Nikkei lager, rest Aziatische beurzen juist positief gestemd
TOKIO (ANP) - De meeste aandelenbeurzen in Azië zijn woensdag gestegen. Positieve berichten over vredesonderhandelingen tussen Rusland en Oekraïne hielpen het sentiment, zoals dat eerder ook zo was in Europa en op Wall Street. De Nikkei in Japan was een uitzondering en daalde na teleurstellende cijfers over winkelverkopen. De Bank of Japan kondigde verder aan zijn opkoopprogramma iets uit te breiden.
In Hongkong was Evergrande New Energy Vehicle Group een grote daler. Dat bedrijf kondigde zijn eerste elektrische auto aan die in juni moet verschijnen, maar leverde 7,1 procent aan waarde in. Daarbij speelt mee dat moederbedrijf Evergrande een onderzoek heeft ingesteld naar het verdwijnen van geld dat was bedoeld als garantstelling voor schuldeisers. In de aandelen van het vastgoedbedrijf kan niet worden gehandeld.
Evergrande maakte verder bekend een belang in een groot project in de oostelijke stad Hangzhou te verkopen voor omgerekend zo'n 518 miljoen euro. Het bedrijf heeft honderden miljarden aan schulden en probeert al maanden om een faillissement te voorkomen.
Kuaishou
Techbedrijf Kuaishou daalde 5,5 procent na berichten dat de Chinese overheid onlinevideodiensten wil aanpakken. Ook zou er een limiet moeten komen aan het geven van geld door gebruikers aan andere gebruikers, wat een belangrijke inkomstenbron is voor Kuaishou. De concurrent van TikTok kwam zelf met goed ontvangen cijfers en denkt dit jaar winstgevend te worden.
De Hang Seng-index in Hongkong steeg tussentijds 1,5 procent, terwijl de beurs in Shanghai 1,8 procent aandikte. De Kospi in Seoul en de All Ordinaries in Sydney gingen respectievelijk 0,1 en 0,7 procent omhoog.
In Tokio daalde de Nikkei 0,8 procent tot 28.022,50 punten. Dat had deels te maken met het feit dat veel bedrijven ex dividend noteerden. Oliebedrijf Inpex daalde 3,1 procent en Nippon Steel leverde 5,4 procent in. Containervervoerder Nippon Yusen Kabushiki Kaisha daalde 8,9 procent. Techinvesteerder SoftBank ging wel omhoog, met 2,1 procent.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De tweedeling tussen kopers en huurders op de woningmarkt groeit, constateert ABN AMRO in een nieuw rapport. Volgens deskundigen van de bank is wonen de laatste jaren over de gehele linie beter betaalbaar geworden. Echter, vooral zittende huiseigenaren profiteren. Voor koopstarters en jonge huurders gaat dit minder op. In sommige regio's, vooral in de grote steden, gaan zij er juist op achteruit.
46 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De hoge energie- en brandstofprijzen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten zetten Nederlandse consumenten aan tot bezuinigen. Dat constateert ING, dat hierover eind maart en in april online vragen voorlegde aan klanten van de bank. Zes op de tien van de tienduizenden respondenten gaven aan hun uitgaven te willen temperen.
50 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De tweedeling tussen kopers en huurders op de woningmarkt groeit, constateert ABN AMRO in een nieuw rapport. Volgens deskundigen van de bank is wonen de laatste jaren over de gehele linie beter betaalbaar geworden. Echter, vooral zittende huiseigenaren profiteren. Voor koopstarters en jonge huurders gaat dit minder op. In sommige regio's, vooral in de grote steden, gaan zij er juist op achteruit.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met flinke plussen geëindigd. Beleggers putten hoop uit signalen dat de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran binnenkort voorbij is. Daarnaast hadden ze aandacht voor de kwartaalresultaten van verschillende bedrijven op Wall Street.
4 uur geledenMOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Google heeft voorstellen ingediend bij de Europese Commissie met veranderingen in de manier waarop nieuwsresultaten in zijn zoekmachine te zien zijn. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg. Daarmee wil Google een mogelijke nieuwe boete van Brussel voorkomen.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten zullen de importheffing van 25 procent op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie "relatief snel" invoeren als het landenblok de handelsdeal met Washington niet spoedig ratificeert. Dat heeft de Amerikaanse ambassadeur bij de EU, Andrew Puzder, gezegd tegen persbureau Bloomberg.
7 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De olieproductie van OPEC-landen daalde vorige maand naar het laagste punt in 36 jaar. Dat meldt persbureau Bloomberg na onderzoek. Door de oorlog in Iran is de export belemmerd en werd de productie, soms gedwongen, gestopt.
7 uur geleden