Nikkei lager, rest Aziatische beurzen juist positief gestemd
TOKIO (ANP) - De meeste aandelenbeurzen in Azië zijn woensdag gestegen. Positieve berichten over vredesonderhandelingen tussen Rusland en Oekraïne hielpen het sentiment, zoals dat eerder ook zo was in Europa en op Wall Street. De Nikkei in Japan was een uitzondering en daalde na teleurstellende cijfers over winkelverkopen. De Bank of Japan kondigde verder aan zijn opkoopprogramma iets uit te breiden.
In Hongkong was Evergrande New Energy Vehicle Group een grote daler. Dat bedrijf kondigde zijn eerste elektrische auto aan die in juni moet verschijnen, maar leverde 7,1 procent aan waarde in. Daarbij speelt mee dat moederbedrijf Evergrande een onderzoek heeft ingesteld naar het verdwijnen van geld dat was bedoeld als garantstelling voor schuldeisers. In de aandelen van het vastgoedbedrijf kan niet worden gehandeld.
Evergrande maakte verder bekend een belang in een groot project in de oostelijke stad Hangzhou te verkopen voor omgerekend zo'n 518 miljoen euro. Het bedrijf heeft honderden miljarden aan schulden en probeert al maanden om een faillissement te voorkomen.
Kuaishou
Techbedrijf Kuaishou daalde 5,5 procent na berichten dat de Chinese overheid onlinevideodiensten wil aanpakken. Ook zou er een limiet moeten komen aan het geven van geld door gebruikers aan andere gebruikers, wat een belangrijke inkomstenbron is voor Kuaishou. De concurrent van TikTok kwam zelf met goed ontvangen cijfers en denkt dit jaar winstgevend te worden.
De Hang Seng-index in Hongkong steeg tussentijds 1,5 procent, terwijl de beurs in Shanghai 1,8 procent aandikte. De Kospi in Seoul en de All Ordinaries in Sydney gingen respectievelijk 0,1 en 0,7 procent omhoog.
In Tokio daalde de Nikkei 0,8 procent tot 28.022,50 punten. Dat had deels te maken met het feit dat veel bedrijven ex dividend noteerden. Oliebedrijf Inpex daalde 3,1 procent en Nippon Steel leverde 5,4 procent in. Containervervoerder Nippon Yusen Kabushiki Kaisha daalde 8,9 procent. Techinvesteerder SoftBank ging wel omhoog, met 2,1 procent.
Meer uit Financieel
ZEIST (ANP) - Het aantal juridische conflicten over de koop en verkoop van woningen neemt toe, ziet verzekeraar Achmea. Die trend wordt door de verzekeraar toegeschreven aan de krapte op de woningmarkt. Achmea Rechtsbijstand ontving vorig jaar 3600 meldingen van geschillen tussen kopers en verkopers, een toename van ruim 14 procent.
43 minuten geledenSEATTLE (ANP) - Webwinkelconcern Amazon is van plan volgende week een tweede ronde van ontslagen door te voeren als onderdeel van een breder doel om zo'n 30.000 kantoorfuncties te schrappen. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Autofabrikant Tesla was donderdag een duidelijke winnaar op de beurs in New York. Beleggers leken vooral positief over nieuws dat het bedrijf begint met het aanbieden van echte Robotaxi-ritten in het Texaanse Austin. Dat wordt gezien als een belangrijke mijlpaal. Verder kondigde topman Elon Musk vanuit Davos aan dat Tesla waarschijnlijk tegen het einde van volgend jaar mensachtige Optimus-robots gaat verkopen aan het grote publiek.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Lingerieketen Hunkemöller hoeft een groep boze investeerders geen inzage te geven in documenten rond de "onteigening" van hun obligaties. De rechter in Amsterdam wees door de investeerders ingediende vorderingen donderdag af en noemde de zaak te prematuur en te speculatief.
3 uur geledenBROOMFIELD (ANP/BLOOMBERG) - LEGO-fans kunnen binnenkort de kenmerkende kleurrijke steentjes van het merk aan hun voeten dragen. De Amerikaanse maker van plastic klompen Crocs is een meerjarige samenwerking aangegaan met de Deense speelgoedfabrikant. Crocs wil dit voorjaar klompen in de vorm van LEGO-steentjes op de markt brengen, in een poging om nieuwe consumenten te trekken.
4 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De beperkingen op particuliere investeringen in de oliesector van Venezuela worden opgeheven. Het Venezolaanse parlement heeft donderdag voor een voorstel daartoe gestemd. Dat lijkt de weg vrij te maken voor de terugkeer van Amerikaanse oliemaatschappijen.
4 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse gamesontwikkelaar Ubisoft heeft donderdag op de beurs in Parijs zijn grootste koersdaling ooit laten zien. Nadat de maker van Assassin's Creed aankondigde dat het gameprojecten zou annuleren, studio's zou sluiten en zijn verwachtingen zou bijstellen, verloren de aandelen bijna 40 procent van hun waarde.
6 uur geleden