Nikkei: Google schendt concurrentiewetten volgens waakhond Japan
TOKIO (ANP/RTR) - De Japanse mededingingsautoriteit bevindt Google naar verwachting schuldig aan het overtreden van de concurrentiewetgeving met zijn zoekmachinediensten voor smartphones. Mededingingswaakhond JFTC begon hier vorig jaar oktober een onderzoek naar en zal Google binnenkort bevelen zijn monopolistische praktijken te stoppen, meldden ingewijden aan Nikkei Asia.
De toezichthouder zou hebben vastgesteld dat de contracten van het Amerikaanse techconcern met smartphonefabrikanten de concurrentie oneerlijk beperken, wat de markt voor internetzoekmachines schaadt. Chrome is wereldwijd de meest gebruikte webbrowser. Google gebruikt gegevens van Chrome-gebruikers om bijvoorbeeld reclames gerichter en effectiever in te zetten. Google heeft nog niet gereageerd tegenover persbureau Reuters en de JFTC was niet bereikbaar.
Ook in de Verenigde Staten en de EU ligt de dominante positie van Google onder een vergrootglas. Zo wil het Amerikaanse ministerie van Justitie dat het moederbedrijf van Google, Alphabet, Chrome verkoopt en dat het techconcern data rond zoekopdrachten in de gelijknamige zoekmachine deelt met concurrenten. Zo moet het monopolie van Google op de markt voor online zoeken worden opgebroken.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - 3i Group, het Britse moederbedrijf van winkelketen Action, is donderdag gekelderd op de beurs in Londen. Het concern waarschuwde voor zwakkere verkopen bij discountwinkelketen Action, een teken dat zelfs budgetwinkels het zwaar hebben nu een toenemende inflatie de bestedingsruimte van consumenten onder druk zet.
23 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Babymelk van Nutrilon, die eerder uit voorzorg uit de handel werd gehaald omdat er mogelijk een giftige stof in zou zitten, is op sommige plekken in België opnieuw verkocht. Dat heeft voedingsmiddelenconcern Danone laten weten. Volgens het Franse bedrijf gaat het om een leveringsfout.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Koerswinsten voor grote techbedrijven hebben voor een record gezorgd op Wall Street. De brede graadmeter S&P 500 eindigde hoger dan ooit in de aanloop naar een topontmoeting tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping. In Trumps kielzog reisden ook topbestuurders van techbedrijven als Nvidia en Tesla mee naar China.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het vullen van de gasopslagen in Nederland loopt moeizaam, waarschuwt Gasunie. In de komende weken is ingrijpen nodig om het vuldoel voor de winter te halen, zei algemeen directeur Jeroen Zanting tijdens een technische briefing van Kamerleden over leveringszekerheid. Door de Iranoorlog zijn de gasprijzen hard gestegen, wat het onaantrekkelijk maakt om nu aardgas in te kopen om op te slaan voor de winter.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse Senaat is akkoord met de benoeming van Kevin Warsh als voorzitter van de Federal Reserve. Hij is daarmee de opvolger van Jerome Powell bij de Amerikaanse centrale bank. Zijn termijn als voorzitter loopt vrijdag af.
12 uur geledenNEW YORK (ANP) - Netflix is van plan om vanaf 2027 een abonnement met reclame aan te bieden in Nederland. De streamingdienst biedt deze goedkopere abonnementen al sinds 2022 in verschillende grote landen aan, waaronder de Verenigde Staten, Frankrijk en Duitsland.
12 uur geledenZIRNDORF (ANP) - De fabrikant van speelgoedmerk Playmobil, de Horst Brandstätter Group, blijft fors minder verkopen. Dat blijkt uit de jaarcijfers van het bedrijf. Het bedrijf kampt al enkele jaren met dalende cijfers en schrapte eerder al banen.
13 uur geleden