Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nikkei flink lager na waarschuwing Fed-baas

Nikkei flink lager na waarschuwing Fed-baas

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Japan is donderdag flink lager gesloten in navolging van de stevige verliesbeurt op Wall Street. De Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell waarschuwde woensdag voor een verlengde periode van zwakke economische groei vanwege de coronacrisis en dat waarschijnlijk meer maatregelen nodig zijn om de economie te ondersteunen. Ook de andere Aziatische beurzen deden een stap terug.

De toonaangevende Nikkei in Tokio eindigde 1,7 procent in de min op 19.914,78 punten. Sony zakte 3,9 procent. Het Japanse technologieconcern zag de winst in het afgelopen kwartaal met driekwart kelderen door dalende verkopen van elektronica als smartphones. Sony verkocht wel meer spelcomputers van PlayStation doordat veel mensen noodgedwongen thuis moeten blijven vanwege de virusuitbraak. Takeda Pharmaceutical klom 4,7 procent dankzij beter dan verwachten resultaten en vooruitzichten van het farmaceutische concern.

De beursgraadmeter in Shanghai noteerde tussentijds 0,7 procent lager en de Hang Seng-index in Hongkong zakte 1,3 procent. Tencent klom 0,6 procent. De Chinese internetreus boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht. Chinese consumenten gaven tijdens de lockdown veel meer geld uit aan computerspelletjes. Ook het gebruik van sociale media zoals Tencents WeChat-dienst nam flink toe.

De Kospi in Seoul leverde 1,2 procent in. In Sydney raakte de All Ordinaries 1,4 procent kwijt. In Australië zijn in april bijna 600.000 mensen werkloos geraakt. Dat is het hoogste aantal in ruim veertig jaar tijd. De Australische regering verwacht dat de werkloosheid in het land in juni is gestegen tot 10 procent.

Meer uit Financieel

Chipbedrijven en Oracle flink lager op roodgekleurd Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met rode cijfers gesloten, waarbij vooral flinke koersverliezen waren te zien in de chipsector. Ook softwareconcern Oracle stond bij de dalers op Wall Street na een bericht over het afketsen van een deal voor de financiering van een groot datacenter van het bedrijf.

4 uur geleden
Netanyahu: Israël keurt grote gasdeal met Egypte goed

JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël heeft woensdag goedkeuring gegeven voor een grote aardgasdeal met Egypte. Dat zei de Israëlische premier Benjamin Netanyahu. Het gaat volgens Netanyahu om een deal ter waarde van bijna 35 miljard dollar waarbij de komende jaren gas aan Egypte wordt geleverd uit het grote gasveld Leviathan voor de kust van Israël.

4 uur geleden
Verlies voor AEX-index, chipbedrijven sterkste dalers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag met verlies gesloten. De chipbedrijven waren de grootste dalers bij de hoofdfondsen op het Damrak. Shell stond juist bij de winnaars, geholpen door de hogere olieprijzen.

7 uur geleden
Duizenden boeren in Brussel verwacht voor demonstratie EU-top

BRUSSEL (ANP) - Naar verwachting komen duizenden boeren donderdag naar Brussel om te demonstreren tijdens de EU-top. De EU-leiders zullen onder meer de meerjarenbegroting (2028-2034) bespreken, waarin ook het landbouwbudget staat. De landbouwsector is niet tevreden met het huidige voorstel voor het landbouwbudget.

9 uur geleden
Vuurwerkbranche stevent af op 20 procent meer verkoop dit jaar

DEN HAAG (ANP) - Vuurwerkverkopers hebben de afgelopen weken al goede zaken gedaan. Als dit enigszins doorzet, kan het zomaar zijn dat de branche "richting de 20 procent" meer gaat verkopen dan vorig jaar. Dat is de inschatting van belangenorganisatie Pyrotechniek Nederland. De voorzitter houdt wel een slag om de arm. "Allerlei factoren spelen daarin mee, zoals het weer en de situatie in de wereld", zegt voorzitter Leo Groeneveld.

10 uur geleden
Chiptoeleverancier ASMI investeert in uitbreiding in Almere

ALMERE (ANP) - Chiptoeleverancier ASMI investeert in een uitbreiding van zijn activiteiten in Almere, waar het hoofdkantoor van het bedrijf staat. Volgens ASMI zal de uitbreiding in Nederland de toekomstige groei van de onderneming ondersteunen.

10 uur geleden
Aandelen Oracle omlaag na nieuws over afketsen datacenterdeal

NEW YORK (ANP) - Aandelen van softwareconcern Oracle zijn woensdag in waarde gedaald op de beurs in New York. Volgens zakenkrant Financial Times trekt een samenwerkingspartner zich terug uit de financiering van de bouw van een groot datacenter in Michigan voor Oracle. Eerder namen bij beleggers de zorgen al toe over de hoge kosten die Oracle maakt voor zijn groeiambities op het gebied van kunstmatige intelligentie.

10 uur geleden