Nikkei lager in afwachting toespraak Fed-baas Powell
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Tokio is vrijdag met verlies gesloten. Beleggers verwerkten de lagere slotstanden op Wall Street, waar de stemming werd gedrukt door de dodelijke aanslag in de Afghaanse hoofdstad Kabul. Daarnaast werd gewacht op de toespraak die de voorzitter van de Federal Reserve (Fed) Jerome Powell later op de dag zal houden tijdens de virtuele Jackson Hole-bijeenkomst. Beleggers zijn vooral gespitst op wat de Fed-baas zal zeggen over een mogelijk begin van de afbouw van de coronasteun voor de grootste economie ter wereld.
De Nikkei in Tokio ging 0,4 procent lager het weekeinde in op 27.641,14 punten. De Japanse hoofdindex won desondanks deze week ruim 2 procent. Sterke koerswinsten onder zeecontainervervoerders als Mitsui OSK Lines (plus 9 procent) en Kawasaki Kisen (plus 5 procent) hielden het verlies beperkt. Murata Manufacturing daalde een fractie. De Japanse toeleverancier van iPhone-maker Apple sluit tijdelijk een grote fabriek vanwege een uitbraak van corona onder het personeel.
Ook autofabrikant Mazda legde twee van zijn fabrieken in Japan stil vanwege tekorten aan onderdelen. Die kunnen niet vanuit China naar Japan worden gevlogen door problemen op de Chinese luchthaven van Shanghai Pudong na een corona-uitbraak. Het aandeel ging licht omhoog.
De andere beurzen in de Aziatische regio lieten een gemengd beeld zien. De graadmeter in Shanghai noteerde tussentijds 0,4 procent in de plus en de Hang Seng-index in Hongkong won 0,1 procent. De All Ordinaries in Sydney daalde 0,1 procent. Santos verloor dik 1 procent. Het Australische olie- en gasconcern wordt voor de rechter gesleept door klimaatactivisten. In Nederland won Milieudefensie eerder dit jaar een rechtszaak tegen olie- en gasconcern Shell.
Meer uit Financieel
MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Rusland is in het eerste kwartaal met 0,2 procent gekrompen vergeleken met een jaar eerder. Dat meldt het Russische statistiekbureau. Daarmee is de economie van Rusland voor het eerst sinds 2023 gekrompen. Eerder deze week verlaagde het ministerie van Economische Zaken al zijn groeiverwachting voor de economie voor heel dit jaar.
1 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/AFP) - China en de Verenigde Staten gaan een handelsraad en een investeringsraad oprichten. Dat zijn de landen volgens de Chinese minister van Buitenlandse Zaken Wang Yi overeengekomen na een topontmoeting.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - The Magnum Ice Cream Company was vrijdag de grote winnaar bij de hoofdfondsen op de aandelenbeurs in Amsterdam. Het ijsjesbedrijf profiteerde op het Damrak van geruchten over een mogelijke overname en steeg bijna 9 procent. De koerswinst van Magnum kon echter niet voorkomen dat de AEX-index de handelsdag flink lager eindigde.
2 uur geledenMUMBAI (ANP) - De wereldwijde marktomstandigheden voor de staalindustrie zijn door de oorlog in het Midden-Oosten "zeer uitdagend" geworden vanwege de sterk gestegen energieprijzen. Dat zei het Indiase staalconcern Tata Steel, het moederbedrijf van de staalfabriek in IJmuiden, bij de bekendmaking van kwartaalcijfers.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vissers kunnen compensatie krijgen voor de hoge brandstofprijzen door de oorlog in Iran. Staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw, VVD) stelt 13,5 miljoen euro beschikbaar uit een Europees fonds dat eigenlijk bedoeld is voor verduurzaming.
3 uur geledenVALKENBURG (ANP/BLOOMBERG) - De Europese wapenfabrikant Destinus overweegt een beursgang in Amsterdam. Ingewijden zeggen tegen persbureau Bloomberg dat het bedrijf, dat zijn hoofdkantoor in het Zuid-Hollandse Valkenburg heeft, momenteel in gesprek is met investeerders om ongeveer 200 miljoen euro op te halen. Daarna overweegt Destinus volgens hen naar de aandelenbeurs in Amsterdam te gaan.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen zijn vrijdag lager geopend na de plussen een dag eerder. Applied Materials behoorde tot de verliezers op Wall Street na bekendmaking van cijfers door de grote fabrikant van chipapparatuur. Het aandeel zakte in de vroege handel 1,6 procent.
4 uur geleden