Nikkei klimt na sterk industriecijfer China
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Japan is dinsdag met een stevige winst begonnen aan de laatste maand van het jaar. Beleggers hopen dat de wereldeconomie snel zal herstellen met de komst van de coronavaccins. Ook een positief industriecijfer uit China zorgde voor optimisme op de beursvloeren. De andere belangrijke beursgraadmeters in de Aziatische regio wonnen eveneens terrein.
De hoofdindex in Tokio, de Nikkei 225, sloot uiteindelijk 1,3 procent hoger op 26.787,54 punten. Op macro-economisch vlak meldde Jibun Bank dat de activiteit in de Japanse industrie in november opnieuw is gekrompen. Het was de negentiende maand van krimp op rij. De krimp nam wel af ten opzichte van een maand eerder en de Japanse industriesector lijkt langzaam uit het dal te klimmen. De Japanse overheid liet daarnaast weten met een extra stimuleringspakket te komen om de economische schade op korte termijn van de recente opleving van het aantal coronabesmettingen op te vangen.
In Shanghai noteerde de beurs tussentijds 1,3 procent in de plus. Volgens marktonderzoekers Caixin en Markit is de bedrijvigheid in de Chinese industrie in november gestegen tot het hoogste niveau in tien jaar. Een dag eerder wezen de officiële cijfers van de Chinese overheid ook al op een aanhoudende groei van de omvangrijke industrie van het land. De Hang Seng-index in Hongkong klom 1,1 procent en de Kospi in Seoul steeg 1,8 procent. De All Ordinaries in Sydney won 1,1 procent na het besluit van de Australische centrale bank om de rente conform verwachting ongewijzigd te laten.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De van oorsprong Italiaanse investeerder Exor heeft een bod afgewezen op zijn meerderheidsbelang in Juventus. Het in El Salvador gevestigde cryptobedrijf Tether Holdings wilde de Italiaanse voetbalclub overnemen van het investeringsbedrijf van de zakenfamilie Agnelli.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse luchtmacht heeft de geschatte leveringsdatum voor de eerste van twee nieuwe Air Force One-vliegtuigen met een jaar uitgesteld tot medio 2028. Daarmee wordt het voor vliegtuigbouwer Boeing nog lastiger om te voldoen aan de eis van president Donald Trump, die voor het aflopen van zijn termijn in het nieuwe toestel wil vliegen.
12 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-ministers die verantwoordelijk zijn voor visserij hebben een akkoord gesloten over de visquota voor volgend jaar. In de deal is afgesproken hoeveel vissers in EU-lidstaten mogen vangen in Europese zeeën, zoals de Noordzee, de Atlantische Oceaan en de Zwarte Zee.
14 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Donald Trump zegt dat hij neigt naar voormalig Fed-bestuurder Kevin Warsh of economisch adviseur van het Witte Huis Kevin Hassett als volgende voorzitter van de Federal Reserve. Dat schrijft zakenkrant The Wall Street Journal na een interview met de Amerikaanse president. Trump zei ook dat de volgende baas van de Amerikaanse centrale bank met hem zou moeten overleggen over de rentetarieven.
15 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen gesloten. Chipproducent Broadcom ging flink onderuit na kwartaalcijfers die slecht werden ontvangen door beleggers op Wall Street. Softwareconcern Oracle stond eveneens bij de verliezers na de koersval een dag eerder door tegenvallende resultaten.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De bekende zakenman John Fentener van Vlissingen is donderdag op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn investeringsmaatschappij BORON, die een condoleancepagina heeft geopend.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met rode cijfers het weekend ingegaan. De chipfondsen stonden bij de grootste dalers in de hoofdindex op het Damrak na tegenvallende cijfers van het Amerikaanse softwareconcern Oracle en chipproducent Broadcom.
1 dag geleden