Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nikkei klimt dankzij koerssprong SoftBank

Nikkei klimt dankzij koerssprong SoftBank

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Japan is woensdag met een stevige winst gesloten. Een flinke koerssprong van zwaargewicht SoftBank hielp de beurs vooruit. De uitrol van het coronavaccin in het Verenigd Koninkrijk wakkerde daarnaast de hoop op economisch herstel aan. Sterker dan verwachte Japanse machineorders boden eveneens steun aan de handel. De andere beursgraadmeters in de Aziatische regio gingen ook overwegend vooruit.

De toonaangevende Nikkei in Tokio eindigde met een winst van 1,3 procent op 26.817,94 punten. Techinvesteerder en telecomconcern SoftBank dikte 5,6 procent aan. Persbureau Bloomberg meldt dat het bedrijf overweegt om aandelen terug te kopen om het belang van topman Masayoshi Son te vergroten, zodat hij de resterende investeerders kan uitkopen. Het bestuur van SoftBank klaagt al langer over de onderwaardering van de aandelen van het bedrijf.

Japanse machinemakers als Komatsu, SMC en Fanuc wonnen tot 3 procent dankzij een sterk herstel van de machineorders. De orders namen in oktober met 17,1 procent toe en lieten daarmee de sterkste stijging op maandbasis zien sinds het rapporteren van de gegevens begon in 2005.

In Shanghai noteerde de beurs tussentijds 0,4 procent in de min. Uit cijfers van de Chinese overheid bleek dat de consumentenprijzen in het land in november voor het eerst in ongeveer tien jaar zijn gedaald door een afname van de prijzen van voeding. De Hang Seng-index in Hongkong klom 1 procent en de Kospi in Seoul steeg 1,8 procent. De Australische All Ordinaries in Sydney dikte 0,6 procent aan.

Meer uit Financieel

Opnieuw winst op Wall Street, Dell grote winnaar na goede cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met winst gesloten, waarmee de recordstanden op Wall Street verder werden aangescherpt. Computer- en serverbedrijf Dell Technologies was een opvallende winnaar dankzij kwartaalcijfers die goed werden ontvangen door beleggers.

9 uur geleden
Investeerder Castlelake overweegt overnamebod op easyJet

MINNEAPOLIS (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse investeringsmaatschappij Castlelake overweegt een overnamebod te doen op de Britse luchtvaartmaatschappij easyJet. Volgens Castlelake is er nog geen formele toenadering gezocht tot het bestuur van easyJet over een overname en is het ook niet zeker dat er een bod komt.

10 uur geleden
Universal Music verwerpt overnamebod van miljardair Ackman

HILVERSUM (ANP) - Muziekconcern Universal Music Group (UMG) verwerpt het ongevraagde overnamebod van de Amerikaanse miljardair Bill Ackman. UMG, met bekende artiesten als Taylor Swift en Harry Styles, zegt dat het bod van Ackman van 56 miljard euro veel te laag is en geen "superieure waardecreatie" levert. Het bedrijf stelt ook dat er sterke consensus is in het bestuur bij het besluit om het bod te verwerpen.

10 uur geleden
Unilever steekt 270 miljoen dollar in nieuw innovatiecentrum VS

LONDEN (ANP) - Unilever gaat 270 miljoen dollar investeren in de ontwikkeling van een nieuw innovatiecentrum in de Verenigde Staten. In dat centrum in de stad New Haven in de Amerikaanse staat Connecticut gaat het bedrijf onder meer onderzoek doen naar producten voor persoonlijke verzorging, geurstoffen en ook verpakkingen.

11 uur geleden
AEX sluit licht lager, bouwbedrijf BAM uitblinker op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag op de laatste handelsdag van mei met een klein verlies gesloten. Bij de bedrijven op de Amsterdamse beurs was bouwer BAM een opvallende stijger dankzij een koopadvies van beleggingsadviseur Oddo BHF.

14 uur geleden
Geschil met brandstofleverancier reden voor uitwijken vlucht KLM

SCHIPHOL (ANP) - KLM-vlucht KL714 van Paramaribo naar Amsterdam moest dinsdag uitwijken naar Frans-Guyana om bij te tanken vanwege een commercieel geschil met de brandstofleverancier. Dat bevestigt KLM. Surinaamse media meldden eerder al dat dit de reden was.

15 uur geleden
Dell schiet omhoog op Wall Street na sterke resultaten

NEW YORK (ANP) - Dell Technologies is vrijdag hard gestegen op de beurzen in New York. Het Amerikaanse computer- en serverbedrijf boekte afgelopen kwartaal een recordomzet dankzij de sterke vraag naar zijn producten voor kunstmatige intelligentie (AI). Het concern werd ook positiever over de jaaromzet door sterke verkopen van zijn AI-servers. Het aandeel werd daarop maar liefst ruim 32 procent meer waard.

16 uur geleden