Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nikkei eindigt week met kleine winst

Nikkei eindigt week met kleine winst

TOKIO (ANP) - De Japanse effectenbeurs is vrijdag met een kleine winst geëindigd. Beleggers bleven gespitst op de ontwikkelingen rond de stijgende coronabesmettingen in verschillende delen van de wereld, waaronder in enkele Amerikaanse staten. In Japan werden de binnenlandse reisbeperkingen opgeheven die waren ingesteld om de virusuitbraak in te dammen. China liet daarnaast weten dat de recente uitbraak van het coronavirus in de hoofdstad Peking onder controle is.

De toonaangevende Nikkei in Tokio ging uiteindelijk 0,6 procent hoger het weekeinde in op 22.478,79 punten. De Japanse hoofdindex won deze week 0,8 procent. De luchtvaartmaatschappijen en de transportsector waren in trek nu Japanners weer door het land mogen reizen. Japan Airlines en ANA Holdings klommen 2,1 en 1,4 procent. Chipmachinemaker Tokyo Electron dikte 7,1 procent aan. Het bedrijf verwacht dat de winst in het lopende boekjaar met 11 procent zal stijgen.

Op de andere beurzen in de Aziatische regio bleven de koersuitslagen eveneens beperkt. De hoofdindex in Shanghai noteerde tussentijds 0,7 procent in de plus. In Hongkong noteerde de Hang Seng-index ook 0,7 procent hoger en de Kospi in Seoul steeg 0,2 procent. De All Ordinaries in Sydney steeg 0,2 procent. De Australische winkelverkopen lieten in mei een recordstijging zien van 16,3 procent, na de historische val van 17,7 procent in april.

Meer uit Financieel

Personeel Aldi België staakt om mogelijke opening op zondag

EKE (ANP/BELGA) - Medewerkers van Aldi hebben in België het werk neergelegd omdat de supermarktketen overweegt op zondagen open te gaan. Vakbond BBTK zegt dat het personeel daar niet blij mee is. In minstens tien supermarkten in Vlaanderen heeft het personeel het werk donderdag neergelegd en zijn de winkels gesloten, stelt een vertegenwoordiger van de vakbond.

58 minuten geleden
Nederlanders eten recordaantal aardbeien in 2025

ZOETERMEER (ANP) - Nederlanders aten een recordaantal aardbeien in 2025. Dat meldt belangenvereniging GroentenFruit Huis. In totaal aten Nederlanders bijna zes reguliere bakjes per persoon.

1 uur geleden
Aandeelhouders Warner Bros. akkoord met overname door Paramount

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Aandeelhouders van Warner Bros. Discovery hebben ingestemd met de overname van het entertainment- en mediaconcern door concurrent Paramount Skydance. Door die deal van 110 miljard dollar (94 miljard euro) ontstaat een fusiebedrijf dat duizenden bekende films en series in huis heeft, naast veel Amerikaanse televisiezenders.

1 uur geleden
Twee resoluties van BP sneuvelen op aandeelhoudersvergadering

LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Aandeelhouders van olieconcern BP hebben twee door het management aangedragen resoluties met een meerderheid weggestemd op de aandeelhoudersvergadering donderdag. Een teken voor de nieuwe topvrouw Meg O'Neill en nieuwe voorzitter Albert Manifold dat ze geen onvoorwaardelijke steun van de aandeelhouders hebben.

1 uur geleden
Hasbro overtreft verwachtingen door populariteit kaartspel Magic

PAWTUCKET (ANP) - Speelgoedfabrikant Hasbro heeft in het eerste kwartaal van 2026 de verwachtingen van analisten overtroffen. Zowel de omzet als de winst steeg in het eerste kwartaal, meldt het bedrijf donderdag in een bericht aan beleggers. Het bedrijf profiteerde naar eigen zeggen vooral van de populariteit van het kaartspel Magic: The Gathering.

1 uur geleden
Tesla zakt op negatief Wall Street na kwartaalupdate

NEW YORK (ANP) - Tesla behoorde donderdag tot de verliezers op de beurzen in New York. De fabrikant van elektrische auto's wist de omzet en winst in het eerste kwartaal van dit jaar op te voeren, nadat het concern vorig jaar kampte met lagere verkopen en hogere kosten. Mede dankzij prijsverlagingen wist Tesla de verkopen weer aan te jagen.

2 uur geleden
Warmtefonds wil 140 miljoen extra voor behoud gunstige leningen

HILVERSUM (ANP) - Het Nationaal Warmtefonds heeft nog zo'n 140 miljoen euro extra van het kabinet nodig voor leningen aan huiseigenaren om hun woning te verduurzamen. Eigenaren met een inkomen tot 60.000 euro per jaar kunnen met het fonds een lening zonder rente krijgen. Als het extra geld uitblijft, kan dat over een aantal jaren mogelijk niet meer, heeft bestuursvoorzitter Ernst-Jan Boers van het Nationaal Warmtefonds tegen het ANP gezegd.

4 uur geleden