Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nikkei flink lager na waarschuwing Fed-baas

Nikkei flink lager na waarschuwing Fed-baas

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Japan is donderdag flink lager gesloten in navolging van de stevige verliesbeurt op Wall Street. De Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell waarschuwde woensdag voor een verlengde periode van zwakke economische groei vanwege de coronacrisis en dat waarschijnlijk meer maatregelen nodig zijn om de economie te ondersteunen. Ook de andere Aziatische beurzen deden een stap terug.

De toonaangevende Nikkei in Tokio eindigde 1,7 procent in de min op 19.914,78 punten. Sony zakte 3,9 procent. Het Japanse technologieconcern zag de winst in het afgelopen kwartaal met driekwart kelderen door dalende verkopen van elektronica als smartphones. Sony verkocht wel meer spelcomputers van PlayStation doordat veel mensen noodgedwongen thuis moeten blijven vanwege de virusuitbraak. Takeda Pharmaceutical klom 4,7 procent dankzij beter dan verwachten resultaten en vooruitzichten van het farmaceutische concern.

De beursgraadmeter in Shanghai noteerde tussentijds 0,7 procent lager en de Hang Seng-index in Hongkong zakte 1,3 procent. Tencent klom 0,6 procent. De Chinese internetreus boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht. Chinese consumenten gaven tijdens de lockdown veel meer geld uit aan computerspelletjes. Ook het gebruik van sociale media zoals Tencents WeChat-dienst nam flink toe.

De Kospi in Seoul leverde 1,2 procent in. In Sydney raakte de All Ordinaries 1,4 procent kwijt. In Australië zijn in april bijna 600.000 mensen werkloos geraakt. Dat is het hoogste aantal in ruim veertig jaar tijd. De Australische regering verwacht dat de werkloosheid in het land in juni is gestegen tot 10 procent.

Meer uit Financieel

Grote Italiaanse bank voor miljoenen opgelicht met AI-misleiding

MILAAN (ANP/RTR) - Oplichters hebben met AI-middelen 95 miljoen euro weten buit te maken bij de private tak van een van de Italiaanse grootbanken, Intesa Sanpaolo. Hoewel meer dan de helft van het verduisterde geld inmiddels terug is, is nog altijd circa 36 miljoen euro spoorloos.

6 uur geleden
EU-commissaris waarschuwt landen voor energieprijscrisis

BRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Unie kampt met een energieprijscrisis door de gevolgen van de Iranoorlog voor de olie- en gasmarkten. Dat schrijft Eurocommissaris Dan Jørgensen (Energie) vrijdag in een brief die is ingezien door persbureau Reuters. Hij roept lidstaten daarin op maatregelen te overwegen om de vraag naar energie te beperken.

7 uur geleden
Wall Street sluit hoger om hoop op einde oorlog Midden-Oosten

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met plussen gesloten. De hoop op een einde aan de Iranoorlog en lagere olieprijzen zorgden voor optimisme op de beursvloeren.

7 uur geleden
Bill Gates gelooft dat AI kan zorgen voor een miljard doden

NEW YORK (ANP) - Medeoprichter van Microsoft Bill Gates gelooft dat kunstmatige intelligentie tot de dood van een miljard mensen kan leiden. Dat zei hij vrijdag in een interview met nieuwszender NBC. Gates vindt dat de Verenigde Staten met wetgeving moeten komen om de risico's van de technologie te verminderen.

9 uur geleden
Pentagon mag Anthropic van hof uitsluiten van opdrachten

NEW YORK (ANP/AFP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie mag AI-bedrijf Anthropic uitsluiten van opdrachten omdat de techonderneming een nationaal veiligheidsrisico zou vormen. Dat heeft een hof van beroep in Washington D.C. geoordeeld in een rechtszaak over het conflict tussen Anthropic en de Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth.

10 uur geleden
EU voert methaanregels energie-import mogelijk een jaar later in

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Commissie geeft importeurs van olie en gas mogelijk een jaar langer de tijd om zich voor te bereiden op nieuwe regels rond methaanuitstoot. Vanaf 2027 moet de invoer van fossiele brandstoffen in de Europese Unie voldoen aan monitoring- en rapportageregels, die zijn bedoeld om de methaanuitstoot te verminderen. Eurocommissaris Dan Jørgensen (Energie) zei vrijdag dat de EU de invoering ervan mogelijk uitstelt tot 2028.

10 uur geleden
AEX-index eindigt hoger, olieprijzen dalen na Iraans voorstel

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag met een plus de handel uitgegaan. De lagere olieprijzen hielpen het sentiment op de aandelenbeurs in Amsterdam. Olie- en gasconcern Shell en oliedienstverlener SBM Offshore stonden bij de verliezers in de hoofdindex en zakten 0,9 procent en 1,9 procent.

11 uur geleden