Nikkei lager na verkoopgolf op Wall Street
TOKIO (ANP) - De Japanse aandelenbeurs is donderdag opnieuw met verlies geëindigd. Beleggers verwerkten de verkoopgolf op Wall Street, waar de grote Amerikaanse technologiebedrijven na een kortstondige opleving weer van de hand werden gedaan. De stemming werd verder gedrukt door de zorgen over een vertraging van het wereldwijde economische herstel door het oplopende aantal coronabesmettingen. De andere belangrijke beursgraadmeters in de Aziatische regio lieten eveneens flinke verliezen zien.
De Nikkei in Tokio sloot 1,1 procent lager op 23.087,82 punten. Vooral de Japanse staalbedrijven en automakers, die sterk afhankelijk zijn van de economische ontwikkelingen, stonden onder druk. De staalfabrikanten JFE Holdings en Kobe Steel verloren 6,1 procent en 4,3 procent. Autobouwer Honda en truckmaker Hino Motors zakten respectievelijk 4,2 procent en 3,3 procent. Techinvesteerder SoftBank daalde 4,5 procent na de forse koersverliezen onder Amerikaanse techbedrijven.
De hoofdindex in Shanghai leverde tussentijds 1,7 procent in en de Hang Seng-index in Hongkong verloor 1,9 procent. De Chinese smartphonemaker Xiaomi raakte 4,1 procent kwijt en technologieconcern Tencent daalde 1,6 procent. De Australische All Ordinaries in Sydney zakte 0,9 procent.
De Kospi in Seoul ging 2,6 procent achteruit door een heropleving van de geopolitieke spanningen met buurland Noord-Korea. Volgens persbureau Yonhap hebben Noord-Koreaanse militairen begin deze week een vermiste Zuid-Koreaanse functionaris doodgeschoten. Het zou voor het eerst sinds juli 2008 zijn dat een Zuid-Koreaanse burger in Noord-Korea is gedood.
Meer uit Financieel
EKE (ANP/BELGA) - Medewerkers van Aldi hebben in België het werk neergelegd omdat de supermarktketen overweegt op zondagen open te gaan. Vakbond BBTK zegt dat het personeel daar niet blij mee is. In minstens tien supermarkten in Vlaanderen heeft het personeel het werk donderdag neergelegd en zijn de winkels gesloten, stelt een vertegenwoordiger van de vakbond.
30 minuten geledenZOETERMEER (ANP) - Nederlanders aten een recordaantal aardbeien in 2025. Dat meldt belangenvereniging GroentenFruit Huis. In totaal aten Nederlanders bijna zes reguliere bakjes per persoon.
32 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Aandeelhouders van Warner Bros. Discovery hebben ingestemd met de overname van het entertainment- en mediaconcern door concurrent Paramount Skydance. Door die deal van 110 miljard dollar (94 miljard euro) ontstaat een fusiebedrijf dat duizenden bekende films en series in huis heeft, naast veel Amerikaanse televisiezenders.
48 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Aandeelhouders van olieconcern BP hebben twee door het management aangedragen resoluties met een meerderheid weggestemd op de aandeelhoudersvergadering donderdag. Een teken voor de nieuwe topvrouw Meg O'Neill en nieuwe voorzitter Albert Manifold dat ze geen onvoorwaardelijke steun van de aandeelhouders hebben.
1 uur geledenPAWTUCKET (ANP) - Speelgoedfabrikant Hasbro heeft in het eerste kwartaal van 2026 de verwachtingen van analisten overtroffen. Zowel de omzet als de winst steeg in het eerste kwartaal, meldt het bedrijf donderdag in een bericht aan beleggers. Het bedrijf profiteerde naar eigen zeggen vooral van de populariteit van het kaartspel Magic: The Gathering.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tesla behoorde donderdag tot de verliezers op de beurzen in New York. De fabrikant van elektrische auto's wist de omzet en winst in het eerste kwartaal van dit jaar op te voeren, nadat het concern vorig jaar kampte met lagere verkopen en hogere kosten. Mede dankzij prijsverlagingen wist Tesla de verkopen weer aan te jagen.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Het Nationaal Warmtefonds heeft nog zo'n 140 miljoen euro extra van het kabinet nodig voor leningen aan huiseigenaren om hun woning te verduurzamen. Eigenaren met een inkomen tot 60.000 euro per jaar kunnen met het fonds een lening zonder rente krijgen. Als het extra geld uitblijft, kan dat over een aantal jaren mogelijk niet meer, heeft bestuursvoorzitter Ernst-Jan Boers van het Nationaal Warmtefonds tegen het ANP gezegd.
3 uur geleden