Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nikkei flink hoger door handelshoop

Nikkei flink hoger door handelshoop

TOKIO (ANP) - De Japanse aandelenbeurs is vrijdag met een flinke winst gesloten. Berichten dat de Verenigde Staten en China een principeakkoord hebben bereikt over een voorlopige handelsdeal zorgden voor optimisme op de beursvloeren. Beleggers reageerden daarnaast opgelucht dat de Britse premier Boris Johnson bij de verkiezingen de benodigde meerderheid heeft behaald om zijn brexitdeal ongestoord door het parlement te loodsen.

De Nikkei in Tokio ging 2,6 procent hoger het weekeinde in op 24.023,10 punten en bereikte het hoogste niveau in veertien maanden tijd. De Japanse hoofdindex steeg deze week 2,9 procent. Een negatief Tankan-rapport van de Bank of Japan, waaruit bleek dat het vertrouwen van grote Japanse bedrijven is gedaald tot het laagste niveau in meer dan zes jaar, had weinig impact op de stemming.

De chipbedrijven gingen verder omhoog na het positieve handelsnieuws. Tokyo Electron, TDK en Taiyo Yuden stegen meer dan 3 procent. De maker van chipapparatuur NuFlare Technology maakte een koerssprong van 12,3 procent na een tegenbod van Hoya Corp. Toshiba, dat een belang heeft van 52,4 procent in NuFlare, deed eerder al een bod op het resterende belang in het bedrijf.

De beursgraadmeter in Shanghai ging tussentijds 1,5 procent vooruit en de Hang Seng-index in Hongkong kreeg er 2,3 procent bij. De Kospi in Seoul dikte 1,4 procent aan. De Zuid-Koreaanse chipmaker SK Hynix steeg 5,5 procent. De All Ordinaries in Sydney sloot 0,5 procent in de plus. De Australische mijnbouwer BHP klom bijna 2 procent dankzij de hoop op een handelsdeal.

Meer uit Financieel

Hotelketen Fletcher overgenomen door internationale hoteloperator

NIEUWEGEIN (ANP) - De grote hotelketen Fletcher Hotels wordt overgenomen door Sunday PropTech, een internationale hoteloperator en vastgoedeigenaar van premium hotels. Fletcher meldt dat er overeenstemming is bereikt over de overname van 100 procent van Fletcher van eigenaar Egeria en het management van Fletcher.

27 minuten geleden
Braziliaanse beurs koerst af op fors verlies na overwinning Lula

SÃO PAULO (ANP/BLOOMBERG) - Beleggers op de Braziliaanse beurs maken zich op voor zware koersverliezen na de verrassende overwinning van de linkse president Luiz Inácio Lula da Silva in de presidentsverkiezingen. Lula versloeg zondag de radicaalrechtse senator Flávio Bolsonaro, de oudste zoon van oud-president Jair Bolsonaro, aan wie veel beleggers de voorkeur gaven.

52 minuten geleden
Consumentenbond: A-merken worden duurder, budgetmerken goedkoper

DEN HAAG (ANP) - Producten van A-merken zijn het afgelopen jaar opnieuw duurder geworden in de supermarkt, meldt de Consumentenbond. Voor budgetmerken, waaronder huismerken, hoefden consumenten juist minder geld neer te leggen.

53 minuten geleden
Fors minder pakketjes uit Azië sinds nieuwe regels, ziet PostNL

DEN HAAG (ANP) - Nederlanders ontvangen fors minder pakketjes uit Azië sinds de invoering van strengere Europese regels voor e-commercezendingen van buiten de EU op 1 juli. Dat merkt PostNL, dat de hoeveelheid internationale pakketjes, waaronder pakketjes van bekende webwinkels als Shein en Temu, afgelopen kwartaal bijna 32 procent zag terugvallen.

1 uur geleden
Audi-topman: nieuwe fabriek in VS zal merk ten goede komen

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De geplande investering van 4 miljard dollar in de Verenigde Staten zal de wereldwijde positie van het merk Volkswagen ten goede komen. Dat zegt Gernot Döllner, de topman van Audi. Audi valt onder het Volkswagen-concern.

18 uur geleden
Rusland bereid om gewenste hoeveelheid diesel aan VS te leveren

MOSKOU (ANP) - Rusland is bereid om elke gewenste hoeveelheid diesel aan de Verenigde Staten te leveren. Dat heeft de Russische vicepremier Alexander Novak gezegd volgens de Russische staatszender Vesti.

20 uur geleden
Tientallen vluchten vanaf Schiphol geschrapt door harde wind

SCHIPHOL (ANP) - Er zijn zondag vluchten geschrapt vanaf Schiphol door harde wind. Dat bevestigt een woordvoerder van de luchthaven. Volgens het vluchtschema op de website gaat het om tientallen vluchten van KLM, maar ook van easyJet en Lufthansa.

23 uur geleden