Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nikkei klimt na besluit afbouw coronasteun door Fed

Nikkei klimt na besluit afbouw coronasteun door Fed

TOKIO (ANP) - In Tokio, waar beleggers terugkeerden na een vrije dag, ging de aandelenbeurs donderdag vooruit. De stemming werd gesteund door de nieuwe recordstanden op Wall Street, die volgden op het besluit van de Federal Reserve om nog deze maand te beginnen met de afbouw van de coronasteun. Naar verwachting wordt het opkoopprogramma van obligaties, waarmee geld in de economie wordt gepompt, in de zomer van volgend jaar helemaal stopgezet. De centrale bank gaf tevens aan geen haast te hebben met het verhogen van de rente.

De Nikkei in Tokio eindigde 0,9 procent in de plus op 29.794,37 punten. Toyota won 0,5 procent. De Japanse autofabrikant schroefde de winstverwachting voor het huidige boekjaar op ondanks dat het bedrijf de productie in de afgelopen maanden moest verlagen vanwege het wereldwijde chiptekort. Ook gaat het bedrijf eigen aandelen inkopen. De maker van medische apparatuur Fujifilm Holdings klom 4 procent na een verhoging van de winstverwachting. Ook de Japanse staalproducent Nippon Steel (plus 1,2 procent) werd positiever over de winstvooruitzichten.

Konica Minolta kelderde daarentegen 9 procent. De maker van camera's en kantoorapparatuur kwam met tegenvallende kwartaalcijfers en verlaagde zijn winstverwachting. Nintendo verloor 2 procent voorafgaand aan de kwartaalresultaten van de computerspelletjesmaker. Zakenkrant Nikkei meldde eerder deze week al dat Nintendo in het huidige boekjaar 20 procent minder Switch spelcomputers zal maken dan gepland vanwege het tekort aan chips en andere onderdelen.

De beurs in Shanghai noteerde tussentijds 0,7 procent hoger en de Hang Seng-index in Hongkong won 0,2 procent. Tencent steeg 2 procent in Hongkong na de presentatie van de eerste zelfontworpen chips van het Chinese technologieconcern. BYD dikte ruim 6 procent aan dankzij sterke verkoopcijfers van de Chinese maker van elektrische voertuigen. De Chinese computermaker Lenovo kampte daarentegen met het wereldwijde chiptekort en werd dik 4 procent lager gezet na tegenvallende resultaten.

Meer uit Financieel

Stevige winsten op Wall Street na staakt-het-vuren Midden-Oosten

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met stevige plussen geopend, in navolging van de sterke koerswinsten in Azië en Europa door de wapenstilstand tussen de Verenigde Staten en Iran. De olieprijzen gingen hard onderuit, omdat Iran heeft toegezegd de Straat van Hormuz te heropenen voor de scheepvaart.

45 minuten geleden
Belangrijke Saudische oliepijpleiding aangevallen

RIYAD (ANP/RTR) - Een belangrijke oliepijpleiding in Saudi-Arabië is getroffen door een aanval, melden persbureaus Bloomberg en Reuters op basis van ingewijden. Het gaat om een leiding die van het oosten van het land naar het westen loopt en de Saudi's in staat stelt olie te exporteren via de Rode Zee, waarmee ze de blokkade van de Straat van Hormuz omzeilen.

1 uur geleden
Wereldbank: Iranoorlog halveert economische groei Midden-Oosten

WASHINGTON (ANP) - De Iranoorlog drukt zwaar op de economieën van landen in het Midden-Oosten zelf. De Wereldbank stelt in een nieuw rapport dat de economische groei daar dit jaar waarschijnlijk meer dan halveert.

1 uur geleden
Qatar begint werk aan groot complex voor hervatting lng-productie

QATAR (ANP/BLOOMBERG) - Qatar is begonnen met werkzaamheden voor hervatting van de productie van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) bij een grote fabriek na de wapenstilstand die is afgesproken door de Verenigde Staten en Iran. Die grote gasfaciliteit in Ras Laffan Industrial City raakte kort na het uitbreken van de oorlog beschadigd door een Iraanse aanval, waarop de productie werd stilgelegd.

1 uur geleden
Musk wil topman moederbedrijf ChatGPT uit functie zetten

OAKLAND (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk wil dat Sam Altman, topman van ChatGPT-moederbedrijf OpenAI, uit zijn functie wordt gezet. De eis is onderdeel van de juridische strijd die de miljardair tegen het bedrijf voert.

1 uur geleden
Oprichter Ben & Jerry's raadt mensen aan minder Magnums te kopen

ROTTERDAM (ANP) - Ben Cohen, medeoprichter van ijsmerk Ben & Jerry's, raadt consumenten aan minder Magnums te kopen, om daarmee Ben & Jerry's te helpen "bevrijden". Dat vertelde de Amerikaanse zakenman op een bijeenkomst in Rotterdam.

2 uur geleden
Klimaatdemonstranten voeren in Zaandam actie tegen AH-moeder

ZAANDAM (ANP) - Ruim honderd klimaatdemonstranten voeren woensdag in Zaandam actie tegen winkelconcern Ahold Delhaize, ziet een verslaggever van het ANP. Milieudefensie demonstreert tegenover de locatie van de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering van het moederbedrijf van onder meer Albert Heijn.

2 uur geleden