Nikkei licht hoger door stimuleringshoop VS
TOKIO (ANP) - De Japanse aandelenbeurs is woensdag licht hoger geëindigd. De hoop dat er toch een akkoord kan worden bereikt in Washington over een nieuw steunpakket voor de Amerikaanse economie, zorgde voor optimisme bij beleggers. De andere belangrijke beurzen in de Aziatische regio lieten eveneens overwegend winsten zien.
De Nikkei in Tokio sloot 0,3 procent in de plus op 23.639,46 punten. Het Japanse doe-het-zelf-bedrijf Shimachu maakte een koerssprong van meer dan 14 procent nadat meubelenverkoper Nitori Holdings liet weten mogelijk een bod uit te brengen op het bedrijf. ANA Holdings won bijna 2 procent. Volgens Kyodo News zal de door de coronacrisis getroffen luchtvaartmaatschappij naar verwachting in het lopende boekjaar een miljardenverlies lijden. Takara Bio dikte ruim 5 procent aan dankzij een verhoging van de winstverwachting door het Japanse biotechnologiebedrijf.
In Shanghai noteerde de hoofdindex tussentijds 0,5 procent in de min en de Hang Seng-index in Hongkong kreeg er 0,8 procent bij. Cathay Pacific steeg 3,5 procent in Hongkong. De luchtvaartmaatschappij schrapt duizenden banen door de coronacrisis. Ook verdwijnt de vooral in Azië actieve maatschappij Cathay Dragon. De Kospi in Seoul won 0,2 procent en de Australische All Ordinaries in Sydney klom 0,1 procent.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Duizenden overheidsmedewerkers verzamelen zich dinsdag in Den Haag om actie te voeren tegen de kabinetsplannen rondom sociale zekerheid. Er zijn zo'n 3000 aanmeldingen voor de actie, melden FNV en CNV. Het gaat om medewerkers van onder meer gemeenten, het Rijk en universiteiten.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bioplasticmaker Avantium werd maandag meer waard op de beurs in Amsterdam. Het aandeel steeg met 5,5 procent nadat het bedrijf bekend had gemaakt dat het de zuiveringsinstallatie in de fabriek in Delfzijl in gebruik heeft genomen. Verder kijken beleggers uit naar het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB) later deze week.
1 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - ByteDance, het bedrijf achter TikTok, werkt aan een AI-model waarmee gebruikers interactieve werelden kunnen maken voor livestreams, korte video's en games. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Daarmee wil het Chinese bedrijf meer concurreren met bijvoorbeeld het moederbedrijf van Facebook en Instagram.
2 uur geledenKAUB (ANP/RTR) - De waterstanden van de Rijn in Duitsland zijn weer gedaald door het uitblijven van regen. De scheepvaart blijft daardoor met minder lading varen dan normaal. Hoewel er deze week wel wat regen wordt voorspeld, is het lage water nog niet voorbij.
3 uur geledenOSNABRÜCK (ANP/AFP/RTR) - Het Duitse autoconcern Volkswagen heeft een deal gesloten waarbij de fabriek in Osnabrück wordt omgebouwd voor de productie van defensie-apparatuur. Daarbij wordt de fabriek verkocht aan het Israëlische investeringsbedrijf Aurelius Capital en de deelstaat Nedersaksen, die aandeelhouder is van Volkswagen.
5 uur geledenGAYDON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Jaguar Land Rover gaat de komende twee jaar ongeveer 4000 banen schrappen. Dat bevestigt de topman van de grootste autofabrikant van het Verenigd Koninkrijk, nadat de Britse krant The Times hier dit weekend al over schreef. Jaguar Land Rover heeft last van Amerikaanse importheffingen en de gevolgen van een cyberaanval vorig jaar.
7 uur geledenROME (ANP/DPA) - Treinverkeer in Italië wordt vanaf maandagavond deels platgelegd door een staking. Verschillende vakbonden hebben het personeel van de Italiaanse spoorwegen opgeroepen om het werk voor 24 uur neer te leggen. De bonden maken zich zorgen over de toekomst van de publieke dienstverlening en om het behoud van banen, melden Italiaanse media.
7 uur geleden