Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nikkei hervat opmars, Chinese gamebedrijven tonen herstel

Nikkei hervat opmars, Chinese gamebedrijven tonen herstel

TOKIO (ANP) - Op de aandelenbeurs in Tokio werd vrijdag de opmars weer hervat na de korte onderbreking een dag eerder. De hoop dat een nieuwe leider van de Japanse regeringspartij LDP meer zal doen om de economie te ondersteunen en een duidelijke verkiezingswinst zal veiligstellen wakkerde de kooplust bij beleggers aan, sinds de onpopulaire premier Yoshihide Suga afgelopen vrijdag besloot terug te treden. In Hongkong wisten de Chinese gamebedrijven wat te herstellen na de zware koersverliezen op donderdag.

De Nikkei in Tokio ging met een winst van 1,3 procent het weekeinde in op 30.381,84 punten. De Japanse hoofdindex won deze week ruim 4 procent. De Japanse banken deden goede zaken door overnamespeculatie in de sector. SBI Holdings (plus 7 procent) maakte bekend een groot belang te willen nemen in branchegenoot Shinsei Bank. De handel in het aandeel Shinsei Bank werd stilgelegd vanwege het bereiken van zijn dagelijkse stijgingslimiet van meer dan 20 procent. Farmaceut Eisai kelderde 8 procent nadat zijn Amerikaanse partner Biogen liet weten dat de lancering van het Alzheimer-medicijn trager verloopt dan gehoopt.

De Hang Seng-index in Hongkong ging tussentijds 1,6 procent vooruit. De Chinese gamebedrijven Tencent en NetEase stegen 1,1 procent en 2,8 procent na de zware koersverliezen een dag eerder. De gamesector staat onder druk door strengere regels van de Chinese autoriteiten. Zo mogen jongeren nog maar drie uur per week gamen en mogen games geen seks en geweld bevatten. Ook meldde de krant South China Morning Post dat Peking tijdelijk de goedkeuring van alle nieuwe videospellen heeft uitgesteld. Dat bericht werd later echter gecorrigeerd. De goedkeuring van nieuwe games wordt niet opgeschort, maar Peking zal het proces wel vertragen.

De beurs in Shanghai klom 0,6 procent. Beleggers reageerden opgelucht op het nieuws dat de Chinese president Xi Jinping en zijn Amerikaanse ambtgenoot Joe Biden voor het eerst in bijna zeven maanden met elkaar hebben gebeld. Biden wilde er naar eigen zeggen voor zorgen dat de "concurrentie" tussen de twee grootmachten geen "conflict" wordt.

Meer uit Financieel

Topvrouw Daimler: vrachtwagenindustrie in gevaar door CO2-regels

STUTTGART (ANP) - De Europese vrachtwagenindustrie wordt in haar voortbestaan bedreigd. Daarvoor waarschuwt Karin Rådström, topvrouw van truckbouwer Daimler, zondag in een interview met het Duitse persbureau dpa. "Als de CO2-regelgeving niet wordt aangepast, zet Europa het concurrentievermogen van zijn vrachtwagenindustrie op het spel."

1 uur geleden
Bloomberg: EU wil bedrijven helpen bij beperken banden met China

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie werkt aan een 'solidariteitsinstrument' om bedrijven te ondersteunen die hun toeleveringsketens voor kritieke grondstoffen verleggen, zodat ze minder afhankelijk worden van China. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.

20 uur geleden
Reuters: schoonzoon Trump mogelijk opgelicht bij deal in Albanië

TIRANA (ANP/RTR) - Jared Kushner, schoonzoon van de Amerikaanse president Donald Trump, is mogelijk opgelicht bij het kopen van grond in Albanië. Een in Miami gevestigde zakenman, die in Albanië wordt gezocht voor het witwassen van drugsgeld, wordt ervan verdacht eigendomsbewijzen te hebben vervalst van grond waarop Kushner een miljardenresort wil laten bouwen.

22 uur geleden
Muziekindustrie komt met labels om AI-muziek te herkennen

LOS ANGELES (ANP/AFP) - Diverse grote organisaties uit de muziekindustrie hebben vrijdag een labelsysteem gepresenteerd voor content die met kunstmatige intelligentie (AI) is gemaakt. Daarmee kunnen mensen snel achterhalen of en hoe er in bepaalde muziek gebruik is gemaakt van AI.

1 dag geleden
CNV waarschuwt: werkplek vaak niet ingericht op hitte

UTRECHT (ANP) - Nederlandse werkplekken zijn slecht ingericht op steeds hetere zomers. Daarvoor waarschuwt CNV na een peiling onder 1500 werkenden die fysiek op hun werk aanwezig moeten zijn, bijvoorbeeld in de bouw, industrie en de zorg.

1 dag geleden
Meta stopt na enkele dagen met fel bekritiseerde AI-functie

MENLO PARK (ANP/RTR) - Meta stopt na enkele dagen al weer met een nieuwe AI-functie waarmee gebruikers afbeeldingen konden genereren die waren gebaseerd op de Instagram-foto's van anderen. Het Amerikaanse socialemediaconcern besloot hiertoe na een storm aan kritiek dat Meta zich met de tool schuldig zou maken aan privacyschendingen.

1 dag geleden
Apple klaagt OpenAI aan om diefstal bedrijfsgegevens

CUPERTINO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Apple heeft vrijdag een rechtszaak aangespannen tegen ChatGPT-moeder OpenAI en twee voormalige werknemers van het AI-bedrijf, omdat zij vertrouwelijke bedrijfsgegevens van Apple zouden hebben gestolen. De zaak werd aangespannen bij een rechtbank in het noorden van Californië.

1 dag geleden