Nikkei lager door val olieprijs en coronacrisis
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Japan is dinsdag opnieuw lager geëindigd. Vooral de oliebedrijven stonden onder druk door de onrust op de oliemarkt na de ineenstorting van de prijs van Amerikaanse olie. Ook namen beleggers geen risico's voorafgaand aan de start van het cijferseizoen in Japan door de onzekerheid over de impact van de coronacrisis op de bedrijfsresultaten. De andere Aziatische beurzen gingen eveneens omlaag in navolging van de verliesbeurt op Wall Street.
De hoofdindex in Tokio, de Nikkei 225, sloot uiteindelijk 2 procent in de min op 19.280,78 punten. Het was de tweede verliesdag op rij. Oliebedrijven als JGC en Chiyoda werden van de hand gedaan, nadat de marktprijs van een vat Amerikaanse olie voor levering in mei maandag voor het eerst in de geschiedenis negatief was geworden. Dat betekent dat olieconcerns handelaren betaalden om olie af te nemen. Ook handelshuizen als Mitsubishi Corp en Mitsui, die veel in grondstoffen zoals olie handelen, stonden onder druk.
Takara Bio was een positieve uitschieter. Volgens Japanse media wil het farmaceutische concern een systeem voor massaproductie opzetten voor het vaccin tegen het coronavirus waar het bedrijf aan werkt.
Kim Jong-un
De Kospi in Seoul zakte 1,6 procent. Berichten dat de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un na een medische behandeling met ernstige gezondheidsklachten kampt, zorgden voor onrust op de Zuid-Koreaanse beurs. Overheidsbronnen in Seoul verklaarden echter tegen persbureau Reuters dat de gezondheid van Kim Jong-un niet in gevaar is. De beursgraadmeter in Shanghai noteerde tussentijds 1,4 procent lager en de Hang Seng-index in Hongkong verloor 2,3 procent.
In Sydney daalde de All Ordinaries ruim 2 procent. De luchtvaartsector stond in de schijnwerpers na het omvallen van de Australische vliegmaatschappij Virgin Australia. Het is de eerste grote luchtvaartmaatschappij die is omgevallen door de coronacrisis. Bewindvoerders nemen nu de leiding van Virgin Australia over en gaan op zoek naar nieuwe investeerders of een koper om het bedrijf te redden.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Het aantal Nederlandse reizigers in het Midden-Oosten, waaronder Dubai, is relatief laag door de eerder geschrapte vluchten van de afgelopen weken. Dat melden reisorganisaties Corendon, de Vakantiediscounter en Prijsvrij Vakanties. Prijsvrij heeft samen met dochtermerk D-reizen, net als branchegenoot TUI, enkele honderden reizigers vastzitten in het Midden-Oosten.
15 minuten geledenMÜNCHEN (ANP) - BMW roept in Nederland 4233 auto's terug om een brandrisico. Volgens het bedrijf gaat het om voertuigen van de 5-serie en de 7-serie. De eigenaren worden momenteel door BMW benaderd om het probleem te verhelpen.
33 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappijen gingen maandag omlaag op de beurzen in New York. American Airlines, Delta Air Lines en United Airlines zakten tot 6,7 procent door de vele annuleringen van vluchten naar het Midden-Oosten. Ook kampten de luchtvaarders met een sterke stijging van de brandstofprijzen door de Amerikaans-Israëlische aanvallen op Iran en de Iraanse vergeldingsacties. Olieproducenten als ExxonMobil en Chevron profiteerden van de hogere olieprijzen en stegen 1,8 en 0,8 procent.
35 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Economische Zaken en Klimaat ziet "geen tekenen van fysieke tekorten" aan gas, nu Qatar de productie van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) heeft stilgelegd. Dat laat een woordvoerder weten. Wel stijgen de prijzen op de internationale gasmarkt.
46 minuten geledenMONTREAL (ANP/AFP/RTR/DPA) - Luchtvaartorganisatie IATA heeft de strijdende partijen in het Midden-Oosten opgeroepen de burgerluchtvaart te ontzien. "Het is essentieel dat landen hun verplichtingen nakomen om burgers en de burgerluchtvaart te sparen", aldus de International Air Transport Association in een persbericht. Die brancheorganisatie vertegenwoordigt 85 procent van de commerciële luchtvaart.
1 uur geledenSAN JOSE (ANP) - Chipmachinefabrikant ASML heeft ambitieuze plannen om zijn assortiment aan chipproductieapparatuur uit te breiden met verschillende nieuwe producten. Zo wil het concern meer profijt halen uit de snelgroeiende markt voor kunstmatige-intelligentiechips, heeft technologiedirecteur Marco Pieters van het Veldhovense bedrijf gezegd tegen persbureau Reuters.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse bedrijven zijn scherp op de veiligheid van hun medewerkers in het Midden-Oosten vanwege de onrust daar. Baggeraar Boskalis heeft meerdere kantoren in de regio en vraagt het lokale personeel thuis te werken. Zo'n algehele richtlijn hebben ING en FrieslandCampina niet, maar zij noemen dit wel als mogelijkheid om de veiligheid te waarborgen.
2 uur geleden