Nikkei lager, rest Aziatische beurzen juist positief gestemd
TOKIO (ANP) - De meeste aandelenbeurzen in Azië zijn woensdag gestegen. Positieve berichten over vredesonderhandelingen tussen Rusland en Oekraïne hielpen het sentiment, zoals dat eerder ook zo was in Europa en op Wall Street. De Nikkei in Japan was een uitzondering en daalde na teleurstellende cijfers over winkelverkopen. De Bank of Japan kondigde verder aan zijn opkoopprogramma iets uit te breiden.
In Hongkong was Evergrande New Energy Vehicle Group een grote daler. Dat bedrijf kondigde zijn eerste elektrische auto aan die in juni moet verschijnen, maar leverde 7,1 procent aan waarde in. Daarbij speelt mee dat moederbedrijf Evergrande een onderzoek heeft ingesteld naar het verdwijnen van geld dat was bedoeld als garantstelling voor schuldeisers. In de aandelen van het vastgoedbedrijf kan niet worden gehandeld.
Evergrande maakte verder bekend een belang in een groot project in de oostelijke stad Hangzhou te verkopen voor omgerekend zo'n 518 miljoen euro. Het bedrijf heeft honderden miljarden aan schulden en probeert al maanden om een faillissement te voorkomen.
Kuaishou
Techbedrijf Kuaishou daalde 5,5 procent na berichten dat de Chinese overheid onlinevideodiensten wil aanpakken. Ook zou er een limiet moeten komen aan het geven van geld door gebruikers aan andere gebruikers, wat een belangrijke inkomstenbron is voor Kuaishou. De concurrent van TikTok kwam zelf met goed ontvangen cijfers en denkt dit jaar winstgevend te worden.
De Hang Seng-index in Hongkong steeg tussentijds 1,5 procent, terwijl de beurs in Shanghai 1,8 procent aandikte. De Kospi in Seoul en de All Ordinaries in Sydney gingen respectievelijk 0,1 en 0,7 procent omhoog.
In Tokio daalde de Nikkei 0,8 procent tot 28.022,50 punten. Dat had deels te maken met het feit dat veel bedrijven ex dividend noteerden. Oliebedrijf Inpex daalde 3,1 procent en Nippon Steel leverde 5,4 procent in. Containervervoerder Nippon Yusen Kabushiki Kaisha daalde 8,9 procent. Techinvesteerder SoftBank ging wel omhoog, met 2,1 procent.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag op de laatste handelsdag van mei met een klein verlies gesloten. Bij de bedrijven op de Amsterdamse beurs was bouwer BAM een opvallende stijger dankzij een koopadvies van beleggingsadviseur Oddo BHF.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM-vlucht KL714 van Paramaribo naar Amsterdam moest dinsdag uitwijken naar Frans-Guyana om bij te tanken vanwege een commercieel geschil met de brandstofleverancier. Dat bevestigt KLM. Surinaamse media meldden eerder al dat dit de reden was.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Dell Technologies is vrijdag hard gestegen op de beurzen in New York. Het Amerikaanse computer- en serverbedrijf boekte afgelopen kwartaal een recordomzet dankzij de sterke vraag naar zijn producten voor kunstmatige intelligentie (AI). Het concern werd ook positiever over de jaaromzet door sterke verkopen van zijn AI-servers. Het aandeel werd daarop maar liefst ruim 32 procent meer waard.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De grote supermarkten en A-merken zijn begonnen met hun campagnes voor het WK voetbal dat op 11 juni van start gaat. Thuisbeleving lijkt dit jaar het thema, mede door de late en nachtelijke tijdstippen waarop de wedstrijden in de Verenigde Staten, Canada en Mexico worden afgewerkt. Toch doet niet iedereen mee.
4 uur geledenWIESBADEN (ANP/DPA) - Het leven in Duitsland was in mei 2,6 procent duurder dan een jaar geleden. Daarmee was de inflatie deze maand lager dan in april, toen Duitse consumenten 2,9 procent meer kwijt waren aan hun dagelijkse uitgaven. De daling komt onder meer door een tijdelijke accijnsverlaging aan de pomp waardoor tanken goedkoper werd en een daling van de energieprijzen.
4 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - De nieuwe OV-pas is ook in fysieke winkels te koop, meldt de uitgever van de kaarten Translink. De nieuwe passen zijn een van de middelen waarmee reizigers voor de bus, tram of trein kunnen betalen via het systeem OVpay, dat de huidige chipkaarten vervangt.
8 uur geledenALMELO (ANP) - Bouwmaterialenbedrijf Eternit vindt dat de asbeststrafzaak van het Openbaar Ministerie tegen het bedrijf al jaren is verjaard. De advocaat die de onderneming heeft ingeschakeld, heeft vrijdag bij de rechtbank in Almelo daarom een verzoek neergelegd om de vraag van verjaring eerst voor te leggen aan de Hoge Raad. "Als de Hoge Raad het met mij eens is, is er helemaal geen zaak", lichtte hij bij de rechtbank toe aan het ANP.
8 uur geleden