Nikkei lager, rest Aziatische beurzen juist positief gestemd
TOKIO (ANP) - De meeste aandelenbeurzen in Azië zijn woensdag gestegen. Positieve berichten over vredesonderhandelingen tussen Rusland en Oekraïne hielpen het sentiment, zoals dat eerder ook zo was in Europa en op Wall Street. De Nikkei in Japan was een uitzondering en daalde na teleurstellende cijfers over winkelverkopen. De Bank of Japan kondigde verder aan zijn opkoopprogramma iets uit te breiden.
In Hongkong was Evergrande New Energy Vehicle Group een grote daler. Dat bedrijf kondigde zijn eerste elektrische auto aan die in juni moet verschijnen, maar leverde 7,1 procent aan waarde in. Daarbij speelt mee dat moederbedrijf Evergrande een onderzoek heeft ingesteld naar het verdwijnen van geld dat was bedoeld als garantstelling voor schuldeisers. In de aandelen van het vastgoedbedrijf kan niet worden gehandeld.
Evergrande maakte verder bekend een belang in een groot project in de oostelijke stad Hangzhou te verkopen voor omgerekend zo'n 518 miljoen euro. Het bedrijf heeft honderden miljarden aan schulden en probeert al maanden om een faillissement te voorkomen.
Kuaishou
Techbedrijf Kuaishou daalde 5,5 procent na berichten dat de Chinese overheid onlinevideodiensten wil aanpakken. Ook zou er een limiet moeten komen aan het geven van geld door gebruikers aan andere gebruikers, wat een belangrijke inkomstenbron is voor Kuaishou. De concurrent van TikTok kwam zelf met goed ontvangen cijfers en denkt dit jaar winstgevend te worden.
De Hang Seng-index in Hongkong steeg tussentijds 1,5 procent, terwijl de beurs in Shanghai 1,8 procent aandikte. De Kospi in Seoul en de All Ordinaries in Sydney gingen respectievelijk 0,1 en 0,7 procent omhoog.
In Tokio daalde de Nikkei 0,8 procent tot 28.022,50 punten. Dat had deels te maken met het feit dat veel bedrijven ex dividend noteerden. Oliebedrijf Inpex daalde 3,1 procent en Nippon Steel leverde 5,4 procent in. Containervervoerder Nippon Yusen Kabushiki Kaisha daalde 8,9 procent. Techinvesteerder SoftBank ging wel omhoog, met 2,1 procent.
Meer uit Financieel
MAASTRICHT (ANP) - Het vliegveld van Maastricht verwacht in de komende dagen meer vluchten te verwerken door een grote staking in België. Meerdere maatschappijen laten hun vliegtuigen uitwijken, meldt Maastricht Aachen Airport zondag.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Door een staking in België vervallen maandag en dinsdag veel treinritten. Volgens de nationale spoorwegmaatschappij NMBS zal de helft van de intercitytreinen niet rijden. Daarnaast rijdt ook tweederde van de lokale en voorstedelijke treinen niet.
5 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Mijnbouwer BHP heeft opnieuw interesse in een overname van de kleinere branchegenoot Anglo American. Volgens bronnen tegen persbureau Bloomberg heeft BHP de afgelopen dagen toenadering gezocht tot Anglo American voor een overnamedeal. In 2024 zag BHP nog af van een overname van Anglo American nadat een bod werd verworpen.
7 uur geledenJOHANNESBURG (ANP/RTR) - China wil de economische samenwerking met Italië verder versterken en verwelkomt Italiaanse bedrijven die actief willen worden op de Chinese markt. Dat heeft de Chinese premier Li Qiang gezegd tegen de Italiaanse premier Giorgia Meloni op de G20-top in het Zuid-Afrikaanse Johannesburg.
8 uur geledenROME (ANP/RTR/BLOOMBERG) - EssilorLuxottica, het concern achter zonnebrillenmerk Ray-Ban en Pearle Opticiens, is bereid een belang van 5 tot 10 procent te nemen in modehuis Armani. Dat meldde de Italiaanse krant Il Sole 24 Ore. Volgens de krant heeft het bedrijf Armani geïnformeerd over de interesse in een belang, zonder dat het een actieve rol wil spelen in de gang van zaken bij het modehuis.
10 uur geledenLONDEN (ANP/TRTR/BLOOMBERG) - De Britse regering van premier Keir Starmer wil meer eigen productie van belangrijke grondstoffen om de afhankelijkheid van leveringen uit het buitenland te verminderen. De overheid heeft een strategisch plan opgezet om in 2035 minstens 10 procent van de behoefte uit binnenlandse winning te halen en nog eens 20 procent van de vraag moet dan komen uit recycling.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering werkt aan alternatieve plannen voor de importheffingen van president Donald Trump, voor het geval het Hooggerechtshof de meeste heffingen ongeldig verklaart. De VS willen die dan zo snel mogelijk vervangen door andere opties, melden ingewijden aan persbureau Bloomberg.
1 dag geleden