Nikkei lager door val olieprijs en coronacrisis
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Japan is dinsdag opnieuw lager geëindigd. Vooral de oliebedrijven stonden onder druk door de onrust op de oliemarkt na de ineenstorting van de prijs van Amerikaanse olie. Ook namen beleggers geen risico's voorafgaand aan de start van het cijferseizoen in Japan door de onzekerheid over de impact van de coronacrisis op de bedrijfsresultaten. De andere Aziatische beurzen gingen eveneens omlaag in navolging van de verliesbeurt op Wall Street.
De hoofdindex in Tokio, de Nikkei 225, sloot uiteindelijk 2 procent in de min op 19.280,78 punten. Het was de tweede verliesdag op rij. Oliebedrijven als JGC en Chiyoda werden van de hand gedaan, nadat de marktprijs van een vat Amerikaanse olie voor levering in mei maandag voor het eerst in de geschiedenis negatief was geworden. Dat betekent dat olieconcerns handelaren betaalden om olie af te nemen. Ook handelshuizen als Mitsubishi Corp en Mitsui, die veel in grondstoffen zoals olie handelen, stonden onder druk.
Takara Bio was een positieve uitschieter. Volgens Japanse media wil het farmaceutische concern een systeem voor massaproductie opzetten voor het vaccin tegen het coronavirus waar het bedrijf aan werkt.
Kim Jong-un
De Kospi in Seoul zakte 1,6 procent. Berichten dat de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un na een medische behandeling met ernstige gezondheidsklachten kampt, zorgden voor onrust op de Zuid-Koreaanse beurs. Overheidsbronnen in Seoul verklaarden echter tegen persbureau Reuters dat de gezondheid van Kim Jong-un niet in gevaar is. De beursgraadmeter in Shanghai noteerde tussentijds 1,4 procent lager en de Hang Seng-index in Hongkong verloor 2,3 procent.
In Sydney daalde de All Ordinaries ruim 2 procent. De luchtvaartsector stond in de schijnwerpers na het omvallen van de Australische vliegmaatschappij Virgin Australia. Het is de eerste grote luchtvaartmaatschappij die is omgevallen door de coronacrisis. Bewindvoerders nemen nu de leiding van Virgin Australia over en gaan op zoek naar nieuwe investeerders of een koper om het bedrijf te redden.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Frankrijk verlaagt de toegestane drempel voor cereulide in babyvoeding. De stap volgt op terugroepacties in meer dan zestig landen, waaronder Nederland, van babyvoeding om de mogelijke aanwezigheid van deze giftige stof, die braken en diarree kan veroorzaken.
14 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - OnlyFans is in gesprek met een investeringsmaatschappij over de verkoop van een meerderheidsbelang. Dit melden ingewijden aan verschillende media, waaronder The Wall Street Journal (WSJ) en persbureau Reuters. Daarbij wordt het Britse videoplatform, dat vooral bekendstaat om pornografische inhoud, gewaardeerd op zo'n 5,5 miljard dollar (ongeveer 4,6 miljard euro), inclusief schulden.
15 uur geledenSANTA CLARA (ANP/RTR) - De megadeal die het Amerikaanse chipbedrijf Nvidia en het bedrijf achter de populaire chatbot ChatGPT, OpenAI, in september hadden gesloten is vastgelopen. Dit zeggen ingewijden tegen zakenkrant The Wall Street Journal (WSJ). Sommige mensen binnen het chipbedrijf zouden twijfelen over het plan om tot 100 miljard dollar te investeren in OpenAI.
17 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - De bedrijvigheid in de omvangrijke Chinese industrie is in januari weer gekrompen, na een lichte groei in december. De industrie heeft in de eerste maand van het jaar last gehad van een zwakke binnenlandse vraag.
18 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met rode cijfers de handelsweek uitgegaan. Apple stond in de belangstelling na publicatie van cijfers. Daarnaast maakte president Donald Trump bekend dat hij Kevin Warsh voordraagt als nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank. Warsh zou dan opvolger worden van Jerome Powell bij de Federal Reserve.
1 dag geledenAMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM zegt in het regeerakkoord van D66, CDA en VVD "erkenning" te zien voor het belang van de luchtvaart en de hubfunctie van Schiphol voor de Nederlandse economie.
1 dag geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De prijzen van goud en zilver gingen vrijdag hard omlaag, waarmee even een einde kwam aan de enorme opmars sinds begin vorig jaar. De prijs van een troy ounce goud (31,1 gram) zakte in New York met 10 procent en een troy ounce zilver werd 30 procent goedkoper.
1 dag geleden