Nikkei klimt door handelsoptimisme
TOKIO (ANP) - De Japanse effectenbeurs is donderdag met winst geëindigd. Het optimisme over een handelsdeal keerde terug op de beursvloeren na berichten dat Washington en Peking een stap dichterbij een gedeeltelijk handelsakkoord zijn gekomen. Ook een omvangrijk stimuleringspakket van de Japanse overheid om de kwakkelende economie aan te jagen werd positief ontvangen.
De toonaangevende Nikkei in Tokio sloot uiteindelijk 0,7 procent hoger op 23.300,09 punten. Het totale steunpakket van de Japanse regering bedraagt omgerekend zo'n 216 miljard euro, waarvan de helft bestaat uit fiscale maatregelen. Bij de bedrijven waren vooral de staalproducenten, die gevoelig zijn voor de handelsperikelen, in trek. Nippon Steel kreeg er bijna 7 procent bij, JFE Holdings won 5,2 procent en Kobe Steel klom 4,3 procent. Robotmaker Fanuc, een zwaargewicht in de Nikkei, dikte 2 procent aan.
De beurs in Shanghai liet tussentijds een winst zien van 0,6 procent en in Hongkong ging de Hang Seng-index 0,4 procent vooruit. De Amerikaanse president Donald Trump verklaarde dat de handelsgesprekken met China goed verlopen. Eerder meldde persbureau Bloomberg al dat de Verenigde Staten en China mogelijk sneller dan verwacht tot een akkoord kunnen komen. De All Ordinaries in Sydney eindigde 1,2 procent in de plus. De Kospi in Seoul bleef achter met een verlies van 0,3 procent.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - President Donald Trump dreigt dat de Canadese vliegtuigfabrikant Bombardier zijn producten niet langer in de Verenigde Staten mag verkopen. Hij deed dit via een bericht op zijn eigen sociale medium Truth Social.
1 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - De topwetenschapper van OpenAI, Jakub Pachocki, waarschuwt dat kunstmatige intelligentie zich zo snel ontwikkelt dat het steeds moeilijker wordt voor mensen om het te begrijpen. Hij stelt daarom dat AI-laboratoria de ontwikkeling vrijwillig moeten gaan vertragen vanwege veiligheidsredenen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Duizenden overheidsmedewerkers verzamelen zich dinsdag in Den Haag om actie te voeren tegen de kabinetsplannen rondom sociale zekerheid. Er zijn zo'n 3000 aanmeldingen voor de actie, melden FNV en CNV. Het gaat om medewerkers van onder meer gemeenten, het Rijk en universiteiten.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bioplasticmaker Avantium werd maandag meer waard op de beurs in Amsterdam. Het aandeel steeg met 5,5 procent nadat het bedrijf bekend had gemaakt dat het de zuiveringsinstallatie in de fabriek in Delfzijl in gebruik heeft genomen. Verder kijken beleggers uit naar het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB) later deze week.
4 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - ByteDance, het bedrijf achter TikTok, werkt aan een AI-model waarmee gebruikers interactieve werelden kunnen maken voor livestreams, korte video's en games. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Daarmee wil het Chinese bedrijf meer concurreren met bijvoorbeeld het moederbedrijf van Facebook en Instagram.
5 uur geledenKAUB (ANP/RTR) - De waterstanden van de Rijn in Duitsland zijn weer gedaald door het uitblijven van regen. De scheepvaart blijft daardoor met minder lading varen dan normaal. Hoewel er deze week wel wat regen wordt voorspeld, is het lage water nog niet voorbij.
6 uur geledenOSNABRÜCK (ANP/AFP/RTR) - Het Duitse autoconcern Volkswagen heeft een deal gesloten waarbij de fabriek in Osnabrück wordt omgebouwd voor de productie van defensie-apparatuur. Daarbij wordt de fabriek verkocht aan het Israëlische investeringsbedrijf Aurelius Capital en de deelstaat Nedersaksen, die aandeelhouder is van Volkswagen.
8 uur geleden