Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nikkei licht hoger door stimuleringshoop VS

Nikkei licht hoger door stimuleringshoop VS

TOKIO (ANP) - De Japanse aandelenbeurs is woensdag licht hoger geëindigd. De hoop dat er toch een akkoord kan worden bereikt in Washington over een nieuw steunpakket voor de Amerikaanse economie, zorgde voor optimisme bij beleggers. De andere belangrijke beurzen in de Aziatische regio lieten eveneens overwegend winsten zien.

De Nikkei in Tokio sloot 0,3 procent in de plus op 23.639,46 punten. Het Japanse doe-het-zelf-bedrijf Shimachu maakte een koerssprong van meer dan 14 procent nadat meubelenverkoper Nitori Holdings liet weten mogelijk een bod uit te brengen op het bedrijf. ANA Holdings won bijna 2 procent. Volgens Kyodo News zal de door de coronacrisis getroffen luchtvaartmaatschappij naar verwachting in het lopende boekjaar een miljardenverlies lijden. Takara Bio dikte ruim 5 procent aan dankzij een verhoging van de winstverwachting door het Japanse biotechnologiebedrijf.

In Shanghai noteerde de hoofdindex tussentijds 0,5 procent in de min en de Hang Seng-index in Hongkong kreeg er 0,8 procent bij. Cathay Pacific steeg 3,5 procent in Hongkong. De luchtvaartmaatschappij schrapt duizenden banen door de coronacrisis. Ook verdwijnt de vooral in Azië actieve maatschappij Cathay Dragon. De Kospi in Seoul won 0,2 procent en de Australische All Ordinaries in Sydney klom 0,1 procent.

Meer uit Financieel

Decathlon wil positie in Franse bergen verbeteren via Sport 2000

VILLENEUVE D'ASCQ (ANP/RTR) - De Franse sportwinkelketen Decathlon wil zijn aanwezigheid in Franse skigebieden verhogen. Daarvoor is het van plan een belang van 50 procent te nemen in branchegenoot Sport 2000 France, eigendom van Céraclès Coopérative, maakten beide bedrijven bekend.

1 uur geleden
Wall Street daalt na oplopende spanningen in Midden-Oosten

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag met kleine verliezen begonnen. Beleggers bleven voorzichtig na de Amerikaanse aanvallen op Iraanse raketlanceerinstallaties bij de Straat van Hormuz. Als vergelding voerde Iran een aanval met raketten en drones uit op Amerikaanse luchtmachtbases in Jordanië. De olieprijzen liepen door de vrees voor een nieuwe escalatie van het geweld in het Midden-Oosten flink op.

2 uur geleden
Industrie VS gaat veel meer afweer tegen ballistische raket maken

ARLINGTON (ANP) - De Amerikaanse fabrikanten van de schaarse verdedigingswapens tegen Ruslands snelste raketten gaan de productie verveelvoudigen. Ze gaan de komende jaren drie keer zoveel Patriot- en vier keer zoveel THAAD-onderscheppingsraketten maken, hebben ze met het Amerikaanse ministerie van Defensie afgesproken.

2 uur geleden
Lichte stijging inflatie in Duitsland in augustus

WIESBADEN (ANP) - De inflatie in Duitsland is in augustus licht gestegen naar 2,9 procent op jaarbasis, van 2,8 procent in juli. Dat meldt het Duitse federale statistiekbureau Destatis op basis van een voorlopige schatting. Daarmee wordt het weer wat waarschijnlijker dat de Europese Centrale Bank (ECB) binnenkort met een renteverhoging komt.

3 uur geleden
Waterstanden Rijn in Duitsland flink gestegen door regen

KAUB (ANP/RTR) - De waterstanden van de Rijn in Duitsland zijn na recente regenval flink gestegen. Dat meldt de Duitse binnenvaartbeheerder WSV. Het waterpeil bij Kaub, een belangrijk knelpunt in de rivier, is maandag gestegen tot zo'n 72 centimeter. Maar binnenvaartschepen worden nog steeds minder vol beladen en het peil dreigt weer te zakken.

4 uur geleden
Industriecoalitie roept Den Haag op tot uitvoeren rapport-Wennink

ROTTERDAM (ANP) - Een industriecoalitie roept de Tweede Kamer en het kabinet op om de aanbevelingen uit het rapport-Wennink snel uit te voeren. Volgens de ondernemersorganisaties, waaronder Deltalinqs, VNCI en FME, zijn onder meer lagere nettarieven en minder regeldruk cruciaal voor investeringskansen in de industrie in Nederland. Ze doen de oproep in aanloop naar een debat in de Tweede Kamer, donderdag, over het rapport.

4 uur geleden
Schuldeiser zet drie vakantieparken van Peter Gillis te koop

ASTEN (ANP) - Drie vakantieparken van de Oostappen Groep van Peter Gillis zijn door een schuldeiser van de vastgoedondernemer in de verkoop gezet. Volgens Gillis' advocaat onderzoekt de realityster nu mogelijkheden om de gedwongen verkoop van de parken te voorkomen, laat hij weten na berichtgeving van onder meer Omroep Brabant.

5 uur geleden