Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nikkei flink lager na waarschuwing Fed-baas

Nikkei flink lager na waarschuwing Fed-baas

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Japan is donderdag flink lager gesloten in navolging van de stevige verliesbeurt op Wall Street. De Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell waarschuwde woensdag voor een verlengde periode van zwakke economische groei vanwege de coronacrisis en dat waarschijnlijk meer maatregelen nodig zijn om de economie te ondersteunen. Ook de andere Aziatische beurzen deden een stap terug.

De toonaangevende Nikkei in Tokio eindigde 1,7 procent in de min op 19.914,78 punten. Sony zakte 3,9 procent. Het Japanse technologieconcern zag de winst in het afgelopen kwartaal met driekwart kelderen door dalende verkopen van elektronica als smartphones. Sony verkocht wel meer spelcomputers van PlayStation doordat veel mensen noodgedwongen thuis moeten blijven vanwege de virusuitbraak. Takeda Pharmaceutical klom 4,7 procent dankzij beter dan verwachten resultaten en vooruitzichten van het farmaceutische concern.

De beursgraadmeter in Shanghai noteerde tussentijds 0,7 procent lager en de Hang Seng-index in Hongkong zakte 1,3 procent. Tencent klom 0,6 procent. De Chinese internetreus boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht. Chinese consumenten gaven tijdens de lockdown veel meer geld uit aan computerspelletjes. Ook het gebruik van sociale media zoals Tencents WeChat-dienst nam flink toe.

De Kospi in Seoul leverde 1,2 procent in. In Sydney raakte de All Ordinaries 1,4 procent kwijt. In Australië zijn in april bijna 600.000 mensen werkloos geraakt. Dat is het hoogste aantal in ruim veertig jaar tijd. De Australische regering verwacht dat de werkloosheid in het land in juni is gestegen tot 10 procent.

Meer uit Financieel

Revolut: beperkt aantal klanten geraakt door fraudepoging

AMSTERDAM (ANP) - Een "beperkt aantal" klanten van Revolut is getroffen door een recente fraudepoging bij de onlinebank. Daarbij gebruikte een onbevoegde partij het e-mailadres van "een legitieme overheidsinstantie" om frauduleuze informatieverzoeken in te dienen. Dat bevestigt een woordvoerder van de onlinebank na onderzoek van BNR Nieuwsradio.

56 minuten geleden
Producent Wegovy en Ozempic verandert naam in Novo

KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De Deense farmaceut Novo Nordisk, bekend van de medicijnen Wegovy en Ozempic, gaat zijn naam veranderen in Novo. Volgens het bedrijf moet dit de herkenbaarheid bij consumenten vergroten. Ook het bedrijfslogo met de stier wordt aangepast.

58 minuten geleden
Europese gasprijs hoger door toenemend geweld Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De Europese gasprijs steeg maandagochtend op de toonaangevende gasbeurs in Amsterdam in navolging van de hogere olieprijzen. De prijs klom bijna 5 procent tot meer dan 83 euro per megawattuur. Vorige week steeg de prijs voor het eerst sinds januari 2023 al tot ruim 80 euro.

2 uur geleden
Chipbedrijven omlaag op beurs na oproep om AI-opmars te vertragen

AMSTERDAM (ANP) - Chipbedrijven zijn maandagochtend stevige verliezers op de beurs in Amsterdam, nadat grote kunstmatige-intelligentiebedrijven hebben opgeroepen om de ontwikkeling van AI-modellen bewust te vertragen. Onder meer topman Dario Amodei van Anthropic uitte afgelopen weekend zijn zorgen over risico's van AI na verschillende incidenten.

2 uur geleden
Amazon schort samenwerking met vrachtvlieger op na ongeluk

SEATTLE (ANP/AFP/RTR) - Webwinkelconcern Amazon heeft de samenwerking met vrachtvlieger 21 Air voorlopig opgeschort. Dit is het bedrijf dat eigenaar is van het Amazon Prime Air-vliegtuig dat een week geleden in Miami van de landingsbaan schoot.

4 uur geleden
Huishoudens betalen volgend jaar fors meer voor gas- en stroomnet

DEN HAAG (ANP) - Huishoudens en bedrijven moeten volgend jaar tientallen euro's meer betalen voor hun elektriciteits- en gasaansluitingen omdat netbeheerders veel moeten investeren in het versterken van het volle stroomnet. Volgens Netbeheer Nederland gaat dit onderdeel van de energierekening gemiddeld met ongeveer 20 procent omhoog. Voor huishoudens betekent dit volgens de brancheorganisatie dat ze gemiddeld zo'n 12 euro per maand extra kwijt zijn.

4 uur geleden
Olieprijzen stijgen om stilleggen Saudische pijpleiding na aanval

SINGAPORE (ANP) - De olieprijzen zijn maandagochtend weer omhooggegaan, na het stilleggen van de belangrijke oost-westelijke pijpleiding in Saudi-Arabië na een aanval met drones. Daarnaast zijn gesprekken tussen de Golfstaten en Iran over de situatie in de Straat van Hormuz, die maandag in Oman plaats zouden vinden, uitgesteld.

4 uur geleden