Nikkei eindigt week met winst
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Japan is vrijdag met winst gesloten na de stevige opluchtingsrally een dag eerder. De afnemende spanningen in het Midden-Oosten en de hoop op een spoedige ondertekening van het handelsakkoord tussen de Verenigde Staten en China zorgden voor een positieve stemming. Daarnaast werd gewacht op het belangrijke Amerikaanse banenrapport dat later op de dag verschijnt.
De Nikkei in Tokio ging 0,5 procent hoger het weekeinde in op 23.850,57 punten. De Japanse hoofdindex won deze week, die werd gedomineerd door de dreiging van een militair conflict tussen de VS en Iran, zo'n 0,7 procent. Fast Retailing zakte 2,8 procent. Het Japanse moederbedrijf van kledingketen Uniqlo heeft zijn winstverwachting stevig verlaagd. De onderneming had last van de handelsruzie tussen Japan en Zuid-Korea en de protesten in Hongkong.
De Aziatische toeleveranciers van de Amerikaanse techreus Apple zaten in de lift. Uit cijfers van de Chinese overheid bleek dat de verkoop van iPhones in China vorige maand met meer dan 18 procent is gestegen. Het Japanse Alps Alpine klom 1,1 procent en het Zuid-Koreaanse LG Display steeg 1 procent. Het Taiwanese Hon Hai Precision Industry, beter bekend als Foxconn, won 2,2 procent. Het aandeel Apple bereikte op Wall Street de hoogste koers ooit.
De beurs in Shanghai noteerde tussentijds 0,1 procent in de min. De Chinese vicepremier Liu He reist volgende week naar de VS om een handtekening te zetten onder de eerste fase van het handelsakkoord tussen de economische grootmachten. De Hang Seng-index in Hongkong klom 0,2 procent. De Kospi in Seoul won 0,8 procent, net als de All Ordinaries in Sydney.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met verliezen de handelsdag uitgegaan. Onder meer JPMorgan Chase ging omlaag, ondanks dat de grootste bank van de Verenigde Staten het beste vierde kwartaal ooit kende en beter presteerde dan verwacht. Het aandeel zakte 4,2 procent.
5 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Rusland heeft de controle overgenomen van de lokale dochteronderneming van Rockwool, meldt de Deense isolatiefabrikant. Het gaat om vier fabrieken in Rusland. Het bedrijf noemt de stap in een verklaring "onmiskenbaar illegaal".
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt binnen "enkele weken" zijn kandidaat voor de opvolging van Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell bekend te maken. Dat is ondanks de ontstane ophef over een onderzoek van het Amerikaanse ministerie van Justitie naar de huidige Fed-baas.
7 uur geledenARLINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Boeing heeft voor het eerst in zeven jaar meer vliegtuigorders binnengekregen dan de Europese concurrent Airbus. De Amerikaanse vliegtuigbouwer kreeg vorig jaar in totaal 1175 bestellingen voor verkeersvliegtuigen, terwijl dat er 1000 waren voor Airbus.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is dinsdag hoger geƫindigd en heeft daarmee de opmars voortgezet richting het historische niveau van 1000 punten. De Amsterdamse hoofdindex was maandag ook al geƫindigd op een nieuw slotrecord, onder aanvoering van chiptoeleverancier Besi.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten dinsdag weinig beweging zien na het bereiken van nieuwe recordstanden een dag eerder. Beleggers verwerkten nieuwe inflatiegegevens van de Verenigde Staten. In december stegen de consumentenprijzen in de grootste economie ter wereld minder dan verwacht. Het meevallende inflatiecijfer versterkte de hoop op een verdere renteverlaging door de Federal Reserve.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Wereldbank is positiever geworden over de verwachte groei van de wereldeconomie. Toch lijken de jaren twintig van deze eeuw hard op weg het decennium met de minste economische groei te worden sinds de jaren zestig van de vorige eeuw, voorspellen deskundigen van 's werelds grootste instituut voor ontwikkelingssamenwerking.
11 uur geleden