Nikkei lager na uitblijven brexitdeal en steunakkoord VS
TOKIO (ANP) - De Japanse aandelenbeurs is donderdag met een klein verlies geëindigd. Beleggers hielden hun kruit droog in afwachting van de onderhandelingen in Europa over een brexitdeal, die tot zondag worden voortgezet. Ook in de Verenigde Staten is er nog altijd geen akkoord bereikt over een extra coronasteunpakket voor de Amerikaanse economie. Daarnaast werd uitgekeken naar het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB), dat later op de dag bekend wordt gemaakt.
De Nikkei in Tokio sloot uiteindelijk 0,2 procent in de min op 26.756,24 punten. Het was de vierde verliesbeurt in de afgelopen vijf handelsdagen. De Japanse hoofdindex beweegt echter nog altijd rond het hoogste niveau in meer dan 29 jaar, mede dankzij de positieve ontwikkelingen rond de coronavaccins.
Bij de bedrijven zette zwaargewicht SoftBank de opmars voort en maakte een koerssprong van bijna 12 procent. De Japanse techinvesteerder zag de waarde van zijn belang in DoorDash met ruim 11 miljard dollar stijgen, door de succesvolle beursgang van de Amerikaanse maaltijdbezorger in New York.
Elders in de Aziatische regio deden de beursgraadmeters eveneens overwegend een stap terug. De hoofdindex in Shanghai stond tussentijds 0,2 procent in de plus en de Hang Seng-index in Hongkong verloor 0,4 procent. De Kospi in Seoul daalde 0,1 procent en de Australische All Ordinaries in Sydney zakte 0,7 procent.
Meer uit Financieel
KOEWEIT (ANP/BLOOMBERG) - Koeweit, de op vier na grootste olieproducent van oliekartel OPEC, heeft de olie- en raffinageproductie teruggeschroefd na de vertraging van het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz. Het terugschroeven van de olieproductie door Koeweit kan de olieprijzen verder opstuwen, waardoor benzine aan de pomp mogelijk nog duurder wordt.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie onderzoekt of ze de druk op bedrijven die worstelen met de hoge energieprijzen kan verlichten, onder andere door te kijken naar energiebelastingen, kosten voor het elektriciteits- en gasnetwerk en CO2-kosten. Dat staat in een document dat door persbureau Reuters is ingezien.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door het beperkte aantal vluchten uit het Midden-Oosten en delen van Azië vragen sommige luchtvaartmaatschappijen extreem hoge bedragen voor stoelen op vluchten richting Europa, waarschuwt Frank Radstake, directeur van de ANVR.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Reisorganisatie TUI kan nog niet zeggen wanneer gestrande reizigers in het Midden-Oosten en het Verre Oosten naar huis kunnen. Inmiddels zijn al honderden reizigers terug, maar er zitten er ook nog honderden vast, zegt een woordvoerster van TUI.
9 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Dubai Airport hervat zaterdag deels het vliegverkeer, kort nadat de operaties waren stilgelegd. Eerder op de dag werd het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. In Dubai werden twee explosies gemeld.
9 uur geledenDUBAI (ANP) - Dubai Airport, een van de drukste luchthavens ter wereld, heeft zaterdag het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. Eerder op de dag werden in Dubai twee explosies gemeld.
10 uur geledenDUBAI (ANP/RTR) - Emirates heeft alle vluchten van en naar Dubai voor onbepaalde tijd opgeschort, maakte de luchtvaartmaatschappij zaterdag bekend. Vrijdag kondigde Emirates juist aan vanaf zaterdag weer dagelijks van thuisbasis Dubai naar tientallen bestemmingen te vliegen, waaronder Schiphol.
11 uur geleden