Nikkei lager door val olieprijs en coronacrisis
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Japan is dinsdag opnieuw lager geëindigd. Vooral de oliebedrijven stonden onder druk door de onrust op de oliemarkt na de ineenstorting van de prijs van Amerikaanse olie. Ook namen beleggers geen risico's voorafgaand aan de start van het cijferseizoen in Japan door de onzekerheid over de impact van de coronacrisis op de bedrijfsresultaten. De andere Aziatische beurzen gingen eveneens omlaag in navolging van de verliesbeurt op Wall Street.
De hoofdindex in Tokio, de Nikkei 225, sloot uiteindelijk 2 procent in de min op 19.280,78 punten. Het was de tweede verliesdag op rij. Oliebedrijven als JGC en Chiyoda werden van de hand gedaan, nadat de marktprijs van een vat Amerikaanse olie voor levering in mei maandag voor het eerst in de geschiedenis negatief was geworden. Dat betekent dat olieconcerns handelaren betaalden om olie af te nemen. Ook handelshuizen als Mitsubishi Corp en Mitsui, die veel in grondstoffen zoals olie handelen, stonden onder druk.
Takara Bio was een positieve uitschieter. Volgens Japanse media wil het farmaceutische concern een systeem voor massaproductie opzetten voor het vaccin tegen het coronavirus waar het bedrijf aan werkt.
Kim Jong-un
De Kospi in Seoul zakte 1,6 procent. Berichten dat de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un na een medische behandeling met ernstige gezondheidsklachten kampt, zorgden voor onrust op de Zuid-Koreaanse beurs. Overheidsbronnen in Seoul verklaarden echter tegen persbureau Reuters dat de gezondheid van Kim Jong-un niet in gevaar is. De beursgraadmeter in Shanghai noteerde tussentijds 1,4 procent lager en de Hang Seng-index in Hongkong verloor 2,3 procent.
In Sydney daalde de All Ordinaries ruim 2 procent. De luchtvaartsector stond in de schijnwerpers na het omvallen van de Australische vliegmaatschappij Virgin Australia. Het is de eerste grote luchtvaartmaatschappij die is omgevallen door de coronacrisis. Bewindvoerders nemen nu de leiding van Virgin Australia over en gaan op zoek naar nieuwe investeerders of een koper om het bedrijf te redden.
Meer uit Financieel
BASTROP (ANP) - De storing bij X is voorbij. Vrijdagmiddag rond 16.00 uur kwamen op de website allestoringen.nl duizenden meldingen binnen van gebruikers die problemen ondervonden en op de Engelstalige website Downdetector tienduizenden.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag licht lager gesloten. Beleggers reageerden op een opmerking van de Amerikaanse president Donald Trump over een mogelijke opvolger van Jerome Powell, de voorzitter van de Federal Reserve.
5 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, wil binnenkort advertenties aan gebruikers van de populaire chatbot laten zien. Het bedrijf meldt de komende weken te beginnen met het testen van het aanbieden van reclames onder gebruikers in de Verenigde Staten.
7 uur geledenKEULEN (ANP/RTR) - De Europese luchtvaartautoriteit EASA heeft Europese luchtvaartmaatschappijen opgeroepen het luchtruim van Iran te mijden. De EASA kwam vrijdag met dit advies vanwege de aanhoudende spanningen en dreigingen van de Amerikaanse president Donald Trump met militaire acties in Iran.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Het Europees Parlement overweegt de goedkeuring van het handelsakkoord met de Verenigde Staten te koppelen aan het terugtrekken van Donald Trumps bedreiging om Groenland over te nemen. De overeenkomst die de Europese Commissie en de VS afgelopen zomer sloten, moet nog worden goedgekeurd door het Europees Parlement.
9 uur geledenKIEL (ANP/DPA) - De bouw van de Fehmarnbelttunnel loopt opnieuw vertraging op. De projectontwikkelaar verwacht dat de tunnel tussen het Duitse eiland Fehmarn en het Deense eiland Lolland niet voor 2031 af is. De tunnel moest oorspronkelijk in 2024 klaar zijn en kost miljarden euro's.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is vrijdag iets lager gesloten. Beleggers waren terughoudender, nadat de hoofdindex donderdag een opmars maakte en voor het eerst de mijlpaal van 1000 punten bereikte.
9 uur geleden