Nikkei: Google schendt concurrentiewetten volgens waakhond Japan
TOKIO (ANP/RTR) - De Japanse mededingingsautoriteit bevindt Google naar verwachting schuldig aan het overtreden van de concurrentiewetgeving met zijn zoekmachinediensten voor smartphones. Mededingingswaakhond JFTC begon hier vorig jaar oktober een onderzoek naar en zal Google binnenkort bevelen zijn monopolistische praktijken te stoppen, meldden ingewijden aan Nikkei Asia.
De toezichthouder zou hebben vastgesteld dat de contracten van het Amerikaanse techconcern met smartphonefabrikanten de concurrentie oneerlijk beperken, wat de markt voor internetzoekmachines schaadt. Chrome is wereldwijd de meest gebruikte webbrowser. Google gebruikt gegevens van Chrome-gebruikers om bijvoorbeeld reclames gerichter en effectiever in te zetten. Google heeft nog niet gereageerd tegenover persbureau Reuters en de JFTC was niet bereikbaar.
Ook in de Verenigde Staten en de EU ligt de dominante positie van Google onder een vergrootglas. Zo wil het Amerikaanse ministerie van Justitie dat het moederbedrijf van Google, Alphabet, Chrome verkoopt en dat het techconcern data rond zoekopdrachten in de gelijknamige zoekmachine deelt met concurrenten. Zo moet het monopolie van Google op de markt voor online zoeken worden opgebroken.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De hypotheekrentes in Nederland zijn gestegen door de Iranoorlog. Vooral starters en kopers in de grote steden en op de nieuwbouwmarkt kunnen dat merken, meldt ING Research.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met bescheiden winsten gesloten. Optimisme over de mogelijkheden voor een einde aan de oorlog in Iran zorgde ervoor dat beleggers weer geld staken in aandelen. De olieprijzen daalden licht.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - De centrale bank van Frankrijk is pessimistischer geworden over de economische groei van het land door de oorlog in Iran. De sterke stijging van de gas- en olieprijzen door het conflict beperkt de uitgaven van consumenten en investeringen van bedrijven waarschijnlijk.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump bezoekt 14 en 15 mei China voor een topontmoeting met zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping. Dat meldde een woordvoerder van het Witte Huis, nadat Trump zijn bezoek aan China onlangs had uitgesteld vanwege de Iranoorlog. Xi en Trump spreken in Beijing waarschijnlijk over de sterk verslechterde handelsrelatie tussen de twee landen.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een nieuwe adviesraad voor technologie opgericht met prominente leden als Facebook-oprichter Mark Zuckerberg en Nvidia-topman Jensen Huang. Trumps voormalige nauwe bondgenoot Elon Musk is een opvallende afwezige.
9 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR/AFP) - Meta en Google zijn aansprakelijk voor een verslaving die een Amerikaanse vrouw zegt te hebben ontwikkeld voor socialemedia-apps zoals Instagram en YouTube, zo heeft een jury in Los Angeles geoordeeld.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is met winst gesloten. Ook op andere Europese beurzen had het optimisme de overhand, terwijl de olieprijzen licht zakten. Beleggers verwerken signalen vanuit de Verenigde Staten en Iran over gesprekken die moeten leiden tot een einde aan de gevechten in de Golfregio. Daarbij lijken ze rekening te houden met vooruitgang in onderhandelingen over vrede of een staakt-het-vuren.
10 uur geleden