Nikkei klimt na positief gezondheidsrapport Trump
TOKIO (ANP) - De Japanse aandelenbeurs is maandag met een stevige winst begonnen aan de nieuwe handelsweek. Beleggers reageerden opgelucht op het nieuws dat de Amerikaanse president Donald Trump maandag mogelijk al het ziekenhuis mag verlaten. Trump werd vrijdag in het ziekenhuis opgenomen na besmetting met het coronavirus. Ook de andere belangrijke beursgraadmeters in de Aziatische regio lieten flinke winsten zien.
De hoofdindex in Tokio, de Nikkei 225, eindigde 1,2 procent in de plus op 23.312,14 punten en werkte daarmee het verlies van vrijdag weer weg. Vooral de Japanse spoorwegbedrijven waren in trek na de recente zware verliezen. West Japan Railway, Central Japan Railway en East Japan Railway stegen tot 5,8 procent, mede dankzij een overheidscampagne ter promotie van het binnenlands toerisme. Ook de verzekeraars deden goede zaken. Dai-ichi Life Holdings en Sompo Holdings dikten tot 4,7 procent aan. NEC won 2,5 procent. Het Japanse technologieconcern neemt het Zwitserse softwarebedrijf Avaloq Group over voor 2,2 miljard dollar.
In Hongkong, waar beleggers terugkeerden na een korte vakantieperiode, boekte de Hang Seng-index een tussentijdse winst van 1,5 procent. In Shanghai is de beurs nog altijd gesloten vanwege de viering van de Gouden Week-vakantieperiode in China. De Kospi in Seoul steeg 1,4 procent. De Australische All Ordinaries in Sydney kreeg er 2,6 procent bij onder aanvoering van de olieproducenten, die profiteerden van een herstel van de olieprijzen.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - Europese koepelorganisaties voor de luchtvaart waarschuwen dat een nieuw Europees registratiesysteem op luchthavens leidt tot aanzienlijke vertragingen voor passagiers van buiten de Europese Unie. Als er niet onmiddellijk maatregelen worden genomen, dreigen in de drukke zomermaanden ernstige verstoringen, waarbij wachttijden kunnen oplopen tot vier uur of meer. Dat stellen onder meer de internationale brancheorganisatie voor de luchtvaart IATA en koepelorganisatie van luchthavens ACI Europe.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De veroordeelde oprichter van de failliete cryptobeurs FTX, Sam Bankman-Fried, wil een nieuw proces. Daarvoor heeft hij een verzoek ingediend bij een rechtbank in New York. Bankman-Fried zit momenteel een gevangenisstraf van 25 jaar uit vanwege grote fraude rond het omgevallen cryptoplatform.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten dinsdag gemengde uitslagen zien. Beleggers keken vooral uit naar het Amerikaanse banenrapport dat woensdag op het programma staat. De banengroei in de grootste economie ter wereld speelt een belangrijke rol bij het rentebesluit van de Federal Reserve. Kevin Hassett, economisch adviseur van het Witte Huis, zei maandag dat de banengroei de komende maanden lager zou kunnen uitvallen door een tragere groei van de beroepsbevolking en een hogere productiviteit.
3 uur geledenALMERE (ANP) - Alfen, producent van laadpalen en andere systemen voor het elektriciteitsnet, heeft een transformatie van het bedrijf ingezet die is gericht op "winstgevende groei en geografische expansie". Het bedrijf was vorig jaar opnieuw verlieslatend en zag de omzet met ruim een tiende terugvallen. Alfen ziet desondanks een structurele vraag naar nieuwe energie-infrastructuur en wil van deze kansen profiteren.
6 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Duitse vakbonden hebben piloten en cabinepersoneel van de Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa opgeroepen donderdag de hele dag te staken. De actie is afgekondigd vanwege een conflict over salarissen en arbeidsvoorwaarden.
6 uur geledenDÜSSELDORF (ANP/DPA/RTR) - Een dochteronderneming van het Amerikaanse techbedrijf Meta moet ongeveer 30 miljoen euro aan vergoedingen betalen aan een Duitse telecomprovider. Dat heeft een rechtbank in Düsseldorf dinsdag bepaald.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Philips was dinsdag de grote winnaar op de Amsterdamse aandelenbeurs. Het zorgtechnologieconcern boekte de eerste jaarwinst sinds 2021. Het bedrijf hield de verkopen ondanks extra importheffingen in de Verenigde Staten op peil en de winstgevendheid verbeterde door kostenbesparingen.
8 uur geleden