Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nikkei flink lager na waarschuwing Fed-baas

Nikkei flink lager na waarschuwing Fed-baas

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Japan is donderdag flink lager gesloten in navolging van de stevige verliesbeurt op Wall Street. De Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell waarschuwde woensdag voor een verlengde periode van zwakke economische groei vanwege de coronacrisis en dat waarschijnlijk meer maatregelen nodig zijn om de economie te ondersteunen. Ook de andere Aziatische beurzen deden een stap terug.

De toonaangevende Nikkei in Tokio eindigde 1,7 procent in de min op 19.914,78 punten. Sony zakte 3,9 procent. Het Japanse technologieconcern zag de winst in het afgelopen kwartaal met driekwart kelderen door dalende verkopen van elektronica als smartphones. Sony verkocht wel meer spelcomputers van PlayStation doordat veel mensen noodgedwongen thuis moeten blijven vanwege de virusuitbraak. Takeda Pharmaceutical klom 4,7 procent dankzij beter dan verwachten resultaten en vooruitzichten van het farmaceutische concern.

De beursgraadmeter in Shanghai noteerde tussentijds 0,7 procent lager en de Hang Seng-index in Hongkong zakte 1,3 procent. Tencent klom 0,6 procent. De Chinese internetreus boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht. Chinese consumenten gaven tijdens de lockdown veel meer geld uit aan computerspelletjes. Ook het gebruik van sociale media zoals Tencents WeChat-dienst nam flink toe.

De Kospi in Seoul leverde 1,2 procent in. In Sydney raakte de All Ordinaries 1,4 procent kwijt. In Australië zijn in april bijna 600.000 mensen werkloos geraakt. Dat is het hoogste aantal in ruim veertig jaar tijd. De Australische regering verwacht dat de werkloosheid in het land in juni is gestegen tot 10 procent.

Meer uit Financieel

IEA-landen maken 400 miljoen vaten olie vrij uit reserves

DEN HAAG (ANP) - Het Internationaal Energieagentschap (IEA) heeft besloten 400 miljoen vaten olie vrij te geven uit de strategische voorraden van de aangesloten landen. Nederland draagt daar 5,4 miljoen vaten aan bij, melden Haagse bronnen.

20 minuten geleden
Bronnen: Shell kan niet voldoende lng leveren aan klanten in Azië

LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Shell zegt door overmacht niet voldoende vloeibaar gemaakt aardgas (lng) te kunnen leveren aan klanten in Azië. Het olie- en gasconcern is een van de bedrijven die het zogeheten "force majeure" heeft verklaard. Dat zeggen bronnen tegen persbureaus Reuters en Bloomberg.

1 uur geleden
Tuinders merken voorlopig niet veel van hogere energieprijzen

ZOETERMEER (ANP) - Telers van groenten, fruit, bloemen en planten merken voorlopig nog niet heel veel van de opgelopen energieprijzen, stelt branchevereniging Glastuinbouw Nederland. Dat komt omdat veel tuinders voor het merendeel van hun energiebehoefte een vast contract hebben, legt een woordvoerster uit.

2 uur geleden
Japan gaat strategische olievoorraden vrijgeven

TOKIO (ANP/RTR) - Japan gaat strategische oliereserves vrijgeven om zo de sterk gestegen olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten tegen te gaan. Dat heeft de Japanse premier Sanae Takaichi aangekondigd.

2 uur geleden
LTO vreest hogere kosten voor boeren door oorlog in Midden-Oosten

DEN HAAG (ANP) - Land- en tuinbouworganisatie LTO vreest dat Nederlandse boeren te maken krijgen met hogere kosten door de oorlog in het Midden-Oosten. Daardoor is de Straat van Hormuz afgesloten, een belangrijke zeestraat voor het vervoeren van olie en vloeibaar gemaakt aardgas (lng).

3 uur geleden
KLM vliegt komende twee weken nog niet op Dubai door oorlog

SCHIPHOL (ANP) - KLM vliegt voorlopig nog niet op Dubai vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De luchtvaartmaatschappij heeft alle vluchten naar de Arabische bestemming geschrapt tot en met 28 maart.

3 uur geleden
Leiders G7 gaan praten over vrijgave strategische oliereserves

PARIJS (ANP/AFP) - De leiders van de G7-landen gaan woensdagmiddag praten over een mogelijke vrijgave van strategische oliereserves vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Dat overleg via videoverbinding wordt voorgezeten door de Franse president Emmanuel Macron. Frankrijk is momenteel voorzitter van de G7.

4 uur geleden