Nikkei fors hoger door optimisme over vaccin
TOKIO (ANP) - In Japan, waar beleggers terugkeerden na een lang weekeinde, is de aandelenbeurs dinsdag fors hoger gesloten. De bemoedigende testresultaten van een goedkoper en eenvoudiger te bewaren vaccin van farmaceut AstraZeneca wakkerden de hoop aan op een snel herstel van de coronacrisis. Ook het nieuws dat de machtsoverdracht in de Verenigde Staten aan de nieuwe regering van de verkozen president Joe Biden officieel kan beginnen zorgde voor optimisme.
Door de erkenning van zijn verkiezingszege door de federale overheidsdienst General Services Administration (GSA) krijgt Biden toegang tot federale overheidsmiddelen en relevante geheime informatie. Berichten dat de aankomende Amerikaanse president de voormalige voorzitter van de Federal Reserve (Fed) Janet Yellen wil benoemen tot minister van Financiën vielen eveneens goed bij beleggers.
De hoofdindex in Tokio, de Nikkei 225, eindigde 2,5 procent hoger op 26.165,59 punten en bereikte het hoogste niveau sinds mei 1991. Vooral de bedrijven die zwaar zijn getroffen door de coronapandemie zoals olieproducenten en vastgoedbedrijven waren in trek door de hoop dat het einde van de crisis in zicht is. Chemieconcern Shin-Etsu Chemical en de maker van robots voor fabrieken Fanuc behoorden tot de sterkste stijgers met winsten van respectievelijk 4,7 en 3,8 procent.
De andere beursgraadmeters in de Aziatische regio lieten overwegend kleine koersuitslagen zien. De beurs in Shanghai noteerde tussentijds 0,4 procent in de min en de Hang Seng-index in Hongkong bleef vrijwel vlak. De Kospi in Seoul won 0,5 procent en de Australische All Ordinaries in Sydney dikte 1,3 procent aan.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - De financiële situatie van Nederlandse huiseigenaren is verslechterd na een periode van herstel, meldt NHG (Nationale Hypotheek Garantie) na onderzoek onder ongeveer 2400 mensen.
40 minuten geledenSANTA CLARA (ANP) - Nvidia, de belangrijkste ontwikkelaar van chips voor toepassingen rond kunstmatige intelligentie (AI), heeft in het afgelopen kwartaal opnieuw recordresultaten behaald door de grote vraag naar zijn chips voor AI-datacenters. Volgens het bedrijf werd een omzet in de boeken gezet van 81,6 miljard dollar. Dat is een stijging van 85 procent vergeleken met een jaar eerder.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met flinke winsten de handel uitgegaan, geholpen door een sterke daling van de olieprijzen. AI-chipconcern Nvidia stond bij de stijgers op Wall Street in aanloop naar de kwartaalcijfers die na het slot worden gepubliceerd.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het moederbedrijf van ChatGPT, gaat snel een aanvraag indienen voor een beursgang in New York. Dat melden bronnen aan The Wall Street Journal. Dat zou binnen enkele dagen of weken kunnen gebeuren en mogelijk zelfs al komende vrijdag, aldus de zakenkrant.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een flinke plus gesloten, waarbij een nieuw slotrecord werd bereikt. De chipfondsen ASMI, Besi en ASML stonden bij de sterkste stijgers in de hoofdgraadmeter. De olieprijzen gingen juist flink omlaag.
8 uur geledenSEJONG (ANP/AFP/RTR) - De vakbond bij het Zuid-Koreaanse technologieconcern Samsung Electronics heeft een geplande staking tot nader order uitgesteld. Tienduizenden werknemers van Samsung dreigden te staken uit onvrede over het uitblijven van een deal over hogere bonussen. Maar volgens de bond is nu een voorlopige deal gesloten na arbitrage van de minister van Arbeid in het conflict.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ASN Bank wil zijn aandeel in de hypotheekmarkt verdubbelen. Volgens topman Roland Boekhout kan het financiële concern dat voor elkaar krijgen door ervoor te zorgen dat een hypotheekaanvraag "appeltje-eitje" is bij de bank.
9 uur geleden