Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nikkei fors lager na Russische aanval op kerncentrale Oekraïne

Nikkei fors lager na Russische aanval op kerncentrale Oekraïne

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Tokio is vrijdag met een fors verlies gesloten. Beleggers reageerden geschrokken op de Russische aanval op de kerncentrale Zaporizja in Oekraïne, waarbij brand uitbrak. De situatie rond de grootste kerncentrale van Europa is volgens de lokale autoriteiten onder controle. De reactoren zouden inmiddels veilig zijn uitgeschakeld en de stralingsniveaus rondom de kerncentrale zouden normaal zijn.

De Amerikaanse president Joe Biden en Britse premier Boris Johnson riepen de Russische troepen op tot een staakt-het-vuren rondom de kerncentrale. De twee regeringsleiders belden met de Oekraïense president Volodimir Zelenski, die de Russen "nucleaire terreur" en "een herhaling van Tsjernobyl" verweet.

De toonaangevende Nikkei in Tokio ging uiteindelijk 2,2 procent lager het weekeinde in op 25.985,47 punten. Eerder op de dag verloor de Japanse hoofdindex nog bijna 3 procent. Vooral de technologiebedrijven stonden onder druk na de stevige koersverliezen in de Amerikaanse techsector. Techinvesteerder SoftBank zakte bijna 5 procent. Panasonic verloor bijna 3 procent ondanks mediaberichten dat het Japanse elektronicaconcern een fabriek in de Verenigde Staten gaat bouwen om accu's te leveren aan de fabrikant van elektrische auto's Tesla.

Hongkong

Ook in Hongkong gingen de Chinese techbedrijven hard onderuit. Webwinkel Alibaba zakte 4,9 procent, internet- en gamebedrijf Tencent verloor 3,8 procent en maaltijdbezorger Meituan daalde 6 procent. De Hang Seng-index raakte tussentijds 2,4 procent kwijt. De Kospi in Seoul verloor 1,1 procent. De grote Zuid-Koreaanse techconcerns Samsung en LG Electronics zakten 2 procent en 3 procent. De Australische All Ordinaries leverde 0,6 procent in.

De beurs in Shanghai daalde 0,8 procent in afwachting van de jaarlijkse bijeenkomst van het Chinese parlement op zaterdag. Beleggers verwachten dat Beijing meer stimuleringsmaatregelen zal aankondigen om de vertraging van de economische groei te keren.

Meer uit Financieel

Wall Street daalt door oplopende spanningen VS en Iran

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag licht lager geopend. Beleggers namen geen risico na de sterke opmars op vrijdag, die volgde op de heropening van de Straat van Hormuz door Iran. De spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran liepen afgelopen weekend echter weer op door de inbeslagname van een Iraans vrachtschip door de Amerikaanse marine. Ook sloot Iran zaterdag het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz weer af door de aanhoudende Amerikaanse blokkade van de Iraanse havens.

7 minuten geleden
Buitenlandse luchtvaartmaatschappijen weer welkom in Qatar

DOHA (ANP/AFP) - Buitenlandse luchtvaartmaatschappijen zijn weer welkom op de luchthaven van het Qatarese Doha. Dat is voor het eerst sinds de start van de Iranoorlog eind februari. De Qatarese luchtvaartautoriteit laat weten dat de activiteiten van buitenlandse maatschappijen "geleidelijk worden hervat".

1 uur geleden
Woonbond kritisch over versoepeling Wet betaalbare huur

AMSTERDAM (ANP) - De Woonbond, een belangenvereniging voor huurders, is kritisch op het voorstel van het kabinet om de Wet betaalbare huur te versoepelen. Met het voorstel worden "veel te hoge huren opnieuw mogelijk".

1 uur geleden
Franse autoriteiten willen Elon Musk ondervragen over X

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse autoriteiten hebben maandag een uitnodiging gestuurd naar Elon Musk om hem vragen te stellen over zijn socialemediaplatform X. De autoriteiten in Frankrijk doen al langer onderzoek naar X, waarbij in februari nog een inval werd gedaan bij het Parijse kantoor van het bedrijf.

1 uur geleden
Nederlands toerismebureau: minder bezoekers uit Azië door oorlog

DEN HAAG (ANP) - Nederland krijgt minder bezoekers uit Azië, zoals uit China, Japan en India, over de vloer door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat hoort het Nederlands Bureau voor Toerisme en Congressen (NBTC) vanuit de sector. Door de oorlog is het vliegverkeer tussen Azië en Europa ernstig verstoord. Dat leidt tot minder bezoek aan bij Aziaten populaire toeristische trekpleisters als het waterrijke dorp Giethoorn, de molens van Kinderdijk en het bloemenpark Keukenhof, aldus het NBTC.

2 uur geleden
Nederlandse export bloemen en planten krimpt in eerste kwartaal

ZOETERMEER (ANP) - De Nederlandse export van bloemen en planten is in het eerste kwartaal van 2026 licht gekrompen. De totale waarde van de uitvoer van bloemen en planten bedroeg bijna 2,1 miljard euro. Dat is 0,6 procent minder dan een jaar geleden, meldt de Vereniging van Groothandelaren in Bloemkwekerijproducten (VGB).

2 uur geleden
China boos over legeroefening VS, Filipijnen en Japan

MANILLA (ANP/RTR/DPA) - China is boos over militaire oefeningen van de Verenigde Staten, de Filipijnen en voor het eerst ook Japan. "De komst van troepen van buiten schept verdeeldheid en confrontatie", waarschuwt China.

3 uur geleden