Nikkei licht hoger in afwachting Japanse verkiezingen
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Tokio is vrijdag licht hoger geëindigd. Beleggers namen weinig risico's voorafgaand aan de verkiezingen in Japan, die aanstaande zondag worden gehouden. Uit de peilingen blijkt dat het een spannende strijd lijkt te worden of de nieuwe Japanse premier Fumio Kishida een meerderheid in het lagerhuis kan behouden voor zijn Liberaal-Democratische Partij (LDP).
De Nikkei in Tokio ging met een plusje van 0,3 procent het weekeinde in op 28.892,69 punten. Elektronicaconcern Panasonic zakte 5 procent ondanks een verhoging van de winstverwachting voor het gehele boekjaar. Advantest verloor 2,7 procent na publicatie van de kwartaalcijfers. De jaarverwachting van de maker van testapparatuur voor chips stelde beleggers teleur. Keyence dikte bijna 5 procent aan. De fabrikant van sensoren, barcodelezers en meetinstrumenten boekte een forse winstgroei in de afgelopen zes maanden. Technologieconcern Sony won dik 1 procent na een verrassende nipte winststijging in het afgelopen kwartaal.
De Japanse toeleveranciers van Apple lieten een gemengd beeld zien na een tegenvallende kwartaalomzet van het Amerikaanse technologieconcern. Volgens topman Tim Cook heeft ook de iPhone-fabrikant last van de wereldwijde chiptekorten en de productieverstoringen in Zuidoost-Azië. Alps Alpine zakte 6 procent, terwijl Murata Manufacturing en Taiyo Yuden 0,5 procent en 1,2 procent wonnen. In Taiwan verloor Hon Hai Precision Industry ruim 1 procent. Het bedrijf, beter bekend als Foxconn, produceert onder andere de iPhone en de Mac mini voor Apple.
De Chinese beurzen noteerden verdeeld. De beursgraadmeter in Shanghai won tussentijds 0,5 procent en de Hang Seng-index in Hongkong daalde 0,6 procent. Evergrande verloor 1,7 procent in Hongkong. Volgens persbureau Reuters heeft het noodlijdende Chinese vastgoedconcern opnieuw net op tijd de rente op een van zijn leningen betaald binnen de wachttijd van dertig dagen. Vorige week wist het concern dat gebukt gaat onder een enorme schuldenlast ook al op het nippertje wanbetaling te voorkomen.
De Kospi in Seoul zakte 1,1 procent. Samsung verloor 1 procent. Het Zuid-Koreaanse technologieconcern zag de winst afgelopen kwartaal met ruim een kwart stijgen dankzij hogere prijzen voor zijn geheugenchips. Het concern waarschuwde echter wel voor toeleveringsproblemen bij zijn geheugenchiptak. Die duren volgens het bedrijf langer dan verwacht.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP) - Vertegenwoordigers uit het Duitse bedrijfsleven bezoeken binnenkort een economisch forum in de Russische stad Sint-Petersburg, na vier jaar afwezigheid door de oorlog in Oekraïne. Dat meldt het Duitse persbureau dpa.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vakbonden en werkgevers tasten af of zij samen, buiten het kabinet om, oplossingen kunnen bedenken voor de arbeidsmarkt en de economie. Dat bevestigen ingewijden zondag na berichtgeving door De Telegraaf.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie overweegt een tijdelijke bevriezing van het prijsplafond voor Russische olie nu de oorlog in het Midden-Oosten de vierde maand ingaat. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Dit om te voorkomen dat de sanctiemaatregel tegen Rusland aan kracht verliest door de gestegen olieprijzen.
8 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft dit weekend gewaarschuwd dat het "resoluut" zal terugslaan als de Europese Unie met nieuwe beperkende handelsmaatregelen komt. De uitspraak is een reactie op een conclusie van de Europese Commissie op vrijdag dat de huidige handelsrelatie met China niet houdbaar is.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het stopzetten van grenscontroles op grote Amerikaanse luchthavens kan leiden tot chaos. Daarvoor waarschuwen grote luchtvaartmaatschappijen en reis- en bedrijfsorganisaties in de Verenigde Staten. Ze vrezen dat duizenden toeristen en terugkerende Amerikanen kunnen stranden en belangrijke vrachtzendingen niet kunnen worden geleverd.
1 dag geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Brussel presenteert woensdag een pakket met nieuwe regels voor chips, cloudcomputing en AI. Daarmee wil de Europese Unie voor deze technologieën minder afhankelijk worden van landen als de Verenigde Staten en "haar plaats in de wereldwijde race om geo-economische macht heroveren". Dat komt naar voren uit een conceptdocument dat persbureau AFP heeft ingezien.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering verzet zich tegen de terugbetaling van de onwettig verklaarde importheffingen van president Donald Trump. Het ministerie van Justitie zegt in beroep te gaan tegen een rechterlijk bevel dat de douane verplicht alle geïnde importheffingen die onder de uitspraak van het Hooggerechtshof vallen, opnieuw te berekenen. De stap leidt mogelijk tot juridische chaos bij het claimproces.
1 dag geleden