nieuwe recordstanden op Wall Street. Daarnaast werd uitgekeken naar een reeks van Amerikaanse macro-economische cijfers, waaronder het banencijfer van loonstrookverwerker ADP en het zogenoemde Beige Book van de Federal Reserve, die later op de dag verschijnen. De andere beurzen in de Aziatische regio lieten een gemengd beeld zien.

De toonaangevende Nikkei in Tokio eindigde 0,5 procent in de plus op 23.247,15 punten. Beleggers hopen dat het aangekondigde vertrek van de Japanse premier Shinzo Abe niet zal leiden tot grote veranderingen in het stimuleringsbeleid van de overheid. Een groot deel van de regeringspartij steunt de huidige kabinetssecretaris Yoshihide Suga als nieuwe partijleider en opvolger van Abe. Suga is sinds 2012 de woordvoerder van de regering en de rechterhand van Abe, die om gezondheidsredenen aftreedt.

De hoofdindex in Shanghai noteerde tussentijds 0,1 procent in de min en in Hongkong verloor de Hang Seng-index 0,2 procent. De Kospi in Seoul won 0,1 procent. In Sydney was de All Ordinaries een positieve uitschieter met een stevige winst van 1,8 procent, ondanks het nieuws dat de Australische economie voor het eerst sinds 1991 in een economische recessie is beland. De economie kromp in het tweede kwartaal met 7 procent als gevolg van de coronapandemie. Dat is de grootste krimp ooit in een kwartaal in Australië.

Meer uit Financieel

Minister Italië wil duidelijkheid van Lagarde over einde bij ECB

ROME (ANP/BLOOMBERG) - Christine Lagarde moet duidelijkheid geven over haar toekomst als president van de Europese Centrale Bank (ECB), vindt de Italiaanse minister van Financiën Giancarlo Giorgetti. Lagardes termijn loopt af in oktober volgend jaar, maar er wordt al langer gespeculeerd over een mogelijk vertrek voor dat moment.

41 minuten geleden
Na Samsung verhoogt ook Google prijs telefoons vanwege chiptekort

MOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Smartphonefabrikanten verhogen de prijzen van telefoons door het aanhoudende tekort aan geheugenchips. Google kondigde vrijdag een prijsverhoging aan op een ouder model. Samsung verhoogde donderdag al de prijzen van meerdere modellen.

1 uur geleden
Chipbedrijven stuwen AEX-index naar flinke plus

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag met een flinke winst gesloten. Chipbedrijven sloten met forse plussen, onder meer door een koersstijging van Nvidia in New York. Chipbedrijf Besi klom 7 procent en eindigde bovenaan de AEX-index, gevolgd door ASMI met een stijging van 5,5 procent. Chipmachinefabrikant ASML won 3,5 procent.

2 uur geleden
G7-landen akkoord over vrijgave diesel na dreigement Trump

PARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De G7-landen stellen de komende vier maanden tot 100 miljoen vaten olie en diesel uit hun noodvoorraden beschikbaar. Dit gebeurt na aandringen van de Amerikaanse president Donald Trump, die Frankrijk en Duitsland had bedreigd met een exportverbod. Trump spreekt op zijn socialemediaplatform Truth Social van een "enorme hoeveelheid".

4 uur geleden
Ook Skoda roept bijna 2 miljoen auto's terug door stuurprobleem

FLENSBURG (ANP/DPA) - Skoda roept wereldwijd zo'n 1,7 miljoen auto's terug vanwege een schroef die kan afbreken en daardoor de besturing kan beïnvloeden. Het gaat om de modellen Kodiaq, Karoq, Octavia en Superb. In de garages worden de schroeven vervangen door andere exemplaren.

4 uur geleden
Wall Street hoger na banenrapport VS, Nike bij verliezers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten geopend na bekendmaking van het belangrijke banenrapport van de Amerikaanse overheid. De banengroei in de Verenigde Staten viel in september aanzienlijk zwakker uit dan verwacht. Sportmerk Nike stond bij de verliezers op Wall Street vanwege tegenvallende kwartaalcijfers en vooruitzichten.

5 uur geleden
VS arresteren man voor smokkel van computerservers naar China

LOS ANGELES (ANP/AFP) - De Amerikaanse autoriteiten hebben een man gearresteerd die ervan wordt beschuldigd computerservers ter waarde van meer dan 300 miljoen dollar naar China te hebben gesmokkeld. Dat heeft het ministerie van Justitie bekendgemaakt.

6 uur geleden