Nikkei lager na rentebesluit Bank of Japan
TOKIO (ANP) - De Japanse aandelenbeurs is donderdag lager geëindigd. De beurshandel stond vooral in het teken van het besluit van de Bank of Japan, die het omvangrijke stimuleringsbeleid voor de economie zoals verwacht ongewijzigd liet. Daarnaast verwerkten beleggers nog het besluit van de Amerikaanse centrale bank om de rente in de Verenigde Staten zeker tot en met 2023 dicht bij nul te houden. De andere beurzen in de Aziatische regio lieten eveneens verliezen zien.
De toonaangevende Nikkei in Tokio sloot 0,7 procent in de min op 23.319,37 punten. Volgens de Japanse centrale bank verkeert de op twee na grootste economie ter wereld nog altijd in een "ernstige toestand", maar is er wel sprake van een enige verbetering. De Bank of Japan was daarmee iets optimistischer dan bij het rentebesluit in juli, toen werd verklaard dat de economie in een "zeer ernstige situatie" verkeerde. Bij de bedrijven stonden vooral exporteurs zoals automakers onder druk door een stijging van de Japanse yen ten opzichte van de Amerikaanse dollar.
De hoofdindex in Shanghai noteerde tussentijds 0,5 procent lager en de Hang Seng-index in Hongkong raakte 1,4 procent kwijt. De Kospi in Seoul zakte 1,1 procent. LG Chem leverde ruim 6 procent in. Volgens het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap gaat het chemiebedrijf zijn accudivisie afsplitsen. De Australische All Ordinaries in Sydney verloor 1 procent.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen op Wall Street in New York zijn met aanzienlijke winsten de handel uitgegaan. Beleggers reageerden overwegend opgelucht op het staakt-het-vuren van twee weken dat de Verenigde Staten, Israël en Iran hadden aangekondigd. Energieprijzen daalden juist stevig dankzij de hoop op een einde aan de blokkade van de Straat van Hormuz.
42 minuten geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Cabinepersoneel van Lufthansa is opgeroepen om vrijdag te staken in Duitsland. Het is de bedoeling dat personeel voor vluchten vanaf de luchthavens van Frankfurt en München bijna de hele dag het werk neerlegt, kondigde vakbond Ufo aan. Dat zijn twee belangrijke knooppunten voor de Duitse luchtvaartmaatschappij, waardoor veel vluchten dreigen uit te vallen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Wereldwijde prijzen voor voedsel zullen stijgen door de Iranoorlog. Dat raakt vooral kwetsbare mensen in de armste landen, waarschuwen het Internationaal Monetair Fonds (IMF), de Wereldbank en het Wereldvoedselprogramma.
2 uur geledenZAANDAM (ANP) - De top van Ahold Delhaize heeft vanaf dit jaar zicht op hogere beloningen. Een grote meerderheid van de aandeelhouders van het moederbedrijf van Albert Heijn, Etos, Gall & Gall en bol stemde woensdag tijdens de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering in met het voorgestelde nieuwe beloningsbeleid voor topbestuurders.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is met een forse winst gesloten. Ook de graadmeters van andere Europese beurzen eindigden aanzienlijk hoger, wat wijst op opluchting onder beleggers over de aankondiging van een staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran.
5 uur geledenZAANDAM (ANP) - De topmensen van Ahold Delhaize, het moederbedrijf van onder meer Albert Heijn, hebben woensdag tijdens de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering opnieuw kritische vragen gekregen over onderwerpen als klimaatdoelen en het nieuwe beloningsbeleid voor het bestuur. Zo wees Winnie Oussoren, voorzitter van Milieudefensie Jong, erop dat de maximale beloning voor topman Frans Muller met het nieuwe beloningsbeleid kan uitkomen op 12,5 miljoen euro. "Vindt u dat u een hogere bonus verdient terwijl u faalt in uw verantwoordelijkheid om de bijdrage van Ahold aan de klimaatcrisis te verkleinen?", vroeg ze aan de topman.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie voorziet op dit moment geen tekort voor de olievoorziening in april. Dit meldt een EU-functionaris aan persbureau Reuters. De Commissie kwam woensdag bijeen in een werkgroep over de olievoorraad met lidstaten. Donderdag doet ze dat voor gas.
6 uur geleden