Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nikkei houdt verlies beperkt na forse daling Wall Street

Nikkei houdt verlies beperkt na forse daling Wall Street

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Japan wist vrijdag het verlies beperkt te houden ondanks een forse daling op Wall Street. De zorgen over een Russische invasie in Oekraïne hielden de markt opnieuw in de greep. Het nieuws dat de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken eind volgende week een ontmoeting heeft met zijn Russische ambtgenoot Sergei Lavrov zorgde daarbij voor enige opluchting. Voorwaarde voor de ontmoeting is dat Rusland in de tussentijd niet Oekraïne binnenvalt.

De Nikkei in Tokio ging uiteindelijk 0,4 procent lager het weekeinde in op 27.122,07 punten. Eerder op de dag stond de Japanse hoofdindex nog ruim 1 procent in de min. De Japanse chipbedrijven stonden onder druk na de verliesbeurt van bijna 3 procent voor de Amerikaanse techgraadmeter Nasdaq. Chiptester Advantest zakte 2 procent en de maker van chipapparatuur Tokyo Electron verloor meer dan 2 procent.

Op macro-economisch vlak bleek dat de inflatie in Japan in januari wat is afgezwakt. De stijging van de consumentenprijzen exclusief de zeer schommelende prijzen voor verse voeding bedroeg 0,2 procent, tegen 0,5 procent een maand eerder. Dat was minder dan de 0,3 procent die economen hadden verwacht. Ondanks het stimuleringsbeleid van de Bank of Japan ligt de inflatie in het land al geruime tijd ver onder het niveau van andere grote economieën.

De hoofdindex in Shanghai noteerde tussentijds 0,3 procent in de plus en de Hang Seng-index in Hongkong daalde 0,3 procent. Webwinkelconcern Alibaba en internetbedrijf Tencent gingen licht vooruit in Hongkong. De Verenigde Staten hebben de Chinese diensten WeChat, eigendom van Tencent, en AliExpress, onderdeel van Alibaba, op een lijst gezet van marktplaatsen die berucht zijn vanwege het aanbod van nepartikelen. De Amerikanen wijzen China al langer aan als de belangrijkste bron van nepartikelen.

Meer uit Financieel

Bloomberg: geen akkoord Spirit Airlines en Amerikaanse regering

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De gesprekken tussen de Amerikaanse regering en luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines zijn beëindigd zonder een akkoord om de in moeilijkheden verkerende luchtvaartmaatschappij te redden. Dat melden bronnen die op de hoogte zijn van de gesprekken aan persbureau Bloomberg.

1 uur geleden
Nederlander voorzichtig met boeken zomervakantie, maar gaat wel

DEN HAAG (ANP) - Nederlanders blijven voorzichtig met het boeken van hun zomervakantie. Reisbranchevereniging ANVR ziet dat mensen wel op vakantie willen, maar door wat onrust rondom vliegen meer voor zekerheid gaan.

1 uur geleden
Wall Street sluit gemengd na vredesvoorstel Iran en reactie Trump

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met een gemengd beeld gesloten. Beleggers hielden onder meer de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten in de gaten en hoopten op een akkoord om het conflict te beëindigen. De olieprijzen gingen verder omlaag.

10 uur geleden
WSJ: luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines bereidt sluiting voor

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines bereidt zich voor om de activiteiten te staken. Dat melden ingewijden aan The Wall Street Journal.

11 uur geleden
Europarlementariër vindt VS onbetrouwbaar na verhogen heffing

BRUSSEL (ANP/RTR) - De aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag om de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie te verhogen naar 25 procent, laat zien dat de Verenigde Staten een onbetrouwbare handelspartner zijn. Dat heeft de voorzitter van de handelscommissie van het Europees Parlement, Bernd Lange, gezegd.

12 uur geleden
Vleesverwerker Vion verkoopt nog een Duitse slachterij

BOXTEL (ANP) - Vleesverwerker Vion heeft opnieuw een slachterij in Duitsland verkocht als onderdeel van de reorganisatie, waarbij het zich wil focussen op de activiteiten in de Benelux. Vorige maand deed het bedrijf al twee andere slachterijen in Duitsland van de hand.

13 uur geleden
Trump kondigt hogere importheffing op auto's en trucks uit EU aan

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie verhogen naar 25 procent. Dat schrijft hij op zijn socialemediaplatform Truth Social. Hij meldt erbij dat hij de verhoging volgende week zal doorvoeren voor auto's en vrachtwagens die de Verenigde Staten binnenkomen.

14 uur geleden