Nikkei lager door val olieprijs en coronacrisis
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Japan is dinsdag opnieuw lager geëindigd. Vooral de oliebedrijven stonden onder druk door de onrust op de oliemarkt na de ineenstorting van de prijs van Amerikaanse olie. Ook namen beleggers geen risico's voorafgaand aan de start van het cijferseizoen in Japan door de onzekerheid over de impact van de coronacrisis op de bedrijfsresultaten. De andere Aziatische beurzen gingen eveneens omlaag in navolging van de verliesbeurt op Wall Street.
De hoofdindex in Tokio, de Nikkei 225, sloot uiteindelijk 2 procent in de min op 19.280,78 punten. Het was de tweede verliesdag op rij. Oliebedrijven als JGC en Chiyoda werden van de hand gedaan, nadat de marktprijs van een vat Amerikaanse olie voor levering in mei maandag voor het eerst in de geschiedenis negatief was geworden. Dat betekent dat olieconcerns handelaren betaalden om olie af te nemen. Ook handelshuizen als Mitsubishi Corp en Mitsui, die veel in grondstoffen zoals olie handelen, stonden onder druk.
Takara Bio was een positieve uitschieter. Volgens Japanse media wil het farmaceutische concern een systeem voor massaproductie opzetten voor het vaccin tegen het coronavirus waar het bedrijf aan werkt.
Kim Jong-un
De Kospi in Seoul zakte 1,6 procent. Berichten dat de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un na een medische behandeling met ernstige gezondheidsklachten kampt, zorgden voor onrust op de Zuid-Koreaanse beurs. Overheidsbronnen in Seoul verklaarden echter tegen persbureau Reuters dat de gezondheid van Kim Jong-un niet in gevaar is. De beursgraadmeter in Shanghai noteerde tussentijds 1,4 procent lager en de Hang Seng-index in Hongkong verloor 2,3 procent.
In Sydney daalde de All Ordinaries ruim 2 procent. De luchtvaartsector stond in de schijnwerpers na het omvallen van de Australische vliegmaatschappij Virgin Australia. Het is de eerste grote luchtvaartmaatschappij die is omgevallen door de coronacrisis. Bewindvoerders nemen nu de leiding van Virgin Australia over en gaan op zoek naar nieuwe investeerders of een koper om het bedrijf te redden.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - ASML gaat het Indiase Tata Electronics helpen bij het opzetten van een chipfabriek, een van de eerste in het Aziatische land. Dat hebben de bedrijven bekendgemaakt tijdens het tweedaagse bezoek van de Indiase premier Narendra Modi aan Nederland.
7 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - Een Japans farmaciebedrijf heeft artsen gewaarschuwd om een medicijn voor zeldzame auto-immuunziekten niet meer aan nieuwe patiënten voor te schrijven, nadat twintig mensen die het middel gebruikten zijn overleden. Volgens Kissei Pharmaceutical zou Tavneos ernstige leverproblemen kunnen veroorzaken.
8 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China en de Verenigde Staten zijn overeengekomen om de heffingen op sommige producten te verlagen om de onderlinge handel te bevorderen. Dat heeft het Chinese ministerie van Handel naar buiten gebracht. Het ministerie publiceerde de verklaring op zaterdag na de tweedaagse top in Beijing tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese leider Xi Jinping.
10 uur geledenBIEL (ANP/BLOOMBERG) - Het Zwitserse horlogeconcern Swatch heeft zijn winkels zaterdag in meerdere landen tijdelijk gesloten. Het bedrijf zag zich daartoe gedwongen door een overweldigende drukte om het in de verkoop gaan van een nieuw horloge. Niet alleen in Nederland, maar bijvoorbeeld ook in het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk, Dubai en Singapore bleven vestigingen dicht.
11 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - NAVO-topman Mark Rutte gaat Europese wapenfabrikanten volgende week oproepen om hun investeringen te verhogen en de productie op te voeren. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden.
13 uur geledenOAKLAND (ANP/BLOOMBERG) - YouTube, Snap en TikTok hebben in de Verenigde Staten een zaak geschikt rond beschuldigingen over de verslavende werking van de socialmedia en hogere zorgkosten bij scholen als gevolg daarvan. Als de zaak voor de rechter was gekomen, riskeerden de bedrijven op te draaien voor allerlei kosten die scholen maken.
14 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbond FNV heeft het kabinet per brief opgeroepen om niet te tornen aan het weekend, vrije avonden en feestdagen in de Winkeltijdenwet. "Steeds weer zien we dat dit kabinet de rekening neerlegt bij gewone werkenden. Eerst de afbraak van WW, WIA en AOW, nu dreigt ook nog het weekend te worden opgeofferd", zegt FNV-bestuurder Linda Vermeulen. "Wij zeggen heel duidelijk: schaf het weekend niet af."
16 uur geleden