Nikkei lager na uitblijven brexitdeal en steunakkoord VS
TOKIO (ANP) - De Japanse aandelenbeurs is donderdag met een klein verlies geëindigd. Beleggers hielden hun kruit droog in afwachting van de onderhandelingen in Europa over een brexitdeal, die tot zondag worden voortgezet. Ook in de Verenigde Staten is er nog altijd geen akkoord bereikt over een extra coronasteunpakket voor de Amerikaanse economie. Daarnaast werd uitgekeken naar het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB), dat later op de dag bekend wordt gemaakt.
De Nikkei in Tokio sloot uiteindelijk 0,2 procent in de min op 26.756,24 punten. Het was de vierde verliesbeurt in de afgelopen vijf handelsdagen. De Japanse hoofdindex beweegt echter nog altijd rond het hoogste niveau in meer dan 29 jaar, mede dankzij de positieve ontwikkelingen rond de coronavaccins.
Bij de bedrijven zette zwaargewicht SoftBank de opmars voort en maakte een koerssprong van bijna 12 procent. De Japanse techinvesteerder zag de waarde van zijn belang in DoorDash met ruim 11 miljard dollar stijgen, door de succesvolle beursgang van de Amerikaanse maaltijdbezorger in New York.
Elders in de Aziatische regio deden de beursgraadmeters eveneens overwegend een stap terug. De hoofdindex in Shanghai stond tussentijds 0,2 procent in de plus en de Hang Seng-index in Hongkong verloor 0,4 procent. De Kospi in Seoul daalde 0,1 procent en de Australische All Ordinaries in Sydney zakte 0,7 procent.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP/BELGA) - Door een staking in België vervallen maandag en dinsdag veel treinritten. Volgens de nationale spoorwegmaatschappij NMBS zal de helft van de intercitytreinen niet rijden. Daarnaast rijdt ook tweederde van de lokale en voorstedelijke treinen niet.
24 minuten geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Mijnbouwer BHP heeft opnieuw interesse in een overname van de kleinere branchegenoot Anglo American. Volgens bronnen tegen persbureau Bloomberg heeft BHP de afgelopen dagen toenadering gezocht tot Anglo American voor een overnamedeal. In 2024 zag BHP nog af van een overname van Anglo American nadat een bod werd verworpen.
1 uur geledenJOHANNESBURG (ANP/RTR) - China wil de economische samenwerking met Italië verder versterken en verwelkomt Italiaanse bedrijven die actief willen worden op de Chinese markt. Dat heeft de Chinese premier Li Qiang gezegd tegen de Italiaanse premier Giorgia Meloni op de G20-top in het Zuid-Afrikaanse Johannesburg.
3 uur geledenROME (ANP/RTR/BLOOMBERG) - EssilorLuxottica, het concern achter zonnebrillenmerk Ray-Ban en Pearle Opticiens, is bereid een belang van 5 tot 10 procent te nemen in modehuis Armani. Dat meldde de Italiaanse krant Il Sole 24 Ore. Volgens de krant heeft het bedrijf Armani geïnformeerd over de interesse in een belang, zonder dat het een actieve rol wil spelen in de gang van zaken bij het modehuis.
4 uur geledenLONDEN (ANP/TRTR/BLOOMBERG) - De Britse regering van premier Keir Starmer wil meer eigen productie van belangrijke grondstoffen om de afhankelijkheid van leveringen uit het buitenland te verminderen. De overheid heeft een strategisch plan opgezet om in 2035 minstens 10 procent van de behoefte uit binnenlandse winning te halen en nog eens 20 procent van de vraag moet dan komen uit recycling.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering werkt aan alternatieve plannen voor de importheffingen van president Donald Trump, voor het geval het Hooggerechtshof de meeste heffingen ongeldig verklaart. De VS willen die dan zo snel mogelijk vervangen door andere opties, melden ingewijden aan persbureau Bloomberg.
21 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Het bedrijfsleven in België verwacht dat de schade door de driedaagse staking volgende week door Belgische vakbonden honderden miljoenen euro's zal bedragen. Dit meldt het Verbond van Belgische Ondernemingen (VBO), de grootste werkgeversorganisatie van België, na een rondvraag onder sectoren en bedrijven.
1 dag geleden