Nikkei eindigt week met kleine winst
TOKIO (ANP) - De Japanse effectenbeurs is vrijdag met een kleine winst geëindigd. Beleggers bleven gespitst op de ontwikkelingen rond de stijgende coronabesmettingen in verschillende delen van de wereld, waaronder in enkele Amerikaanse staten. In Japan werden de binnenlandse reisbeperkingen opgeheven die waren ingesteld om de virusuitbraak in te dammen. China liet daarnaast weten dat de recente uitbraak van het coronavirus in de hoofdstad Peking onder controle is.
De toonaangevende Nikkei in Tokio ging uiteindelijk 0,6 procent hoger het weekeinde in op 22.478,79 punten. De Japanse hoofdindex won deze week 0,8 procent. De luchtvaartmaatschappijen en de transportsector waren in trek nu Japanners weer door het land mogen reizen. Japan Airlines en ANA Holdings klommen 2,1 en 1,4 procent. Chipmachinemaker Tokyo Electron dikte 7,1 procent aan. Het bedrijf verwacht dat de winst in het lopende boekjaar met 11 procent zal stijgen.
Op de andere beurzen in de Aziatische regio bleven de koersuitslagen eveneens beperkt. De hoofdindex in Shanghai noteerde tussentijds 0,7 procent in de plus. In Hongkong noteerde de Hang Seng-index ook 0,7 procent hoger en de Kospi in Seoul steeg 0,2 procent. De All Ordinaries in Sydney steeg 0,2 procent. De Australische winkelverkopen lieten in mei een recordstijging zien van 16,3 procent, na de historische val van 17,7 procent in april.
Meer uit Financieel
LOS GATOS (ANP) - Netflix verwacht ondanks de gehoopte overname van grote delen van Warner Bros. Discovery en extra uitgaven aan shows winstgevender te worden in 2026. In het laatste kwartaal van vorig jaar profiteerde de streamingdienst van nieuwe abonnees en hogere prijzen, meldt Netflix bij zijn resultaten.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn op de eerste handelsdag na een extra lang weekend met forse verliezen gesloten. Beleggers schrokken van de dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump richting Europese bondgenoten in zijn poging Groenland in te lijven.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Gezondheidsautoriteiten in Frankrijk onderzoeken het overlijden van een baby die babyvoeding van Nestlé had gedronken die deel uitmaakte van een grote terugroepactie. Het is nog niet duidelijk of de dood van het jonge kind te maken had met de voeding, benadrukt de organisatie tegenover persbureau AFP.
5 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol is niet langer actief op socialemediaplatform X. Volgens de luchthaven is het bereik van X te beperkt, terwijl er zorgen zijn over een toename van desinformatie en haat op het platform.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurzen in Amsterdam en andere Europese steden zijn dinsdag lager gesloten. Op de markten overheersten zorgen over dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump richting Europese landen omdat hij Groenland wil inlijven. Maandag leidde dat ook al tot verliezen.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - De tijdelijke toezichthouders bij vakbond FNV zijn "tevreden" over de hoeveelheid en de kwaliteit van de kandidaten die zich hebben gemeld voor een nieuw bestuur. Dit meldt de woordvoerster van toezichthouders Lodewijk Asscher en Ton Heerts.
10 uur geledenDAVOS (ANP/RTR) - De Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer vindt dat Trumps dreiging met importheffingen voor Europese landen "een passend gebruik van heffingen" is. Dat zei hij tijdens een paneldiscussie op het World Economic Forum (WEF) in Davos. De Amerikaanse president maakte eerder bekend dat hij een importheffing wil opleggen aan landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd. Dat eiland, dat bij Denemarken hoort, wil hij annexeren.
10 uur geleden