Nikkei klimt dankzij koerssprong SoftBank
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Japan is woensdag met een stevige winst gesloten. Een flinke koerssprong van zwaargewicht SoftBank hielp de beurs vooruit. De uitrol van het coronavaccin in het Verenigd Koninkrijk wakkerde daarnaast de hoop op economisch herstel aan. Sterker dan verwachte Japanse machineorders boden eveneens steun aan de handel. De andere beursgraadmeters in de Aziatische regio gingen ook overwegend vooruit.
De toonaangevende Nikkei in Tokio eindigde met een winst van 1,3 procent op 26.817,94 punten. Techinvesteerder en telecomconcern SoftBank dikte 5,6 procent aan. Persbureau Bloomberg meldt dat het bedrijf overweegt om aandelen terug te kopen om het belang van topman Masayoshi Son te vergroten, zodat hij de resterende investeerders kan uitkopen. Het bestuur van SoftBank klaagt al langer over de onderwaardering van de aandelen van het bedrijf.
Japanse machinemakers als Komatsu, SMC en Fanuc wonnen tot 3 procent dankzij een sterk herstel van de machineorders. De orders namen in oktober met 17,1 procent toe en lieten daarmee de sterkste stijging op maandbasis zien sinds het rapporteren van de gegevens begon in 2005.
In Shanghai noteerde de beurs tussentijds 0,4 procent in de min. Uit cijfers van de Chinese overheid bleek dat de consumentenprijzen in het land in november voor het eerst in ongeveer tien jaar zijn gedaald door een afname van de prijzen van voeding. De Hang Seng-index in Hongkong klom 1 procent en de Kospi in Seoul steeg 1,8 procent. De Australische All Ordinaries in Sydney dikte 0,6 procent aan.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP) - Slechts negen olietankers, vracht- en containerschepen zijn sinds maandag door de Straat van Hormuz gevaren. Dat heeft het Franse persbureau AFP becijferd op basis van gegevens van MarineTraffic, een website waarmee de locaties van schepen te volgen zijn.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York verloren vrijdag opnieuw stevig omdat door de Amerikaans-Israëlische oorlog tegen Iran de olieprijzen stegen tot niveaus die sinds 2023 niet meer zijn gezien. Wel deed een onverwachte krimp in het Amerikaanse banencijfer over februari bij beleggers de hoop op renteverlagingen door de Federal Reserve herleven.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Nintendo heeft de Amerikaanse overheid aangeklaagd om de importheffingen die president Donald Trump vorig jaar had ingesteld. Het Japanse spelcomputerbedrijf eist een "snelle terugbetaling, met rente" van alle betaalde heffingen, volgens een klacht ingediend bij het Amerikaanse handelshof.
11 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM heeft het hervatten van zijn vluchten naar Dubai, Riyad en Dammam wederom uitgesteld. De luchtvaartmaatschappij vliegt tot en met dinsdag niet naar de bestemmingen in het Midden-Oosten om de oorlog in Iran. Eerder had KLM deze vluchten al tot en met zondag uitgesloten. "We volgen de ontwikkelingen op de voet", benadrukte de maatschappij vrijdagavond in een verklaring.
12 uur geledenDHAKA (ANP/RTR) - Kledingleveringen voor Zara-eigenaar Inditex en andere grote kledingretailers zitten vast op luchthavens in Bangladesh en India. Dat hebben drie fabrikanten in de landen laten weten. De kleding zou eigenlijk met vluchten van luchtvaartmaatschappijen als Emirates en Qatar Airways worden meegenomen, maar die hebben door de oorlog in Iran veel vluchten geschrapt.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Chiptoeleverancier Besi is vrijdag meer dan 17 procent onderuitgegaan op de Amsterdamse beurs. De koersval werd volgens analisten veroorzaakt door ongunstige berichten in Zuid-Koreaanse media voor de fabrikant van assemblageapparatuur voor de halfgeleiderindustrie.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet zet zoals afgesproken in het coalitieakkoord een streep door een groot deel van een nieuwe wet die moet afbakenen welk werk als zelfstandig ondernemer kan worden gedaan. Er komt een nieuwe wet voor in de plaats die moet leiden tot meer zekerheid voor mensen die er zelf voor kiezen als zzp'er te werken, meldt minister Thierry Aartsen (Werk, VVD).
16 uur geleden