
Nikkei fors hoger na tarievenverlaging China
TOKIO (ANP) - De Japanse effectenbeurs is donderdag fors hoger geëindigd. De aankondiging van China om vanaf 14 februari de importtarieven op 75 miljard dollar aan Amerikaanse goederen te halveren zorgde voor optimisme bij beleggers. Mediaberichten over een mogelijke doorbraak in de ontwikkeling van een medicijn tegen het nieuwe coronavirus boden eveneens steun aan de beurshandel. De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) verklaarde echter dat er nog geen effectieve behandelingen zijn tegen het virus.
De hoofdindex in Tokio, de Nikkei 225, sloot met een winst van 2,4 procent op 23.873,59 punten. Een verdere daling van de Japanse yen zorgde voor flinke koerswinsten bij de belangrijke Japanse exportbedrijven. Automaker Toyota klom 2,6 procent na een verhoging van de winstverwachting. Pan Pacific International Holdings maakte een koerssprong van 18 procent. Het moederbedrijf van retailketen Don Quijote schroefde zijn winstverwachting voor het lopende boekjaar op. Z Holdings steeg 6 procent dankzij beter dan verwachte resultaten van het internetbedrijf.
De Chinese beurzen gingen eveneens vooruit. De beursgraadmeter in Shanghai dikte tussentijds 1,8 procent aan en de Hang Seng-index in Hongkong kreeg er 2,8 procent bij. Peking zal de tarieven op sommige Amerikaanse producten verlagen van 10 naar 5 procent en van 5 naar 2,5 procent. Het Chinese ministerie van Financiën verklaarde te willen toewerken naar een handelsrelatie met Washington waarin helemaal geen invoertarieven meer worden gehanteerd. De Kospi in Seoul won 2,7 procent en de All Ordinaries in Sydney eindigde 1,1 procent hoger.
Meer uit Financieel
GOUDA (ANP) - De netwerkproblemen waarmee Odido-klanten in de omgeving van Gouda en Zoetermeer sinds zaterdagochtend kampten, zijn verholpen. Dat laat een woordvoerder van de telecomprovider weten. De storing had te maken met de problemen van vrijdag bij Odido, toen landelijk duizenden storingsmeldingen werden gedaan.
12 uur geledenISTANBUL (ANP/DPA/AFP) - Turkije is zaterdag begonnen met de levering van aardgas uit Azerbeidzjan aan buurland Syrië. De infrastructuur in Syrië is zwaar beschadigd door de jarenlange burgeroorlog en met de leveringen moet worden voorzien in de energiebehoefte van het land, melden Turkse staatsmedia.
13 uur geledenGOUDA (ANP) - Odido-klanten in de omgeving van Gouda en Zoetermeer kunnen zaterdag problemen ervaren op het netwerk van de telecomprovider. Dat is "een staartje" van de problemen waar het bedrijf vrijdag mee kampte, laat een woordvoerder weten.
14 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - Kering, het moederbedrijf van onder meer het luxe Italiaanse modemerk Gucci, voert gesprekken met Qatar over de verkoop van een gebouw in een populaire winkelstraat in Milaan. Dat schrijft de Italiaanse krant Corriere della Sera, die stelt dat de onderhandelingen worden gevoerd met een lid van de Qatarese koninklijke familie.
14 uur geledenDELFT (ANP) - De IKEA in Delft is zaterdagochtend dicht door een stroomstoring bij netbeheerder Stedin. Buiten de winkel heeft zich een rij klanten gevormd, laat een woordvoerster van de Zweedse woonwarenhuisketen weten. Naar verwachting is de storing bij de netbeheerder binnen enkele uren opgelost en dan kan de winkel weer open.
16 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Een Duitse consumentenorganisatie heeft juridische stappen ondernomen tegen verschillende budgetluchtvaartmaatschappijen, zoals Ryanair en EasyJet. De organisatie stelt dat de airlines onterecht kosten vragen voor het meenemen van handbagage op een vlucht.
19 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Federal Reserve-bestuurder Adriana Kugler stapt op. Dat heeft de Amerikaanse centrale bank vrijdagavond bekendgemaakt. Daarmee komt eerder dan verwacht een mogelijkheid voor president Donald Trump om een nieuwe beleidsmaker aan te stellen die aansluit bij zijn visie op de rentetarieven.
19 uur geleden