Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nikkei: Google schendt concurrentiewetten volgens waakhond Japan

Nikkei: Google schendt concurrentiewetten volgens waakhond Japan

TOKIO (ANP/RTR) - De Japanse mededingingsautoriteit bevindt Google naar verwachting schuldig aan het overtreden van de concurrentiewetgeving met zijn zoekmachinediensten voor smartphones. Mededingingswaakhond JFTC begon hier vorig jaar oktober een onderzoek naar en zal Google binnenkort bevelen zijn monopolistische praktijken te stoppen, meldden ingewijden aan Nikkei Asia.

De toezichthouder zou hebben vastgesteld dat de contracten van het Amerikaanse techconcern met smartphonefabrikanten de concurrentie oneerlijk beperken, wat de markt voor internetzoekmachines schaadt. Chrome is wereldwijd de meest gebruikte webbrowser. Google gebruikt gegevens van Chrome-gebruikers om bijvoorbeeld reclames gerichter en effectiever in te zetten. Google heeft nog niet gereageerd tegenover persbureau Reuters en de JFTC was niet bereikbaar.

Ook in de Verenigde Staten en de EU ligt de dominante positie van Google onder een vergrootglas. Zo wil het Amerikaanse ministerie van Justitie dat het moederbedrijf van Google, Alphabet, Chrome verkoopt en dat het techconcern data rond zoekopdrachten in de gelijknamige zoekmachine deelt met concurrenten. Zo moet het monopolie van Google op de markt voor online zoeken worden opgebroken.

Meer uit Financieel

Luchtvaart wereldwijd zwaar verstoord door situatie Midden-Oosten

DUBAI (ANP/RTR/AFP) - Het wereldwijde luchtverkeer wordt zondag opnieuw zwaar verstoord omdat grote luchthavens in het Midden-Oosten, waaronder Dubai, door aanhoudende luchtaanvallen gesloten blijven. Vluchtenwebsite FlightAware meldde dat zondagochtend rond 11.00 uur Nederlandse tijd wereldwijd meer dan 6700 vluchten waren vertraagd en 1900 geannuleerd. Zaterdag ging het ook al om vele duizenden vertragingen en annuleringen.

12 minuten geleden
Reders bezorgd over Nederlandse schepen in Perzische Golf

ROTTERDAM (ANP) - De Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) maakt zich zorgen over de tientallen schepen onder Nederlandse vlag en van Nederlandse reders die op dit moment in de Perzische Golf zijn. Volgens KVNR-directeur Annet Koster kunnen de schepen na de aanvallen op Iran en vergeldingsacties van dat land nu niet of heel moeilijk weg uit het gebied.

42 minuten geleden
Belastingdienst kreeg eerste aangifte al na dik 2 minuten binnen

DEN HAAG (ANP) - Bij de Belastingdienst was het zondag meteen druk, nu mensen weer hun aangifte voor de inkomstenbelasting kunnen doen. De fiscus kreeg de eerste aangifte vannacht al binnen na 2 minuten en 23 seconden. Vorig jaar was dit na 4 minuten en 24 seconden.

1 uur geleden
Hackers plaatsen opnieuw gestolen klantdata Odido op internet

DEN HAAG (ANP) - Hackersgroep ShinyHunters heeft voor de vierde dag op rij gestolen klantgegevens van Odido op internet geplaatst. Dit keer lijkt het te gaan om een veel grotere hoeveelheid data, mogelijk zelfs alle nog niet eerder vrijgegeven data. De omvang van het bestand met de naam 'full_odido_shinyhunters' is meer dan 25 keer zo groot als het zaterdag naar buiten gebrachte bestand.

3 uur geleden
Belastingdienst verwacht drukke eerste dag aangifteseizoen

DEN HAAG (ANP) - Ruim 9,6 miljoen mensen hebben de afgelopen weken van de Belastingdienst een blauwe envelop ontvangen met de oproep aangifte inkomstenbelasting over 2025 te doen. Vanaf 1 maart moeten 7,1 miljoen particulieren en 2,5 miljoen ondernemers belastingaangifte doen. Dat kan tot 1 mei.

6 uur geleden
FT: verzekeraars trekken premies fors op voor schepen bij Iran

LONDEN (ANP) - Verzekeraars hebben scheepseigenaren zaterdag laten weten dat ze polissen zullen annuleren en de premies fors zullen optrekken voor schepen die door de Golf van Oman en de Straat van Hormuz varen, nadat de VS en Israël Iran aanvielen. Dat meldt de Financial Times.

16 uur geleden
Bijna 300 TUI-reizigers zitten vast in Midden-Oosten

RIJSWIJK (ANP) - Reisconcern TUI heeft bijna driehonderd reizigers vastzitten in het Midden-Oosten, waar het nu erg onrustig is door de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran. De organisatie is bezig om te kijken hoe het deze reizigers zo snel mogelijk terug naar Nederland kan krijgen, laat het bedrijf zaterdagavond weten.

16 uur geleden