
Nikkei lager na economische krimp
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Japan is maandag met verlies begonnen aan de nieuwe beursweek. Een sterker dan verwachte krimp van de Japanse economie in het afgelopen kwartaal zorgde voor een negatieve stemming. Ook de zorgen over de economische impact van het nieuwe coronavirus hielden de markt in de greep.
De hoofdindex in Tokio, de Nikkei 225, sloot 0,7 procent lager op 23.523,24 punten. De Japanse economie kromp in de drie laatste maanden van 2019 met 6,3 procent op jaarbasis. Op kwartaalbasis bedroeg de krimp 1,6 procent. Beleggers vrezen een nog sterkere krimp in de komende kwartalen door de impact van het coronavirus.
Bij de bedrijven zakte Kirin Holdings 7,7 procent. De Japanse brouwer zag de winst in het afgelopen boekjaar flink dalen. Nissan zette de daling voort en verloor 2,1 procent. De automaker kelderde vrijdag al een kleine 10 procent na een verlaging van de winstverwachting.
Stimuleringsmaatregelen
De beurs in Shanghai (plus 2 procent) ging stevig vooruit dankzij verdere stimuleringsmaatregelen van de Chinese centrale bank om de impact van het coronavirus op de economie te beperken. Ook wil Peking de belastingen verlagen en de overheidsbestedingen opvoeren. Het dodental van het coronavirus in China is inmiddels gestegen tot 1765 en het aantal besmettingen bedraagt meer dan 70.000.
De Hang Seng-index in Hongkong won 0,7 procent en de Kospi in Seoul daalde 0,1 procent. In Sydney eindigde de All Ordinaries 0,1 procent lager onder aanvoering van de Australische banken.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een nieuwe ronde van zogenoemde straftarieven aangekondigd op een breed scala aan geïmporteerde goederen. De Verenigde Staten zouden lijden onder "grootschalige overstroming door deze producten vanuit andere landen", zei Trump op Truth Social.
37 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie komt komende weken waarschijnlijk met invoertarieven van 25 tot 50 procent op Chinees staal en daarvan afgeleide producten. Dit vernam de Duitse krant Handelsblatt van hooggeplaatste ambtenaren in Brussel. Volgens de krant gaat het om een reactie op de golf aan goedkope importen uit China.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft donderdag een presidentieel besluit ondertekend waarin hij verklaart dat het plan om TikToks Amerikaanse activiteiten te verkopen aan Amerikaanse en internationale investeerders voldoet aan de eisen van een wet uit 2024. Die wet stelde dat de populaire video-app verboden zou worden in de Verenigde Staten tenzij de Chinese eigenaren deze zouden verkopen. Dit werd besloten uit veiligheidsoverwegingen.
8 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met verliezen de handel uitgegaan. Beleggers maakten zich zorgen dat de verrassend sterke economische cijfers van donderdag de Federal Reserve voorzichtiger zullen maken met het verlagen van de rente.
8 uur geledenWOLFSBURG (ANP/BLOOMBERG) - Volkswagen (VW) beperkt zijn productie en legt twee Duitse fabrieken tijdelijk stil. Het Duitse autoconcern heeft er last van dat de vraag naar elektrische auto's langzamer groeit dan verwacht.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Google krijgt waarschijnlijk in de komende maanden een tweede grote boete onder de nieuwe Europese regels voor techbedrijven. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. De Europese Commissie zou bezig zijn met het opstellen van een besluit.
11 uur geledenSEATTLE (ANP/RTR/DPA) - Amazon schikt Amerikaanse beschuldigingen over misleidende praktijken bij zijn Prime-abonnementsdienst voor 2,5 miljard dollar. De Federal Trade Commission (FTC), een belangrijke toezichthouder in de VS, betichtte Amazon ervan dat gebruikers werden aangemeld voor het abonnement zonder dat ze hiervoor duidelijk toestemming hadden gegeven.
11 uur geleden