Nikkei lager na uitblijven brexitdeal en steunakkoord VS
TOKIO (ANP) - De Japanse aandelenbeurs is donderdag met een klein verlies geëindigd. Beleggers hielden hun kruit droog in afwachting van de onderhandelingen in Europa over een brexitdeal, die tot zondag worden voortgezet. Ook in de Verenigde Staten is er nog altijd geen akkoord bereikt over een extra coronasteunpakket voor de Amerikaanse economie. Daarnaast werd uitgekeken naar het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB), dat later op de dag bekend wordt gemaakt.
De Nikkei in Tokio sloot uiteindelijk 0,2 procent in de min op 26.756,24 punten. Het was de vierde verliesbeurt in de afgelopen vijf handelsdagen. De Japanse hoofdindex beweegt echter nog altijd rond het hoogste niveau in meer dan 29 jaar, mede dankzij de positieve ontwikkelingen rond de coronavaccins.
Bij de bedrijven zette zwaargewicht SoftBank de opmars voort en maakte een koerssprong van bijna 12 procent. De Japanse techinvesteerder zag de waarde van zijn belang in DoorDash met ruim 11 miljard dollar stijgen, door de succesvolle beursgang van de Amerikaanse maaltijdbezorger in New York.
Elders in de Aziatische regio deden de beursgraadmeters eveneens overwegend een stap terug. De hoofdindex in Shanghai stond tussentijds 0,2 procent in de plus en de Hang Seng-index in Hongkong verloor 0,4 procent. De Kospi in Seoul daalde 0,1 procent en de Australische All Ordinaries in Sydney zakte 0,7 procent.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump begrijpt niet hoe Europese toezichthouders de hoge boete voor socialmediabedrijf X kunnen rechtvaardigen. Hij noemde de boete van 120 miljoen euro voor het bedrijf van Elon Musk maandag "naar" en zei dat Europa "in een aantal slechte richtingen" gaat.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Paramount Skydance en Warner Bros. Discovery (WBD) stegen maandag op Wall Street, nadat de overnamestrijd rond WBD verder opliep. Entertainmentconcern Paramount deed vlak voor de beursopening een vijandig bod op WBD, met een hogere waarde dan het vorige week geaccepteerde bod van Netflix. Paramount eindigde 9 procent hoger en WBD won 4,4 procent. Netflix ging verder omlaag met een min van 3,4 procent.
5 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Het Amerikaanse internetconcern Google moet de Belgische mediagroep Rossel een schadevergoeding van iets meer dan 20 miljoen euro betalen. Dat heeft een rechtbank in Parijs beslist. Google gaat in beroep.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - President Donald Trump heeft een hulppakket van 12 miljard dollar aangekondigd voor Amerikaanse boeren. Hij presenteerde het geld tijdens een bijeenkomst in het Witte Huis als "brugbetalingen", bedoeld om boeren door de overgangsperiode te helpen tussen het afbouwen van het beleid van voormalig president Joe Biden en het nieuwe beleid van Trump.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Unilever heeft maandag flink verloren op de eerste handelsdag van de afgesplitste ijsjestak The Magnum Ice Cream Company (TMICC) in Amsterdam. Het voedings- en verzorgingsmiddelenconcern eindigde onderaan in de AEX-index met een min van 6,7 procent. Het aandeel Magnum noteerde op net geen 13 euro, na een openingskoers van 12,20 euro.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump kondigt maandag een hulppakket van 12 miljard dollar aan voor Amerikaanse boeren die last hebben gehad van zijn handelsbeleid, zeggen twee functionarissen van het Witte Huis.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Minister Vincent Karremans (Economische Zaken) verwacht dat de Nederlandse en Chinese kant van chipfabrikant Nexperia prima zullen samenwerken als het aankomt op de logistieke en functionele processen. "Maar wederzijdse kerstgroeten en alle warmte die daarbij hoort? Daar heb ik een hard hoofd in, gezien wat er allemaal is gebeurd", zei de minister in Brussel, waar hij overige EU-ministers bijpraatte.
10 uur geleden