Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nikkei flink hoger door handelshoop

Nikkei flink hoger door handelshoop

TOKIO (ANP) - De Japanse aandelenbeurs is vrijdag met een flinke winst gesloten. Berichten dat de Verenigde Staten en China een principeakkoord hebben bereikt over een voorlopige handelsdeal zorgden voor optimisme op de beursvloeren. Beleggers reageerden daarnaast opgelucht dat de Britse premier Boris Johnson bij de verkiezingen de benodigde meerderheid heeft behaald om zijn brexitdeal ongestoord door het parlement te loodsen.

De Nikkei in Tokio ging 2,6 procent hoger het weekeinde in op 24.023,10 punten en bereikte het hoogste niveau in veertien maanden tijd. De Japanse hoofdindex steeg deze week 2,9 procent. Een negatief Tankan-rapport van de Bank of Japan, waaruit bleek dat het vertrouwen van grote Japanse bedrijven is gedaald tot het laagste niveau in meer dan zes jaar, had weinig impact op de stemming.

De chipbedrijven gingen verder omhoog na het positieve handelsnieuws. Tokyo Electron, TDK en Taiyo Yuden stegen meer dan 3 procent. De maker van chipapparatuur NuFlare Technology maakte een koerssprong van 12,3 procent na een tegenbod van Hoya Corp. Toshiba, dat een belang heeft van 52,4 procent in NuFlare, deed eerder al een bod op het resterende belang in het bedrijf.

De beursgraadmeter in Shanghai ging tussentijds 1,5 procent vooruit en de Hang Seng-index in Hongkong kreeg er 2,3 procent bij. De Kospi in Seoul dikte 1,4 procent aan. De Zuid-Koreaanse chipmaker SK Hynix steeg 5,5 procent. De All Ordinaries in Sydney sloot 0,5 procent in de plus. De Australische mijnbouwer BHP klom bijna 2 procent dankzij de hoop op een handelsdeal.

Meer uit Financieel

Hernández de Cos: alertheid geboden rond risico's voor inflatie

ZÜRICH (ANP/BLOOMBERG) - Pablo Hernández de Cos, een van de twee kandidaten in de strijd voor de opvolging van Christine Lagarde, laat in een interview doorschemeren dat beleidsmakers op monetair gebied alert moeten blijven op inflatierisico's als gevolg van hoge energieprijzen. In gesprek met de Zwitserse krant Tagesanzeiger wilde Hernández de Cos niet rechtstreeks ingaan op zijn kandidatuur voor het presidentschap bij de Europese Centrale Bank (ECB).

1 uur geleden
Prijzen aan de Nederlandse pomp dalen verder

EINDHOVEN (ANP) - De gemiddelde brandstofprijzen bij Nederlandse tankstations zijn verder gedaald. Als gevolg van een recente daling van de olieprijzen zakte de benzineprijs donderdag al onder de 2,50 euro, het laagste niveau sinds begin juli.

3 uur geleden
Krant: cyberaanval treft Belgische ondernemers

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Duizenden Belgische ondernemers kunnen niet starten met hun zaak na een cyberaanval op de Belgische federale overheidsdienst (FOD) Financiën vorige week. Dat schrijft de krant De Tijd zaterdag. Nieuwe btw-nummers, die nodig zijn om facturen op te maken en aankopen te doen, kunnen door de aanval niet online geactiveerd worden.

3 uur geleden
SpaceX-bestuurslid vertrekt dag na Amerikaanse midterms

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX-bestuurslid Donald Harrison vertrekt na meer dan tien jaar uit het bestuur van het raket-, satelliet- en AI-bedrijf van Elon Musk. Harrison liet SpaceX op 4 november weten dat hij wilde opstappen, een dag na de Amerikaanse midtermverkiezingen. Dat volgt uit een document dat SpaceX heeft ingediend.

4 uur geleden
Techaandelen tonen enig herstel in New York na forse verliezen

NEW YORK (ANP) - Techaandelen zijn vrijdag op de beurzen in New York overwegend met winsten geëindigd. Daarmee toonden ze enig herstel na de forse koersverliezen een dag eerder. Donderdag sloeg de nervositeit op de beurzen toe, doordat beleggers verwachtten dat Democraten na hun verkiezingsoverwinning bij de midterms een rem zetten op de groei van AI.

15 uur geleden
Rechter aan politiek: los problematische naheffingen uitkering op

GRONINGEN (ANP) - Uitkeringsinstanties en de politiek moeten een oplossing vinden voor gevallen waarin mensen met een uitkering ineens een naheffing krijgen van de Belastingdienst. Die oproep doet de rechtbank in Groningen na een rechtszaak waarbij een vrouw na een nabetaling van het UWV ook een rekening van honderden euro's kreeg van de fiscus.

15 uur geleden
Vakbonden moeten zorgen voor minimale bezetting bij ANWB-staking

UTRECHT (ANP) - FNV en CNV moeten maandag zorgen voor een minimale bezetting tijdens de aangekondigde staking bij de ANWB. Dat heeft de kortgedingrechter in Utrecht bepaald. De rechter gaat deels mee in de eis van de ANWB dat er een deel van de werknemers aan het werk moet zijn om de veiligheid op de Nederlandse wegen te waarborgen.

17 uur geleden