Nikkei klimt dankzij koerssprong SoftBank
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Japan is woensdag met een stevige winst gesloten. Een flinke koerssprong van zwaargewicht SoftBank hielp de beurs vooruit. De uitrol van het coronavaccin in het Verenigd Koninkrijk wakkerde daarnaast de hoop op economisch herstel aan. Sterker dan verwachte Japanse machineorders boden eveneens steun aan de handel. De andere beursgraadmeters in de Aziatische regio gingen ook overwegend vooruit.
De toonaangevende Nikkei in Tokio eindigde met een winst van 1,3 procent op 26.817,94 punten. Techinvesteerder en telecomconcern SoftBank dikte 5,6 procent aan. Persbureau Bloomberg meldt dat het bedrijf overweegt om aandelen terug te kopen om het belang van topman Masayoshi Son te vergroten, zodat hij de resterende investeerders kan uitkopen. Het bestuur van SoftBank klaagt al langer over de onderwaardering van de aandelen van het bedrijf.
Japanse machinemakers als Komatsu, SMC en Fanuc wonnen tot 3 procent dankzij een sterk herstel van de machineorders. De orders namen in oktober met 17,1 procent toe en lieten daarmee de sterkste stijging op maandbasis zien sinds het rapporteren van de gegevens begon in 2005.
In Shanghai noteerde de beurs tussentijds 0,4 procent in de min. Uit cijfers van de Chinese overheid bleek dat de consumentenprijzen in het land in november voor het eerst in ongeveer tien jaar zijn gedaald door een afname van de prijzen van voeding. De Hang Seng-index in Hongkong klom 1 procent en de Kospi in Seoul steeg 1,8 procent. De Australische All Ordinaries in Sydney dikte 0,6 procent aan.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Werkgevers moeten vanaf 2027 mogelijk maken dat werknemers van een bedrijf kunnen zien wat hun collega's verdienen. Dat staat in een wetsvoorstel van minister Hans Vijlbrief van Sociale Zaken (D66). Met het wetsvoorstel geeft Nederland invulling aan een Europese richtlijn die landen verplicht om inzicht te geven in de salarisverschillen tussen mannen en vrouwen.
25 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Pensioenfonds ABP en vastgoedinvesteerder Rockfield Real Estate willen de komende jaren meer dan 2000 betaalbare en duurzame woningen voor studenten en starters in Nederland ontwikkelen. Ze stellen daarvoor 350 miljoen euro aan startkapitaal beschikbaar.
26 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is donderdag licht lager begonnen. Beleggers deden het rustig aan na de stevige winsten en het nieuwe slotrecord van de Amsterdamse hoofdindex op woensdag. De hoop op een spoedig einde aan de oorlog in het Midden-Oosten en nieuwe recordresultaten van het Amerikaanse Nvidia hielden de koersverliezen beperkt.
37 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - Britse kinderen zijn op TikTok en YouTube nog niet genoeg beschermd tegen schadelijke content, volgens de Britse mediatoezichthouder Ofcom. De waakhond stelt dat de platforms geen significante, nieuwe toezeggingen hebben gedaan om de feeds met aanbevolen filmpjes veiliger te maken.
52 minuten geledenLONDEN (ANP) - EasyJet merkt dat de oorlog in het Midden-Oosten voor onzekerheid zorgt bij reizigers. De boekingen voor de zomerperiode bij de budgetmaatschappij lopen achter in vergelijking met vorig jaar, meldt het bedrijf bij zijn halfjaarcijfers. Door hogere brandstofkosten liep het verlies bij het Britse bedrijf op, zoals easyJet in een update in april al aankondigde.
1 uur geledenSYDNEY (ANP/RTR) - Berichtendienst X heeft tegenover een rechtbank in Australiƫ toegegeven de regels voor de bestrijding van onlinekindermisbruik te hebben geschonden. Daarmee is een einde gekomen aan een slepende juridische zaak en moet het bedrijf van Elon Musk een boete van 650.000 Australische dollar (ongeveer 400.000 euro) betalen.
1 uur geledenAUSTIN (ANP) - Het ruimtevaartbedrijf SpaceX, dat techmiljardair Elon Musk binnenkort naar de beurs wil brengen, heeft in het afgelopen kwartaal een miljardenverlies geleden. Dat staat in een melding die is gedaan bij de Amerikaanse beurstoezichthouder SEC.
1 uur geleden