Nikkei lager na verkoopgolf op Wall Street
TOKIO (ANP) - De Japanse aandelenbeurs is donderdag opnieuw met verlies geëindigd. Beleggers verwerkten de verkoopgolf op Wall Street, waar de grote Amerikaanse technologiebedrijven na een kortstondige opleving weer van de hand werden gedaan. De stemming werd verder gedrukt door de zorgen over een vertraging van het wereldwijde economische herstel door het oplopende aantal coronabesmettingen. De andere belangrijke beursgraadmeters in de Aziatische regio lieten eveneens flinke verliezen zien.
De Nikkei in Tokio sloot 1,1 procent lager op 23.087,82 punten. Vooral de Japanse staalbedrijven en automakers, die sterk afhankelijk zijn van de economische ontwikkelingen, stonden onder druk. De staalfabrikanten JFE Holdings en Kobe Steel verloren 6,1 procent en 4,3 procent. Autobouwer Honda en truckmaker Hino Motors zakten respectievelijk 4,2 procent en 3,3 procent. Techinvesteerder SoftBank daalde 4,5 procent na de forse koersverliezen onder Amerikaanse techbedrijven.
De hoofdindex in Shanghai leverde tussentijds 1,7 procent in en de Hang Seng-index in Hongkong verloor 1,9 procent. De Chinese smartphonemaker Xiaomi raakte 4,1 procent kwijt en technologieconcern Tencent daalde 1,6 procent. De Australische All Ordinaries in Sydney zakte 0,9 procent.
De Kospi in Seoul ging 2,6 procent achteruit door een heropleving van de geopolitieke spanningen met buurland Noord-Korea. Volgens persbureau Yonhap hebben Noord-Koreaanse militairen begin deze week een vermiste Zuid-Koreaanse functionaris doodgeschoten. Het zou voor het eerst sinds juli 2008 zijn dat een Zuid-Koreaanse burger in Noord-Korea is gedood.
Meer uit Financieel
DAVOS (ANP/AFP/RTR) - De 56e editie van het World Economic Forum in Davos is maandagavond geopend met een openingsconcert dat bijna een uur duurde. Het thema dit jaar is 'A Spirit of Dialogue'.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Kunstmestproducent OCI mag voorlopig niet fuseren met het Egyptische bouwbedrijf Orascom. De ondernemingskamer van het gerechtshof Amsterdam heeft maandag bepaald dat hierover niet mag worden gestemd op de aandeelhoudersvergadering van OCI donderdag.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De ministers van Financiën van de eurolanden dragen de Kroaat Boris Vujčić voor als vicepresident van de ECB. Dat hebben zij maandag tijdens een vergadering in Brussel besloten, melden EU-bronnen. Er waren zes kandidaten om de huidige vicepresident Luis de Guindos op te volgen. Zijn mandaat loopt eind mei af.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De bouwsector in de Europese Unie zal de komende jaren weer groeien, verwacht ING. De bank denkt dat de productie dit jaar met 1,5 procent toeneemt en in 2027 met 2 procent. Voor Nederland voorziet ING kleinere stijgingen.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf Czechoslovak Group (CSG) wil nog deze week debuteren op het Damrak. De in Praag gevestigde wapenproducent hoopt volgens bronnen van persbureau Bloomberg donderdag de laatste formaliteiten af te ronden, waarna vrijdag de handel moet beginnen. Dat zou uitzonderlijk snel zijn voor een beursgang van het formaat van CSG.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is maandag flink lager gesloten. Beleggers reageerden geschrokken op de dreiging van de Amerikaanse president Donald Trump om per 1 februari een extra importheffing van 10 procent op te leggen aan landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd, waaronder Nederland. Ook wil Trump de heffing op 1 juni verhogen naar 25 procent als een deal over Groenland uitblijft.
5 uur geledenDAVOS (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent noemt eventuele tegenheffingen van Europese landen "heel onverstandig". De Duitse vicekanselier Lars Klingbeil pleitte voor tegenmaatregelen als reactie op de aangekondigde 10 procent-heffing van Donald Trump om Groenland.
6 uur geleden