Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nikkei fors hoger na sterker dan verwachte groei Japanse economie

Nikkei fors hoger na sterker dan verwachte groei Japanse economie

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Tokio ging donderdag flink vooruit. Een sterker dan verwachte groei van de Japanse economie zorgde voor optimisme bij beleggers. Daarnaast werd de stemming gesteund door het stevige herstel op Wall Street, waar positief werd gereageerd op het zogeheten Beige Book van de Federal Reserve. Uit dat rapport van de centrale bank bleek dat in verschillende Amerikaanse regio's sprake is van een voorzichtig afkoelende inflatie. Ook werd uitgekeken naar het rentebesluit in Europa, dat later op de dag bekend wordt gemaakt.

De toonaangevende Nikkei in Tokio stond kort voor sluiting van de markt 2,1 procent in de plus. Uit cijfers van de Japanse overheid bleek dat de economie in het tweede kwartaal met 3,5 procent is gegroeid ten opzichte van dezelfde periode een jaar eerder. Economen hadden gerekend op een groei van 2,9 procent. Techinvesteerder SoftBank en winkelconcern Fast Retailing, de eigenaar van kledingketen Uniqlo, behoorden tot de sterkste stijgers op de Japanse beurs met winsten van ruim 2 procent.

Ook in Zuid-Korea en Australië wonnen de beurzen terrein. De Kospi in Seoul klom 0,6 procent en in Sydney kreeg de All Ordinaries er 1,5 procent bij. Gouverneur Philip Lowe van de Australische centrale bank liet in een toespraak weten dat de rente nog verder moet worden verhoogd om de hoge inflatie te bestrijden, maar mogelijk met wat kleinere rentestappen dan voorheen. Bij de afgelopen vier beleidsvergaderingen werd de rente in Australië steeds met 0,5 procentpunt verhoogd.

De Chinese aandelenmarkten bleven achter door de aanhoudende zorgen over de impact van de strenge coronamaatregelen op de economie. In de Chinese miljoenenstad Chengdu werd de lockdown, die al een week duurt, in de meeste gebieden van de stad verlengd. De hoofdindex in Shanghai daalde 0,1 procent en de Hang Seng-index in Hongkong verloor 0,4 procent.

Meer uit Financieel

ABN AMRO op dreef met grote reorganisatie: al 1500 banen weg

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO was in 2025 op dreef met de grote reorganisatie bij de bank, waarmee topvrouw Marguerite Bérard het concern winstgevender wil maken. Per saldo zijn al zo'n 1500 voltijdsmedewerkers vertrokken. Dat komt neer op circa 30 procent van de 5200 banen die tot en met 2028 worden geschrapt.

21 minuten geleden
Uitzender Randstad kampt met dalende Europese omzet, groeit in VS

DIEMEN (ANP) - Uitzendconcern Randstad heeft in het laatste kwartaal van vorig jaar een lagere omzet geboekt. Daarbij had het bedrijf het vooral lastig op de Europese markt, waar de opbrengsten in onder andere Nederland en Duitsland aanzienlijk daalden. Op de Noord-Amerikaanse markt groeide Randstad juist weer licht.

24 minuten geleden
Nederlandse export ruim 7 procent gegroeid

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse goederenexport is in december met 7,1 procent toegenomen in vergelijking met een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Volgens het bureau voerden bedrijven vooral meer machines en aardolieproducten uit naar het buitenland. In november steeg de export met 5 procent op jaarbasis.

26 minuten geleden
Heineken schrapt komende twee jaar 5000 tot 6000 banen

AMSTERDAM (ANP) - Bierbrouwer Heineken schrapt de komende twee jaar 5000 tot 6000 banen om de kosten verder te verlagen. Dat meldt het bedrijf bij de publicatie van zijn kwartaal- en jaarcijfers. Het banenverlies komt bovenop eerdere reorganisaties in de afgelopen jaren waarbij al miljarden werden bezuinigd.

37 minuten geleden
Rapport: AI-sector Nederland blijft achter bij andere EU-landen

AMSTERDAM (ANP) - AI-bedrijven in Nederland groeien langzamer dan concurrenten in andere Europese landen, meldt Techleap in het jaarlijkse rapport The State of Dutch Tech. Dat terwijl Nederland de hoogste dichtheid aan AI-talent in Europa heeft (10,9 professionals per 10.000 inwoners).

1 uur geleden
Luchtvaart waarschuwt voor wachttijden door EU-registratiesysteem

BRUSSEL (ANP) - Europese koepelorganisaties voor de luchtvaart waarschuwen dat een nieuw Europees registratiesysteem op luchthavens leidt tot aanzienlijke vertragingen voor passagiers van buiten de Europese Unie. Als er niet onmiddellijk maatregelen worden genomen, dreigen in de drukke zomermaanden ernstige verstoringen, waarbij wachttijden kunnen oplopen tot vier uur of meer. Dat stellen onder meer de internationale brancheorganisatie voor de luchtvaart IATA en koepelorganisatie van luchthavens ACI Europe.

7 uur geleden
Frauderende cryptobaas Bankman-Fried wil nieuw proces

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De veroordeelde oprichter van de failliete cryptobeurs FTX, Sam Bankman-Fried, wil een nieuw proces. Daarvoor heeft hij een verzoek ingediend bij een rechtbank in New York. Bankman-Fried zit momenteel een gevangenisstraf van 25 jaar uit vanwege grote fraude rond het omgevallen cryptoplatform.

9 uur geleden