Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nikkei hoger door hoop op extra coronasteun VS

Nikkei hoger door hoop op extra coronasteun VS

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Japan is donderdag hoger gesloten. Het vooruitzicht dat aankomend president Joe Biden biljoenen dollars aan extra coronasteun voor de Amerikaanse economie zal uittrekken zorgde voor optimisme over het wereldwijde herstel van de coronacrisis. Beter dan verwachte Chinese exportcijfers boden eveneens steun aan de handel. De andere beurzen in de Aziatische regio lieten een gemengd beeld zien.

De toonaangevende Nikkei in Tokio eindigde uiteindelijk met een winst van 0,9 procent op 28.698,26 punten. Het was de vijfde winstbeurt op rij. Vooral de Japanse chipbedrijven waren in trek in navolging van de sterke koerswinst van Intel op Wall Street. De grote Amerikaanse chipmaker verwacht dat de prestaties in de komende kwartalen hoger zullen uitvallen dan verwacht. Ook andere grote technologiebedrijven deden goede zaken dankzij beter dan verwachte Japanse machineorders.

In Shanghai namen beleggers wat winst na de recente opmars en noteerde de hoofdindex tussentijds 0,4 procent lager, ondanks beter dan verwachte Chinese handelscijfers. De export van China nam in december met 18,1 procent toe en de import steeg met 6,5 procent. De sterke cijfers onderstrepen het aanhoudende herstel van de Chinese economie van de coronacrisis.

De Hang Seng-index in Hongkong won 0,7 procent. Het Chinese webwinkelconcern Alibaba en internetbedrijf Tencent dikten ruim 4 procent aan in Hongkong, na berichten dat de Trump-regering de bedrijven toch niet op een zwarte lijst zal zetten. Eerder deden berichten de ronde dat Alibaba en Tencent aan de zwarte lijst zouden worden toegevoegd vanwege te nauwe banden met het Chinese leger. De in Amsterdam genoteerde techinvesteerder Prosus heeft een groot belang in Tencent.

Meer uit Financieel

JPMorgan Chase-baas waarschuwt voor complexe risico's door oorlog

NEW YORK (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen energieprijzen door het conflict zorgen voor een "toenemend complexe set aan risico's" voor de economie. Dat meldt topman Jamie Dimon van JPMorgan Chase in een toelichting op de kwartaalcijfers van de grootste bank van de Verenigde Staten. Dimon zegt wel dat de Amerikaanse economie weerbaar blijft.

8 minuten geleden
Luchtvaart dringt in Brussel aan op crisismaatregelen

BRUSSEL (ANP/RTR) - Europese luchtvaartmaatschappijen roepen Brussel op noodmaatregelen te nemen om de schade van de oorlog met Iran aan te pakken. De sector kampt met wijdverbreide luchtruimsluitingen en groeiende zorgen over tekorten aan vliegtuigbrandstof.

1 uur geleden
Vooruitzichten financiële stabiliteit op code oranje, zegt FSC

DEN HAAG (ANP) - De vooruitzichten voor de stabiliteit van het Nederlandse financiële stelsel staan op code oranje. Dat meldt het Financieel Stabiliteitscomité (FSC), dat bestaat uit vertegenwoordigers van de Autoriteit Financiële Markten (AFM), De Nederlandsche Bank (DNB) en het ministerie van Financiën.

2 uur geleden
Peter Gillis: kon pas in 2022 goede accountant vinden

DEN BOSCH (ANP) - Vastgoedondernemer en realityster Peter Gillis zegt een tijd geen accountant te hebben gehad voor het indienen van belastingaangiften voor zijn bedrijf Oostappen Groep in 2020 en 2021. Tijdens de behandeling van de rechtszaak over vermeende belastingfraude over die jaren in de rechtbank in Den Bosch verklaarde hij dat de vaste accountant in 2020 afscheid van hem nam, maar dat hij twee jaar later pas een nieuwe had gevonden.

2 uur geleden
IEA rekent op sterkste daling olievraag sinds coronacrisis

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De vraag naar olie daalt in het tweede kwartaal het hardst sinds de coronapandemie, voorspelt het Internationaal Energieagentschap (IEA). Door de Iranoorlog zijn de prijzen voor olieproducten zo hard gestegen dat bepaalde landen en sectoren noodgedwongen hun verbruik verminderen.

2 uur geleden
Recordwinst voor Eindhoven Airport in 2025

EINDHOVEN (ANP) - Eindhoven Airport heeft vorig jaar een recordwinst geboekt, mede geholpen door een recordaantal passagiers op de luchthaven. De nettowinst bedroeg 25,2 miljoen euro, tegen 23,3 miljoen euro een jaar eerder. De omzet van Eindhoven Airport steeg met 4,5 procent tot 100,5 miljoen euro, aldus het dinsdag gepubliceerde jaarverslag.

2 uur geleden
OM verdenkt Peter Gillis ook van belastingfraude in 2020 en 2021

DEN BOSCH (ANP) - De problemen van vastgoedondernemer en realityster Peter Gillis en zijn vakantieparken met de Belastingdienst zijn mogelijk groter dan eerder gedacht. Het Openbaar Ministerie (OM) verdenkt hem ook van het niet op tijd doen van belastingaangifte in 2020 en 2021 voor zijn ondernemingen. Volgens het OM gaat het om een bedrag van 1 miljoen euro.

3 uur geleden