Nikkei flink hoger door handelshoop
TOKIO (ANP) - De Japanse aandelenbeurs is vrijdag met een flinke winst gesloten. Berichten dat de Verenigde Staten en China een principeakkoord hebben bereikt over een voorlopige handelsdeal zorgden voor optimisme op de beursvloeren. Beleggers reageerden daarnaast opgelucht dat de Britse premier Boris Johnson bij de verkiezingen de benodigde meerderheid heeft behaald om zijn brexitdeal ongestoord door het parlement te loodsen.
De Nikkei in Tokio ging 2,6 procent hoger het weekeinde in op 24.023,10 punten en bereikte het hoogste niveau in veertien maanden tijd. De Japanse hoofdindex steeg deze week 2,9 procent. Een negatief Tankan-rapport van de Bank of Japan, waaruit bleek dat het vertrouwen van grote Japanse bedrijven is gedaald tot het laagste niveau in meer dan zes jaar, had weinig impact op de stemming.
De chipbedrijven gingen verder omhoog na het positieve handelsnieuws. Tokyo Electron, TDK en Taiyo Yuden stegen meer dan 3 procent. De maker van chipapparatuur NuFlare Technology maakte een koerssprong van 12,3 procent na een tegenbod van Hoya Corp. Toshiba, dat een belang heeft van 52,4 procent in NuFlare, deed eerder al een bod op het resterende belang in het bedrijf.
De beursgraadmeter in Shanghai ging tussentijds 1,5 procent vooruit en de Hang Seng-index in Hongkong kreeg er 2,3 procent bij. De Kospi in Seoul dikte 1,4 procent aan. De Zuid-Koreaanse chipmaker SK Hynix steeg 5,5 procent. De All Ordinaries in Sydney sloot 0,5 procent in de plus. De Australische mijnbouwer BHP klom bijna 2 procent dankzij de hoop op een handelsdeal.
Meer uit Financieel
EINDHOVEN (ANP) - De prijs van diesel in Nederland stijgt zaterdag naar recordhoogte. Volgens consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers, dat de prijzen bijhoudt, gaat de gemiddelde adviesprijs van de grote oliemaatschappijen dan voorbij de piek van 2,819 euro per liter uit april.
5 minuten geledenWOLFSBURG (ANP/BLOOMBERG) - Volkswagen verwacht dat het dit jaar genoegen moet nemen met een fors lagere winst. Het Duitse autoconcern maakte vrijdag bekend zijn prognoses te verlagen, door een scherpe krimp op de Chinese automarkt en de kosten die samenhangen met het plan om banen te schrappen.
1 uur geledenSACRAMENTO (ANP/BLOOMBERG) - De gouverneur van Californië, Gavin Newsom, laat de noodzaak van een noodknop, ook wel 'kill switch' genoemd, in AI-modellen onderzoeken. Daarvoor heeft hij een decreet getekend. Hij beschuldigde de Amerikaanse president Donald Trump ervan niets te doen aan de veiligheidszorgen rond kunstmatige intelligentie.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag lager gesloten. Beleggers wegen de renteverhogingen van grote centrale banken om de inflatie te bestrijden. De chipfondsen stonden bij de stijgers nadat ze eerder deze week zakten door zorgen over de veiligheid van AI.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/DPA) - De Deense koning Frederik X heeft vrijdag een onderzeese opslagplaats voor CO2 officieel geopend. In Denemarken wordt het zogenoemde Greensand-project in de Noordzee geroemd als de eerste locatie in de Europese Unie waar koolstofdioxide op industriële schaal wordt opgeslagen.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - FNV en CNV kondigen acties aan bij de ANWB nadat de cao-onderhandelingen zijn vastgelopen. De eerste acties, die maandag beginnen, zijn volgens de vakbonden zo ingericht dat de ANWB-leden er zo min mogelijk van merken.
2 uur geledenLELYSTAD (ANP) - Drogisterijketen DA waarschuwt klanten van zijn webshop voor een datalek. Onbevoegden hebben begin deze maand toegang gekregen tot een database met klantgegevens.
2 uur geleden