Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nikkei: Google schendt concurrentiewetten volgens waakhond Japan

Nikkei: Google schendt concurrentiewetten volgens waakhond Japan

TOKIO (ANP/RTR) - De Japanse mededingingsautoriteit bevindt Google naar verwachting schuldig aan het overtreden van de concurrentiewetgeving met zijn zoekmachinediensten voor smartphones. Mededingingswaakhond JFTC begon hier vorig jaar oktober een onderzoek naar en zal Google binnenkort bevelen zijn monopolistische praktijken te stoppen, meldden ingewijden aan Nikkei Asia.

De toezichthouder zou hebben vastgesteld dat de contracten van het Amerikaanse techconcern met smartphonefabrikanten de concurrentie oneerlijk beperken, wat de markt voor internetzoekmachines schaadt. Chrome is wereldwijd de meest gebruikte webbrowser. Google gebruikt gegevens van Chrome-gebruikers om bijvoorbeeld reclames gerichter en effectiever in te zetten. Google heeft nog niet gereageerd tegenover persbureau Reuters en de JFTC was niet bereikbaar.

Ook in de Verenigde Staten en de EU ligt de dominante positie van Google onder een vergrootglas. Zo wil het Amerikaanse ministerie van Justitie dat het moederbedrijf van Google, Alphabet, Chrome verkoopt en dat het techconcern data rond zoekopdrachten in de gelijknamige zoekmachine deelt met concurrenten. Zo moet het monopolie van Google op de markt voor online zoeken worden opgebroken.

Meer uit Financieel

Griekenland niet langer op economische probleemlijst EU

ATHENE (ANP/DPA) - De Europese Commissie heeft Griekenland voor het eerst sinds de schuldencrisis van de lijst afgehaald van lidstaten met economische onevenwichtigheden. Volgens premier Kyriakos Mitsotakis eindigt daarmee een "negatief hoofdstuk dat zestien jaar geleden begon".

1 uur geleden
Ackman wil belang in Universal Music verkopen na afgeketst bod

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse miljardair Bill Ackman wil zijn belang in Universal Music Group verkopen. Eerder deze week werd bekend dat het muziekconcern achter artiesten als Taylor Swift, Harry Styles en Billie Eilish het ongevraagde overnamebod van Ackmans investeringsfirma Pershing Square verwerpt.

1 uur geleden
FME wijst op randvoorwaarden voor vergroten onafhankelijkheid

ZOETERMEER (ANP) - Ondernemersorganisatie FME noemt het voorstel van de Europese Commissie voor meer technologische onafhankelijkheid "een belangrijke stap om minder afhankelijk te worden van de VS en China". Maar volgens de ondernemersorganisatie voor technologische industrie moet er ook naar randvoorwaarden worden gekeken.

3 uur geleden
Aandelenbeurs Amsterdam sluit in mineur na nieuwe aanvallen Iran

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een licht verlies gesloten. Beleggers op het Damrak volgden daarmee het overwegend negatieve sentiment op andere Europese beurzen en op Wall Street. Nieuwe aanvallen van Iran op Koeweit en Bahrein wakkerden zorgen aan over de oorlog in het Midden-Oosten. Eerder optimisme over een vredesdeal verdween naar de achtergrond.

4 uur geleden
Aandeelhouders Air France-KLM akkoord met beloning topman Smith

PARIJS (ANP) - Topman Benjamin Smith van Air France-KLM krijgt zijn miljoenenbeloning. Een meerderheid van de aandeelhouders is akkoord met het salaris en de bonussen van de Canadese topman. De Nederlandse overheid had eerder laten weten bezwaar aan te tekenen tegen de financiële beloning.

4 uur geleden
Vuurwerkwinkeliers dreigen met rechtszaak om compensatie

DEN BOSCH (ANP) - Winkeliers die vuurwerk verkochten rond de jaarwisseling dreigen naar de rechter te stappen. Ze zijn ontevreden over de compensatie die het kabinet ze biedt voor het aanstaande vuurwerkverbod. Volgens hen is de vergoeding voor de misgelopen winst van één jaar te weinig.

4 uur geleden
Chemieconcern Dow schrapt honderden banen in Nederland

TERNEUZEN (ANP) - Chemieconcern Dow schrapt in Nederland 605 banen. Dat heeft het bedrijf laten weten aan medewerkers en personeelsvertegenwoordigers. De ingreep maakt deel uit van een wereldwijde reorganisatie.

5 uur geleden